שתף קטע נבחר

ראוי להעלות לתורה אדם שתמיד מאחר לתפילה?

שאלה:

 

אחד המתפללים בבית הכנסת שלנו מגיע תמיד לתפילה, עם ילדיו הקטנים, סמוך להוצאת ספר התורה, מושך את תשומת לב המתפללים ומפריע למהלך התפילה. איך להתנהג עמו? האם בבית הכנסת הלכות בין אדם לחברו דוחות הלכות בין אדם למקום?האם ראוי להעלותו לתורה? (יוסי, קריית ארבע)

 

תשובה:

 

שלום רב,

 

בית הכנסת הוא מקום שבו מתכנסת כל קהילת עם ישראל למפגש של תפילה עם בורא עולם, על כן, מן הראוי, שיהיה פתוח ונגיש לכל סוגי היהודים. בית הכנסת צריך להיות רווי בסובלנות ואהבת ישראל עד אין קץ, על מנת לתת לכל אדם את מקומו מול ריבונו של עולם.

 

אולם, אם אדם מסוים יוצר הפרעה בבית הכנסת, מן הראוי, שאדם שאוהב ומכבד אותו ידבר איתו, ויאמר לו שמעשיו מטרידים ואינם מכבדים את המקום ואת הציבור. אם אותו אדם מאחר לבית כנסת זהו עיניינו האישי, מדוע זה מושך את תשומת לב המתפללים ? האם הוא נכנס ברעש? אם כן, כפי שכבר כתבתי ניתן לדבר איתו בכבוד ולהסב את תשומת לבו.

 

הלכות בין אדם לחברו אינן נדחות בבית הכנסת לכן צריך לנהוג גם עם האדם הזה בסבלנות.אינני חושב שיש קשר בין האיחור שלו לבין עלייתו לתורה. ברכה והצלחה (משיב: ירון דוראני).

 

  • לבירורים ושאלות אפשר לפנות למענה הטלפוני של צהר בענייני בהלכה. ימים א'-ה', בין השעות 19:00-23:00, בטלפון 1-800-200-377.

 


פורסם לראשונה 17/03/2013 09:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים