שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  החזר החוב של חבס מכניס אותה למדד הבאזז

  בשבוע החולף הודיעה קבוצת חבס על ספקות ביכולת החזר החוב לבעלי אגרות החוב. הגרף של מלאנוקס נראה כרכבת הרים עקב חוסר היכולת של המשקיעים לקרוא את הכיוון של המניה. וגם כי"ל חוזרת למדד בעקבות הדו"ח השנתי וציפיות המשקיעים לאיתותים נוספים בנוגע למכירת השליטה בחברה ל"פוטאש"

  בשבוע החולף הודיעה קבוצת חבס על ספקות משמעותיים ביכולת החזר החוב לבעלי אגרות החוב. הסיבה: ירידה מתמשכת במניות NSI המוחזקות בשיעור של 20.5% ע"י "חבס סטאר", חברת בת של קבוצת חבס. ירידה בשווי חייבה את חבס סטאר לייעד את יתרות המזומנים להגדלת הבטחונות שנשחקו, חרף העברת יתרות המזומנים לחברת האם, לצורך עמידה בהתחייבויותיה.

   

  מדד הבאזז - טורים קודמים:

  מדד הבאזז: מניות התקשורת לא יורדות מהכותרות

   

  מדד הבאזז: כי"ל ובז"ן מככבות ברשת

  מניית בבילון קפצה לראש "מדד הבאזז"

   

  אגרות החוב של החברה צנחו מספר ימים קודם להודעה בעשרות אחוזים כאשר החברה מצידה הודיעה בתחילה כי לא חל שינוי מהותי במצבה העסקי.

   

  היום התבשרנו כי השותף בחבס סטאר - קבוצת מאיר נדל"ן - העמידה מימון ביניים לחבס סטאר בסך 1.3 מליוני אירו לצורך עמידה בהתחייבויות למערכת הבנקאית. מניית חבס משלימה ירידה של מעל 30% מתחילת השנה ואגרות החוב שלה נסחרות בתשואה שבין 42% למאות אחוזים.

   

   

   

  "רכבת ההרים" של מלאנוקס

  כוכבת ישנה עולה מחדש על מדד הבאזז, אך לצערנו בעיקר עקב תנודתיות מוגברת וללא כל איתות למגמה ארוכת טווח. מלאנוקס משלימה זינוק של 11% בחודש האחרון אך מתחילת השנה עדיין המשקיעים מופסדים.

   

  בהיעדר דיווחים מצד החברה נראה כי "רכבת ההרים" היא תוצאה של הקושי בקריאת הכיוון של החברה מצד המשקיעים. הדוחות האחרונים ניפקו תחזיות לא מעודדות מכיוון הסביבה המאקרו-כלכלית ורמת הביקושים, בדומה ללא מעט חברות טכנולוגיה אחרות בעולם. הדוח לרבעון הראשון של 2013 צפוי להיות חלש, אך העיניים נשואות, כמו תמיד, לתחזית קדימה.

   

   

  לסיום החלטנו להעלות על הפודיום את מניית כיל, אשר רגילה לככב במדד הבאזז אך הפעם נראה כי רמות האזכורים והבאזז שיוצרת המניה גדולים במיוחד.

   

   

  הדו"ח השנתי היה בסך הכל טוב אבל לא הצליח לחפות על הרבעון האחרון החלש לאור הקיפאון בשוק האשלג העולמי. עם זאת, דוחות הרבעון הראשון צפויים להיות חזקים לאור מחירי הסחורות הגבוהים. בנוסף, נראה כי המשקיעים מחכים לאיתותים נוספים בדבר אפשרות מכירת השליטה ל"פוטאש", שצפויה להציף ערך משמעותי וכן בכירי החברה המככבים כמובן בטבלאות השכר כמידי שנה.

   

   

  הכותב הינו הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה

  להורדת מדד הבאזז חפשו "אקסלנס באזז" ב-AppStore וב-Google Play

   

  הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה

  בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. מדד הבאזז הוא מדד המחשב את כמות האזכורים של מניות שונות בכלי התקשורת השונים. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים