שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

כל השרים: כך תיראה ממשלת נתניהו השלישית

בנימין נתניהו ישביע היום את ממשלתו השלישית בכנסת, שבה יהיו שמונה שרים פחות מהממשלה שהקים ב-2009. לאחר דיונים נקבע הלילה שסילבן שלום יהיה שר האנרגיה והמים ויובל שטייניץ יהיה שר לענייני מודיעין ואסטרטגיה. לקראת השבעת הממשלה הכירו את 22 השרים בממשלה ה-33 של מדינת ישראל

שרי ממשלת נתניהו השלישית יושבעו היום (ב') אמונים בכנסת. מדובר בממשלה עם הכי הרבה נשים. ארבע נשים יכהנו כשרות - ציפי לבני, לימור לבנת, סופה לנדבר ויעל גרמן. מנגד, לא יהיה ייצוג לצפון הארץ והשר "הצפוני" ביותר מתגורר באבן יהודה שליד נתניה. הכירו את השרים וסגני השרים בממשלה ה-33 של מדינת ישראל.

 

לאחר דיונים ממושכים, סמוך לשעה 2:00 בלילה, נפתרה המחלוקת האחרונה שנותרה לקראת השבעת הממשלה בעניין חלוקת התיקים בין השרים יובל שטייניץ ו סילבן שלום. שטייניץ יכהן כשר ליחסים בינלאומיים, אסטרטגיה ומודיעין. במסגרת זו הוא יעסוק בדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, בדגש על נושא הגרעין האיראני ויהיה חבר בצוות השרים למשא ומתן המדיני. כמו כן ימונה שטייניץ לראש הוועדה לאנרגיה אטומית. סילבן שלום ישמש כשר לענייני האנרגיה והמים, כשר לפיתוח הנגב והגליל ולשיתוף פעולה אזורי. כמו כן, שלום יהיה חבר במטבחון ובצוות המנהל את המשא ומתן עם הפלסטינים.

 

 

ראש הממשלה והשרים

 

 

בן 63, מתגורר בירושלים ובקיסריה, נשוי ואב לשלושה. נבחר לראשונה לכנסת ב-1988, לאחר שקודם לכן כיהן כארבע שנים כשגריר ישראל באו"ם. בממשלתו של יצחק שמיר היה סגן שר החוץ ולאחר מכן סגן שר במשרד ראש הממשלה. לאחר הפסד הליכוד בבחירות ב-1992 הוא נבחר ליו"ר המפלגה. ב-1996 גבר בבחירות הישירות לראשות הממשלה על שמעון פרס בפער קטן. שלוש שנים לאחר מכן הפסיד בבחירות לאהוד ברק ואז לקח פסק זמן של שלוש שנים מהחיים הפוליטיים.

 

ב-2002, אף שלא היה חבר כנסת, מונה על-ידי אריאל שרון לתפקיד שר החוץ. בממשלת שרון השנייה כיהן כשר האוצר, אבל התפטר מהממשלה כמה ימים לפני תחילת יישום תוכנית ההתנתקות. בבחירות 2006 עמד בראשות הליכוד - שזכה אז ל-12 מנדטים בלבד.

 

שלוש שנים לאחר מכן נתניהו שוב עמד בראש רשימת המפלגה, ולאחר הבחירות הטיל עליו נשיא המדינה להרכיב את הממשלה ה-32, שבה היו 30 שרים. במהלך כהונתו הוא הקפיא את הבנייה בהתנחלויות לכתשעה חודשים, אך לא חלה התקדמות במשא-ומתן המדיני. בנוסף חל משבר ביחסים עם טורקיה בעקבות תקרית המרמרה. בנוסף הביא נתניהו לשחרורו של גלעד שליט, שהיה יותר מחמש שנים בשבי חמאס. בבחירות 2013 זכתה המפלגה המאוחדת של הליכוד וישראל ביתנו, שבראשה הוא עמד, ב-31 מנדטים ונשיא המדינה פרס הטיל עליו שוב להרכיב את הממשלה.

 

 

בן 62 מתגורר במכבים-רעות, נשוי ואב לשלושה. הרמטכ"ל ה-17 של צה"ל. התגייס לצבא ב-1968 וכיהן בשורה ארוכה של תפקידים - בהם ראש אמ"ן, אלוף פיקוד המרכז וסגן הרמטכ"ל.

 

יעלון היה הרמטכ"ל הראשון בצה"ל שכהונתו לא הוארכה בשנה - אף שלא התנגד לכך. הוא פשט את המדים זמן קצר לפני יישום ההתנתקות. כמה חודשים לפני הבחירות לכנסת ה-18 הוא הצטרף לליכוד ונבחר בפריימריז של המפלגה למקום השמיני ברשימה. בממשלה הקודמת הוא היה המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים.

 

 

בן 49 מתגורר בתל-אביב, נשוי ואב לשלושה. סופר ולשעבר עיתונאי, כותב טור שבועי ב"ידיעות אחרונות" ומנחה טלוויזיה. בנם של הסופר, העיתונאי והפוליטיקאי יוסף (טומי) לפיד והסופרת והמחזאית שולמית לפיד.

 

בינואר 2012 הודיע על פרישה מהנחיית אולפן שישי בערוץ 2 ועל כניסתו לחיים הפוליטיים. בבחירות לכנסת ה-19, שנערכו בינואר 2013, הוא זכה להישג מרשים, כשמפלגתו יש עתיד זכתה ב-19 מנדטים ובכך הפכה למפלגה השנייה בגודלה בכנסת.

 

 

בן 46 מתגורר בתל-אביב, גרוש ואב לשניים. היה עוזר ליועץ המשפטי לממשלה ועוזר לפרקליט המדינה, לפני שמונה על-ידי נתניהו ולאחר מכן על-ידי אריאל שרון להיות מזכיר הממשלה. ב-2003 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד בכנסת ה-16 וה-17 - אז היה גם סגן יו"ר הכנסת.

 

בפריימריז לקביעת רשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-18 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. בממשלה הקודמת הוא היה שר החינוך, ובמהלך כהונתו בוצעו כמה רפורמות במערכת החינוך, ובין היתר נכנס לתוקף חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. גם בפריימריז לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום שלישי ברשימת הליכוד ביתנו, לאחר נתניהו ואביגדור ליברמן.

 

 

בן 48 מתגורר באורנית, נשוי ואב לשישה ילדים. הוסמך לרבנות על-ידי הרב מרדכי אליהו. בעל תואר ראשון במשפטים. כיהן כרב קיבוץ עין הנציב בין 1993 ל-1998 וכראש ישיבת פתח-תקווה בין 2002 ל-2011. בנוסף היה מנהל אולפנת ישורון במשך עשר שנים. פירון כיהן כמנכ"ל תנועת "הכול חינוך" וחבר ועדת מועצת החינוך הדתי. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הוא הוצב במקום השני ברשימת יש עתיד לכנסת.

 

בן 41 מתגורר ברעננה, נשוי ואב לארבעה. היה רב סרן בסיירת מטכ"ל ומפקד צוות ביחידת מגלן. הקים עם שותפים חברת הייטק בשם סאיוטה (cyota), שעוסקת באבטחת מידע באינטרנט. החברה נמכרה ב-2005 לחברה אמריקנית במחיר של 145 מיליון דולר. היה ראש המטה של בנימין נתניהו, בזמן שזה היה יו"ר האופוזיציה, ולאחר מכן מונה למנכ"ל מועצת יש"ע.

 

הקים יחד עם איילת שקד את תנועת "ישראל שלי". התנועה נלחמה בדה לגיטימציה נגד ישראל, בארגונים אנטי ציוניים ובחרמות נגד ישראל. בנובמבר 2012 גבר על זבולון אורלב בפריימריז לראשות הבית היהודי. המפלגה המאוחדת עם תקומה זכתה בבחירות ב-12 מנדטים.

 

 

בת 54, מתגוררת בתל-אביב, נשואה ואם לשניים. בתו של איתן לבני, קצין המבצעים של מחתרת אצ"ל וחבר כנסת מטעם הליכוד. אמה, שרה, הייתה אף היא מפקדת ולוחמת באצ"ל. בנעוריה הייתה לבני חברה בתנועת הנוער בית"ר. היא השתחררה מצה"ל בדרגת סגן. בשנים 1984-1980 שירתה במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים.

 

לפני שנבחרה לראשונה לכנסת בשנת 1999, היא כיהנה במשך שלוש שנים כמנכ"לית החברות הממשלתיות. ב-2001 היא מונתה לראשונה לשרה לפיתוח אזורי על-ידי אריאל שרון. בנוסף הייתה גם שרת החקלאות, השרה לקליטת עלייה, שרת הבינוי והשיכון, שרת המשפטים, שרת החוץ וממלאת מקום ראש הממשלה.

 

עם הקמת קדימה עזבה את הליכוד והצטרפה למפלגתו של אריאל שרון. לאחר פרישתו של אהוד אולמרט היא נבחרה ליו"ר המפלגה. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 כיהנה כיו"ר האופוזיציה ולאחר הפסדה בפריימריז לשאול מופז היא התפטרה מהכנסת. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הקימה את "התנועה" וזכתה בשישה מנדטים.

 

 

בת 57, מתגוררת בהרצליה, נשואה ואם לשניים. הייתה ראש העיר הרצליה בשנים 2013-1998. עוד קודם לכן הייתה חברת מועצת העיר במשך חמש שנים. לגרמן תואר שני במִנהל עסקים, בהתמחות במנהיגות ציבורית, תואר ראשון בהיסטוריה כללית ותעודת הוראה מסמינר לוינסקי. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 היא הוצבה במקום השלישי ברשימת יש עתיד.

 

 

בן 57, מתגורר במושב כפר-אחים, נשוי ואב לשניים. חבר כנסת מטעם הליכוד מ-1998. כיהן כחבר בוועדת הכספים ובוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. היה שר החקלאות ופיתוח הכפר בממשלת שרון השנייה, אך התפטר מתפקידו לאחר הקמת קדימה. בכנסת ה-17 היה כץ, חקלאי בהכשרתו, בין מובילי "חוק דרומי", שלפיו מי שפעל נגד מי שפרץ לביתו, למשקו או לבית העסק שלו בכוונה לבצע עבירה - יהיה פטור מאחריות פלילית. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 הוא מונה לשר התחבורה.

 

 

בן 42, מתגורר בסביון, נשוי ואב לשלושה. היה בעבר יו"ר צעירי הליכוד, עוזר לאריאל שרון כשזה היה חבר כנסת ויועץ לנתניהו במהלך תקופת כהונתו הראשונה כראש ממשלה. הוא נבחר לראשונה לכנסת מטעם הליכוד בשנת 2003. היה בין היתר יו"ר ועדת המשנה למאבק בתאונות הדרכים בכנסת ה-16, יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת ה-17 וגם חבר בוועדה למינוי שופטים. בין החוקים שהעביר בכנסת: חוק המחייב חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 מונה לשר להגנת הסביבה.

 

 

בן 54, מתגורר ברמת גן, נשוי ואב לחמישה. לפני שנבחר לכנסת כיהן שלום כמנכ"ל משרד האנרגיה ויו"ר מועצת המנהלים של חברת החשמל. לכנסת הוא נבחר לראשונה ב-1992 ברשימת הליכוד. בממשלת נתניהו הוא כיהן במשך כשנה כסגן שר הביטחון ולאחר מכן שנה כשר המדע.

 

בממשלת שרון הראשונה הוא כיהן כשר האוצר וכסגן ראש הממשלה. בממשלת שרון השנייה הוא מונה לשר החוץ ולסגן ראש הממשלה. לאחר הקמת קדימה, וחודשיים לפני הבחירות לכנסת ה-17, התפטר שלום מהממשלה. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 הוא מונה על ידי נתניהו למשנה לראש הממשלה ולשר לפיתוח הנגב והגליל ולשר לפיתוח אזורי.

 

 

בן 60, מתגורר בכפר אדומים. נשוי ואב לשישה. השתחרר מצה"ל בדרגת רב-סרן, תפקידו האחרון היה מפקד פלוגת חרמ"ש. היה מזכ"ל תנועת "אמנה", תנועת ההתיישבות של גוש אמונים. כיהן כשנה כראש מחלקת ההתיישבות במשרד הביטחון וכמזכ"ל מועצת יש"ע.

 

נכנס לכנסת לראשונה בשנת 2001, לאחר רצח השר רחבעם זאבי ומאז כיהן ברציפות כחבר כנסת מטעם האיחוד הלאומי. במהלך חלק מכהונת הכנסת ה-18 היה יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה.

 

 

בן 54, מתגורר במבשרת ציון, נשוי ואב לשלושה. בעל דוקטורט בפילוסופיה של המדע מאוניברסיטת תל אביב. בעבר היה מרצה באוניברסיטת חיפה. בצעירותו היה חבר ב"שלום עכשיו", אך לאחר החתימה על הסכמי אוסלו שינה את דעותיו הפוליטיות והפך איש ימין. הוא מכהן כחבר כנסת מטעם הליכוד מאז 1999. היה בין היתר יושב ראש ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ובניין הכוח בכנסת ה-15, יושב ראש ועדת החוץ והביטחון בכנסת ה-16 ויושב ראש ועדת משנה לכוננות ולביטחון שוטף בכנסת ה-17. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 התמנה לשר האוצר.

 

 

בן 53, מתגורר במודיעין, נשוי ואב לארבעה. היה ממקימי עיתון הילדים "אותיות" ועורכו הראשון וכתב את המדור הסאטירי "הלחי השנייה" בעיתון "נקודה". היה ממקימי רדיו קול חי ושדרניו, כיהן כמנהל התוכניות של ערוץ המסורת הראשון בישראל, ערוץ תכלת. עד להיותו לחבר כנסת, הגיש את תוכנית הרדיו "המילה האחרונה" בגל"צ עם עירית לינור, אברי גלעד וג'קי לוי. אורי גם כתב טור שבועי במוסף השבת של "ידיעות אחרונות", שעסק בעיקר בענייני אקטואליה. פרסם טור שבועי ב-ynet והיה בעל טור בעיתון נקודה.  

 

ב-2009 הוצב במקום השלישי ברשימת הבית היהודי לכנסת ה-18. הוא כיהן כסגן יו"ר הכנסת וכיו"ר ועדת משנה לנושאי חינוך והיה חבר בוועדת הכספים. היה גם יושב ראש שדולת חברי הכנסת לקשרי דתיים-חילונים.

 

 

 

 

בן 57, מתגורר בדימונה, נשוי ואב לשלושה ילדים. היה מנהל חטיבת הביניים על שם אלון בדימונה ולאחר מכן מנהל תיכון בעיר. בשנים 2013-2003 היה ראש העיר דימונה. בין התפקידים הציבוריים שבהם כיהן: יו"ר ועדת התרבות והספורט במרכז השלטון המקומי, יו"ר הרשות לפיתוח הנגב ויו"ר השדולה לצמצום הפערים בבריאות בנגב. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הוא הוצב במקום הרביעי ברשימת יש עתיד לכנסת.

 

 

בן 69, מתגורר בתל אביב, נשוי ואב לשלושה. גויס לשב"כ ב-1966 והוכשר כאיש שטח במגזר הערבי. 12 שנים לאחר מכן מונה למפקד המרחב הצפוני בשב"כ ובהמשך למפקד מרחב ירושלים ולמפקד יהודה ושומרון – תפקיד שבו כיהן שש שנים. באפריל 1988 הוא מונה על ידי ראש הממשלה דאז, יצחק שמיר, לראש שירות הביטחון הכללי – תפקיד שבו כיהן כשבע שנים.

 

עם סיום תפקידו בשירות הביטחון, הצטרף פרי לסקטור העסקי. בין היתר היה מנכ"ל חברת סלקום. בנוסף היה במשך 15 שנים מתאם ראש הממשלה לענייני שבויים ונעדרים בהתנדבות. בבחירות לכנסת ה-19 הוצב במקום החמישי ברשימת יש עתיד.

 

 

בן 61, מתגורר בשדרות, נשוי ואב לארבעה. בעת שירותו הצבאי כקצין חימוש בחטיבת הצנחנים נפצע (1974) באורח קשה במעבר המיתלה שבסיני. את פעילותו הפוליטית החל ב-1983 כאשר התמודד וניצח בבחירות על ראשות מועצת שדרות מטעם מפלגת העבודה. בתום כהונתו הראשונה כראש המועצה עבר לפעול במישור הארצי, וב-1988 נבחר מטעם מפלגת העבודה לכנסת ה-12. הוא כיהן כחבר כנסת כמעט ברציפות במשך 25 שנה, מטעם העבודה, עם אחד ועכשיו מטעם התנועה.

 

בפריימריז לראשות העבודה ב-2005 הוא ניצח את שמעון פרס ובממשלת אולמרט היה סגן ראש הממשלה ושר הביטחון – בין היתר במהלך מלחמת לבנון השנייה. הוא התפטר מתפקידו לאחר שהפסיד בפריימריז של העבודה לאהוד ברק. בדצמבר 2012, לאחר שנבחר למקום השלישי ברשימת העבודה לכנסת, עזב את המפלגה והצטרף למפלגתה של לבני.

 

 

בת 63, מתגוררת באשדוד, אלמנה ואם לבת. הייתה חברת מועצת אשדוד במשך שבע שנים. ב-1996 נבחרה לראשונה לכנסת ברשימת העבודה. בכנסת ה-15 הייתה סגנית יושב ראש הכנסת. בממשלת שרון הראשונה הייתה במשך כמה חודשים סגנית שר התחבורה.

 

לקראת הבחירות לכנסת ה-17 עברה למפלגת ישראל ביתנו. היא כיהנה כיושבת ראש הוועדה לפניות הציבור והייתה חברה בין היתר בוועדת הכספים. בין היוזמות שלה בכנסת: הקמת בית חולים באשדוד. בממשלת נתניהו השנייה היא כיהנה כשרה לקליטת עלייה.

 

 

בן 69, מתגורר ברעננה, נשוי ואב לשלושה. בעל תואר PhD מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. לפני שנבחר לכנסת היה מנכ"ל משרד התחבורה ומרצה בטכניון. ב-1984 נבחר לראשונה לכנסת ובמשך 22 שנה שימש ח"כ מטעם הליכוד. בין היתר כיהן כשר לביטחון פנים בממשלת שרון הראשונה וכשר במשרד ראש הממשלה בממשלת שרון השנייה למשך קצת יותר משנה.

 

בכנסת היה בין היתר יושב ראש ועדת החוץ והביטחון ויושב ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה. לקראת הבחירות לכנסת ה-18 הפתיע וחבר לאביגדור ליברמן. הוא הוצב במקום השני ברשימת ישראל ביתנו ולאחר מכן מונה לשר האנרגיה והמים.

 

 

בן 67, מתגורר בסביון, נשוי ואב לשלושה. בנו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר. היה טייס בצה"ל והשתחרר ב-1988 משירות בדרגת אלוף-משנה. שימש כמנכ"ל חברת סאיטקס ישראל, מנהל ויו"ר קרן ההשקעות "קאטליס", מנכ"ל חברת עלית, יו"ר "אל על", ובשנים 2011-2005 היה יו"ר התעשייה האווירית. בנוסף היה מנכ"ל משקיע בעשרות חברות היי-טק. תפקידו האחרון לפני הבחירות לכנסת היה יו"ר החברה הלאומית לדרכים. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 הוא הצטרף לישראל ביתנו והוצב במקום הרביעי ברשימה המאוחדת של הליכוד-ביתנו.

