שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השתיל שנטע אובמה בבית הנשיא יילקח להסגר

  במשרד החקלאות אמרו כי מכיוון שהשתיל שהביא אובמה במטוסו לא עבר בדיקה כנדרש הוא ייבדק, בהליך שעשוי לקחת חודשים. אם יימצא תקין יוחזר לבית הנשיא

  אל נא תעקור נטוע? השתיל שנטעו אחר הצהריים נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיא המדינה שמעון פרס, בחצר בית הנשיא בירושלים, יוצא ממקומו ויועבר לבדיקה במשרד החקלאות. מבית הנשיא אמרו כי מדובר בהליך שסוכם מראש, מכיוון שאובמה הביא את השתיל במטוסו והוא לא עבר בדיקה כנדרש בכניסתו לישראל. ממשרד החקלאות נמסר כי הוא יועבר להסגר ואם יימצא תקין יוחזר לבית הנשיא. בבית הנשיא הדגישו כי היה ידוע שהעץ יילקח.

   

  אובמה ופרס נוטעים את השתיל

  אובמה ופרס נוטעים את השתיל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אובמה נוטע את השתיל בבית הנשיא (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אובמה נוטע את השתיל בבית הנשיא(צילום: רויטרס)

   

  "מכיוון שנשיא ארצות הברית ברק אובמה הביא את השתיל איתו ומכיוון שאסור להכניס תוצרת צמחית מחו"ל לישראל מבלי שהיא עוברת בדיקה או הסגר, בשל החשש מהכנסת מחלות או מזיקים שמצויים על הצמח עצמו, יועבר השתיל לבדיקות", הסבירו במשרד החקלאות.

   

  "הנשיא שתל אותו בתוך עציץ, ואם יימצא נקי ממזיקים הוא

   יוחזר לחצר בית הנשיא. פעמים רבות מתחת לעלים ובשורשים מתחבאים מזיקים ומחלות שאין לנו בישראל ואנו לא רוצים לעשות להם עלייה", הוסיפו במשרד החקלאות.

   

  הם ציינו כי הדבר היה ידוע לבית הנשיא ונעשה בתיאום מלא עם משרד החוץ וכי לא מדובר ב"תקרית דיפלומטית". במשרד ציינו כי בדיקת השתיל עשויה לקחת חודשים. "הכול תלוי במה יעלה בהסגר. אי אפשר לדעת מראש, אך גם אם יימצאו מזיקים ניתן לטפל בהם. סיכוי סביר שהשתיל יוחזר לבית הנשיא".

   

  בבית הנשיא הדגישו כי האמריקנים ידעו שהעץ יילקח לבדיקות ולכן הוא ננטע עם שורשיו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים