שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הסטודנט שקטע את אובמה: זה נאום פרובוקטיבי

רביע עיד, סטודנט מעילבון שפעיל בבל"ד, הפריע לנאומו של הנשיא האמריקני וצעק דברי תמיכה בפלסטינים. אחרי שהוצא מהאולם סיפר עיד כי הוא לא מתחרט: "זו הייתה הדרך היחידה להשמיע את קולי ולהעביר לו את המסר שהוא היה צריך לשמוע"

"אובמה היה צריך לשמוע את המילים שאמרתי לו", כך אמר הערב (יום ה') רביע עיד, סטודנט מעילבון שבצפון, שקטע מוקדם יותר את נאומו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בבנייני האומה בירושלים. עיד, פעיל במפלגת בל"ד שלומד מדעי המדינה ופילוסופיה באוניברסיטת חיפה, צעק במהלך הנאום: "האם באמת באת לקדם את תהליך השלום או כדי לספק עוד נשקים לישראל כדי להרוג את העם הפלסטיני? האם ראית בדרך שלך לכאן את הגדר, או מי הרג את רייצ'ל קורי?"

 

ברק אובמה בישראל - דיווחים נוספים ב-ynet:

אובמה בירושלים: אתם לא לבד, אבל די לכיבוש

בנט עונה לאובמה: "אין עם הכובש בתוך ארצו"

סטודנטים שוכנעו: אובמה חדר את הציניות שלנו

 

מחאה לא מתוכננת. עיד ()
מחאה לא מתוכננת. עיד

 

אחרי שהוצא מהאולם הסביר עיד ל-ynet כי מחאתו הקולנית לא הייתה מתוכננת. לדבריו, "לפי דעתי, הביקור שלו מראה לנו שהוא תומך בישראל ושלא מעניין אותו מה שקורה בעם הפלסטיני. זו הייתה הדרך היחידה להשמיע את קולי בשביל להעביר לו את המסר שהוא היה צריך לשמוע, ולא יסתפק במה ששמע מהצד הישראלי".

 

אובמה מנסה להאזין לדברי הצעיר שקטע את נאומו (צילום: AP) (צילום: AP)
אובמה מנסה להאזין לדברי הצעיר שקטע את נאומו(צילום: AP)

 

עיד הוסיף כי "ביקורו של אובמה תומך בצד הישראלי על חשבון העם הפלסטיני. המדינה הזאת צריכה להיות לכל אזרחים ולא רק לאזרחים היהודים. אני אישית לא מתחרט על המילים

 שאמרתי לאובמה, אלא להפך, הייתי מאוד רוצה שהוא ישמע אותי. ציפיתי לשמוע מאובמה נאום דמוקרטי, אבל לצערי נאומו היה פרובוקטיבי, וזה מה שגרם להחלטה שלי להעביר לו את המסר".

 

הסטודנט הערבי חבר גם בתא בל"ד באוניברסיטת חיפה ובעבר עמד בראש התא. הוא מוכר כפעיל פוליטי מאז שהחל את לימודיו במוסד האקדמי. חברים בתאי שמאל באוניברסיטה התפלאו לשמוע שעיד היה זה שקטע את נאום הנשיא האמריקני. אותם סטודנטים סברו שדווקא פעילי ימין יקטעו את הנאום ויקראו לאובמה לשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אובמה תומך בצד הישראלי על חשבון העם הפלסטיני". עיד
מומלצים