 

 

בן 62, מתגורר באבן יהודה, נשוי ואב לארבעה. היה מפקד משמר הגבול, מפקד מחוז יהודה ושומרון, מפקד המחוז הדרומי וסמפכ"ל המשטרה, ופרש ממנה בדרגת ניצב. לאחר מכן מונה למנכ"ל חברת דן. ב-2006 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת ישראל ביתנו. הוא כיהן כחבר בוועדת החוץ והביטחון ובוועדת הכספים, וגם היה סגן יו"ר הכנסת. במשך כמה חודשים כיהן כשר התיירות. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 הוא מונה לשר לביטחון הפנים. במהלך כהונתו ידעה המשטרה כמה זעזועים, בין היתר בשל פרשות ניצב אורי בר-לב וניצב ניסו שחם.

 

 

בת 62, מתגוררת בתל אביב, גרושה ואם לשניים. חברת כנסת מאז 1992. היא כיהנה בכנסת ה-13 כיושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה וכיושבת ראש ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת רצח נשים בידי בני זוגן. בממשלת נתניהו הראשונה כיהנה כשרת התקשורת. ב-2001 מונתה על ידי אריאל שרון לשרת החינוך - תפקיד שאותו מילאה כמעט חמש שנים. התפטרה מתפקידה בממשלה יחד עם שרי הליכוד לאחר הקמת קדימה. לאחר הבחירות לכנסת ה-18 היא מונתה לשרת התרבות והספורט.

 

סגני שרים

 

 

בן 59, מתגורר בירושלים, נשוי ואב לתשעה. רב סרן במילואים. הוסמך לרבנות על ידי הרב שלום משאש והרבנים הראשיים אברהם שפירא ומרדכי אליהו. כיהן בעבר כראש לשכת הרב הראשי לישראל, היה מנהל בתי הדין הרבניים וחבר הנהלת הקרן למורשת הכותל המערבי. שימש בעבר גם כמנכ"ל משרד הדתות. חיבר את "לוח דינים ומנהגים לבתי כנסת" ומאמרים רבים הנוגעים למשפט העברי מול המשפט האזרחי. בבחירות לכנסת ה-19 הוצב במקום החמישי ברשימת הבית היהודי.

 

 

 

בן 61, מתגורר בירושלים, נשוי ואב לארבעה. שירת במגוון תפקידים במשטרת ישראל, והבולט בהם מפקד מחוז ירושלים בזמן אינתיפאדת אל-אקצא. תפקידו האחרון במשטרה היה הנספח בשגרירות ישראל בוושינגטון. לאחר שפרש מהמשטרה שימש כמנכ"ל חברת אגד תעבורה וכיועץ לביטחון פנים וביטחון עירוני ברוסיה ובברזיל. בבחירות לכנסת ה-19 הוצב במקום ה-11 ברשימת יש עתיד לכנסת.

 

 

בן 39, מתגורר בתל אביב, נשוי ואב לשניים. בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח, יחסים בינלאומיים ומדעי המדינה. היה בעבר דובר הליכוד, סמנכ"ל המפלגה להסברה, ויועץ תקשורת של בנימין נתניהו. הוא נבחר לראשונה לכנסת ב-2009 והיה במשך כשנתיים יו"ר ועדת הכלכלה. הוא כיהן גם כיו"ר הוועדה לנושאי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

 

 

בן 43, מתגורר בבאר שבע, נשוי ואב לארבעה. בעל תואר שני במִנהל ובמדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון. ייסד והיה מנכ"ל בית מוריה - הגרעין החברתי הציוני באר שבע במשך 15 שנה. בשנים 2013-2009 היה סגן ראש העיר באר שבע ומחזיק תיק הרווחה והקהילה בעירייה.

 

 

בן 41, מתגורר במושב משמרת בשרון, נשוי ואב לשלושה. בעל תואר שני במִנהל ציבורי ומדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היה יו"ר הליכוד העולמי, יו"ר סיעת הליכוד בהסתדרות הציונית העולמית וראש ההנהגה העולמית של תנועת בית"ר. נבחר לראשונה לכנסת ב-2009 והיה סגן יושב ראש הכנסת ויו"ר הוועדה לזכויות הילד.

 

 

בן 41, מתגורר בכפר אלדד שבגוש עציון, נשוי ואב לארבעה. היה סגן ראש הקהילה היהודית בעיר חרקוב ב-1990, ומזכ"ל בני עקיבא בברית המועצות. בעל תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל מהאוניברסיטה העברית. נבחר לכנסת לראשונה ב-2006 מטעם קדימה ושם כיהן כחבר בוועדות הכספים, החינוך, החוקה, העלייה והקליטה והתפוצות. בכנסת ה-18 עבר לליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד, כיו"ר הקואליציה וכיו"ר ועדת המשנה ליהודה ושומרון בוועדת החוץ והביטחון.

 

 

בת 34 מתגוררת ברחובות. רווקה. בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. דוקטורנטית למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. השתתפה בתוכניות טלוויזיה, בין היתר במועצת החכמים בערוץ 10. נבחרה לראשונה לכנסת בשנת 2009 ושימשה בין היתר כיושבת-ראש ועדה לקידום מעמד האישה.

 

 

בת 57 מתגוררת בניל"י שבבנימין. נשואה ואם לשלושה. בעלת תואר שני במנהל עסקים. חברת כנסת משנת 2009, שימשה בין היתר כחברה בוועדת הכנסת. מזכ"לית מפלגת ישראל ביתנו.

 

יו"ר ועדת החוץ והביטחון - ממתין להחלטה במשפטו

 

בן 54, מתגורר בנוקדים שבמועצה האזורית גוש עציון, נשוי ואב לשלושה. היה מנכ"ל תנועת הליכוד כשנתניהו נבחר ליו"ר התנועה, ולאחר שנבחר נתניהו לראשות הממשלה מונה ליברמן למנכ"ל משרדו. ב-1999 הקים את "ישראל ביתנו" ומאז הוא מכהן כחבר כנסת.

 

בממשלת שרון הראשונה היה שר התשתיות הלאומיות. בממשלה השנייה שהקים שרון מונה ליברמן לשר התחבורה. בממשלת אולמרט היה במשך יותר משנה השר לאיומים

 אסטרטגיים וסגן ראש הממשלה. בקמפיין הבחירות האחרונות רצה מפלגתו תחת הסיסמה "אין נאמנות - אין אזרחות" וזכתה ל-15 מנדטים. בממשלת נתניהו הוא כיהן כשר החוץ וכסגן ראש הממשלה. לקראת הבחירות לכנסת ה-19 רצה מפלגתו ברשימה משותפת עם הליכוד והוא הוצב במקום השני.

 

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי הוא אינו רואה מניעה לשמור את תיק החוץ לליברמן, הנאשם בימים אלה בעבירת מרמה והפרת אמונים. היועמ"ש דחה את הטענה כי יש חשש שהדבר ישפיע על עדותם של עובדי משרד החוץ הצפויים להעיד במשפט נגדו. אם יזוכה יושבע לשר.


פורסם לראשונה 17/03/2013 20:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יושבע בפעם ה-3 לראש ממשלה. נתניהו
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: רויטרס
נפתלי בנט
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
סילבן שלום. יהיה גם חבר במטבחון
צילום: אילן אסייג
צילום: גיל יוחנן
יובל שטייניץ. השר ליחסים בינלאומיים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים