שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סיוט בדרכים: מפת הפקקים בביקור אובמה

סגירת צירים, גרירת מכוניות ומוקד מיוחד שפועל 24 שעות ביממה. נהגי ישראל צפויים להעביר שעות בדרכים במהלך ביקור נשיא ארה"ב. מה ייסגר ומתי, ומה יעשה מי שיתחתן בבירה?

הביקור - והפקקים. היום (ד') בצהריים ינחת בישראל נשיא ארצות הברית ברק אובמה. עדיין לא ברור כיצד ישפיע הביקור על התהליך המדיני, אולם דבר אחד כבר ברור: הנהגים בכבישים יושפעו מביקורו של הנשיא האמריקני.

 


  

אובמה מגיע, כתבות אחרונות:

66% מהאמריקנים: אין סיכוי לשלום במזה"ת

החיכוכים שמאחורי החיוכים / רון בן ישי

מפגינים למען פולארד בי-ם: "אובמה, תציל אותו"

 

מהמשטרה נמסר כי לרגל הביקור יינקטו אמצעי ביטחון נרחבים שישפיעו על שגרת החיים ויכולת התנועה בירושלים. מחוז ירושלים של המשטרה יפעיל מרכז מידע לציבור, מספרו: 1700-553-100. המרכז יפעל כל שעות היממה עד יום שישי, מועד סיום הביקור. השוטרים ישיבו על שאלות בנושאי הסדרי תנועה, סגירות כבישים, גרירות כלי רכב על צירי התנועה ועל כל שאלה או בעיה אשר יתעוררו בעקבות הביקור. בנושאים שאינם קשורים לביקור מתבקש הציבור לפנות למוקד 100.

 

לחצו על המפות להגדלה


 


 

אז מה צפוי לנו? היום כביש מספר 1 ייסגר לתנועת כלי רכב מנתב"ג לכיוון ירושלים החל משעה 13:15 למשך כשעה. בשעות הבוקר מירושלים לכיוון נתב"ג צפויים שיבושים בתנועה. ביום שישי ייסגר הכביש לתנועה מירושלים לכיוון נתב"ג. ביום חמישי מהשעה 8:30 עד 9:15 תיחסם התנועה מצומת חיזמה לבית אל. במשטרה ממליצים על ציר חלופי: דרך אלון וכביש 465 מצומת המשטרה הבריטית לצומת שילה.

 

עוד נמסר כי במהלך כל ימי הביקור יהיו סגורים לתנועת רכב ולחנייה רחוב המלך דוד מצומת המכס עד גן הפעמון והרחובות אמיל בוטה, מאפו, לינקולן ווושינגטון לכיוון המלך דוד. חניית דיירי רחוב אמיל בוטה ואדמוני תתאפשר עם הצגת תעודת זהות כולל ספח - דרך רחוב שמאע (לאמיל בוטה) וושינגטון (לאדמוני).

 

ביקור הנשיא, כתבות נוספות:

פרס: אני מאמין לאובמה, אבל איראן יכולה לבלף

המדינה ה-36 של אובמה. כל מסעות הנשיא

ביקור הנשיא: מה מחכה לאובמה בישראל?

 

ברוב ימי הביקור הרכבת הקלה תמשיך לפעול כרגיל, למעט כאשר השיירה תנוע בסמוך לציר המסילה או תחצה אותה. צפויים שיבושים בקווי התחבורה הציבורית בכל רחבי העיר. לפרטים מוקד כל קו 8787*. לנושאים עירוניים: מוקד עירוני 106.

 

איסור חנייה וגרירת כלי רכב

היום תיאסר החנייה ברחובות הבאים: אדמוני, דוד המלך, כיכר המכס, אגרון, כיכר פריז, רמב"ן, רופין, שמואל וייז, שדרות המוזיאונים, קפלן (בין רוטשילד לרופין), חניון מוזיאון ישראל, ארלוזורוב, הנשיא, כיכר וינגייט, סמולנסקין, קרן היסוד, כיכר פלומר, בלפור, האר"י ואמיל בוטה. 

 

מכינים את השטיח האדום (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
מכינים את השטיח האדום(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

  

רחוב המלך דוד יהיה סגור לתנועה בכל ימי הביקור מצומת המכס קניון ממילא ועד לצומת פלומר - החל מיום רביעי בבוקר ועד ליום שישי בשעה 12:00. לא תתאפשר חנייה על הציר. מהמשטרה נמסר כי ייתכנו שיבושים ועומסי תנועה גם בצירים המובילים לצירים הסגורים. במשטרה גם ממליצים להתעדכן באפליקציית waze לגבי עומסי תנועה וצירי נסיעה חסומים.

 

האתרים שייסגרו

מוזיאון ישראל יהיה סגור למבקרים היום ומחר. אתר יד ושם יהיה סגור למבקרים ביום שישי. במשטרה ציינו כי במהלך הביקור ייסגרו צירים ברחבי העיר לתנועת כלי רכב, כ-45 דקות לפני מועד צאת השיירה. במשטרה מדגישים כי הודעות על סגירת הצירים ייצאו לתקשורת באופן שוטף ויפורסמו באתרי האינטרנט ובדפי הפייסבוק של המשטרה ושל העירייה וכן באמצעי התקשורת האלקטרוניים.

 

מועדי חסימת כבישים 

היום החל משעה 13:15 ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים: שדרות המוזיאונים, וייז, רופין, רמב"ן, אגרון, דוד המלך והמובילים אליהם. החל משעה 15:00 ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים: ז'בוטינסקי, הנשיא, האר"י, בלפור, ארלוזורוב, מרכוס והרחובות המובילים אליהם.

 

החל מהשעה 16:30 ייסגרו לתנועת כלי רכב למשך כשעה הרחובות הבאים: ז'בוטינסקי, הנשיא, האר"י, בלפור, ארלוזורוב, עזה, והרחובות המובילים אליהם. החל מהשעה 21:15 ייסגרו לתנועת כלי רכב למשך כשעה הרחובות הבאים: סמולנסקין, בלפור, עזה, כיכר פריז, קרן היסוד, פלומר, ז'בוטינסקי, דוד המלך והמובילים אליהם.

 

בטבעת זו

ובתוך כל המהומה יש גם מי שיתחתן היום. רועי, 30, עתיד להתחתן במלון בית שמואל בירושלים. 200 האורחים כבר קיבלו הזמנה, אלא שביקור אובמה שיבש את היום שהוא ורעייתו כל כך ציפו לו. לפני כמה ימים יצרו עמו קשר והודיעו לו שיש בעיה: הרחובות יהיו חסומים.

 

מאז זה הדבר העיקרי שמטריד אותו. "קבענו את התאריך כבר לפני שמונה חודשים", הוא מספר. "זה האולם היחידי שרצינו בגלל שיש בו נוף אל חומות העיר העתיקה ומגדל דוד. סגרנו עם ספקים והזמנו אנשים מישראל ומחו"ל שמתארחים בבית המלון הסמוך. עכשיו כל מה שיש לנו זה המון לחץ ועצבים, זה משהו שהשקענו בו ועשינו המון כדי שיצליח ויש חשש שהוא לא יקרה כמו שקיווינו".

 

מרכז התקשורת בירושלים כבר מוכן (צילום: לי מנדלבאום) (צילום: לי מנדלבאום)
מרכז התקשורת בירושלים כבר מוכן(צילום: לי מנדלבאום)

ובבית הנשיא מכינים את השטיחים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ובבית הנשיא מכינים את השטיחים(צילום: AFP)

חזרה גנרלית, אתמול בנתב"ג (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
חזרה גנרלית, אתמול בנתב"ג(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

הוא מוסיף כי "בסופו של דבר אתה לא יודע כמה אנשים יגיעו לחתונה שלך, ואם הספקים, הלהקה והרב יגיעו בזמן. במקום להתעסק בעיקר מתעסקים בטפל. מתחילים לרדוף אחרי נתונים כמו מספר הרכב, הצבע שלו, כמה אנשים מגיעים ומאיפה. המוזמנים שואלים אותי מהיכן כדאי להגיע ואני לא יודע מה לומר. המעטפת מסביב מאוד משתדלת, גם האולם וגם המשטרה, אין ספק שהם עושים את המקסימום, הבעיה היא שהמקסימום לא מספיק".

 

במוקד הפניות של משטרת מחוז ירושלים התקבלו עד כה יותר מ-8,000 פניות. במשטרה נאלצים להתמודד עם לא מעט תלונות ובעיות של תושבי העיר. אל המוקד הגיעו היום תגובות מגוונות, בהן גם תלונות של חולי כליות שנאלצים להגיע לטיפול דיאליזה בבית חולים ובעלי חניות נכים.

 

גם מדריכי טיולים מדווחים על ביטולים רבים. יעל, מדריכת טיולים מ"אגדת עין כרם", מספרת כי הישראלים "מבטלים ומקבלים את זה בהכנעה, אבל התיירים לא מבינים על מה המהומה ולמה משתקים את הכול, זה משהו לא נורמלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלון המלך דוד בירושלים, במוקד הפקקים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים