שתף קטע נבחר

חדש בפיצוציות: סיגריות כשרות לפסח

שנים ארוכות התקשו פוסקי הלכה להכריע אם סיגריות הן כשרות לפסח, אך כעת, לראשונה, אפשרה חברת הסיגריות "דובק" למשגיחי בד"ץ להיכנס אל מפעליה ולקבוע: סיגריות "נובלס", "טיים" ו"גולף" - כשרות לפסח

שבת ללא סיגריה זה אולי נסבל עבור המעשן הדתי, אבל שבוע שלם זה בהחלט יותר מדי: לראשונה בישראל מוענקת תעודת "כשר לפסח" למוצרי טבק, לאחר שנים של ספקות הלכתיים אם קיימים בהם רכיבי חמץ. עבור שומרי הכשרות המעשנים מדובר בבשורה משמחת: הם יוכלו להעלות עשן בימי החג כבימות חול רגילים.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >> 

 

 

עד עתה, מנעו חברות הטבק מהרבנים לפקח על ייצור הסיגריות ולחקור את תכולתן, ובהיעדר השגחה, לא הסכימו גופי הכשרות להעניק תעודות המאשרות כי הן כשרות לפסח.

 

פוסקי הלכה בארץ ובעולם דנו בסוגיה זו במשך שנים ארוכות, אך לא יכלו להכריע בה חד-משמעית, מכיוון שחברות הסיגריות לא הסכימו לחשוף את רכיבי הטעם והריח שמכילות הסיגריות. לכן, לא הייתה עמדה הלכתית אחידה בשאלה זו, והיו כאלה שנהגו לחומרא – בעיקר אלה השייכים לציבור החרדי - ולא עישנו במשך שבוע שלם.

 

"דובק" פותחת שעריה

כעת הסכימה חברת "דובק" לפתוח את מפעליה בפני שניים מגופי הכשרות החרדיים החזקים בישראל,

בד"ץ "בית יוסף" (בנשיאות הרב עובדיה יוסף) הספרדי, וזה של הרב יוסף זריצקי, המזוהה עם הציבור האשכנזי-ליטאי.

 

באישור שהעניקו השניים לחברה נקבע כי הסיגריות המיוצרות בארץ, מסוג "טיים", נובלס" ו"גולף", כשרות לפסח. לעומת זאת, לגבי המוצרים המיובאים - "HIGHWAY" ו"גולף סופר סלימס" – עדיין קיים ספק.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היו כאלה שנהגו לחומרא, ולא עישנו שבוע שלם
צילום: מרים לשם
כשר לפסח
צילום: מרים לשם
מומלצים