שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מדד הבאזז: חבס ממשיכה לרכז עניין ברשת

  על רקע ניסיון ההשתלטות של אספן גרופ על חברת הנדל"ן חבס, האחרונה זינקה בכמות האזכורים שלה ברשת ועלתה לראש מדד הבאזז של אקסלנס. עוד בכותרות: ביוליין, ששווייה נחתך השבוע בכ-50%, ובנק מזרחי-טפחות שפירסם השבוע את דו"חותיו

  חברת הנדל"ן חבס ממשיכה לרכז עניין ברשת גם השבוע ותופסת את המקום הראשון במדד הבאזז של אקסלנס. השבוע, בצל המשבר שחווה חבס, אספן גרופ מנסה להשתלט עליה. הנהלת אספן מציעה למחזיקי אגרות החוב הקצאת מניות של חבס תמורת ויתור על החוב כלפיהם. בתמורה, תזרים אספן כ-5 מיליון אירו בריבית "רצחנית" של 12% ותהפוך לבעלת השליטה בחברה. בתגובה הודיעה הנהלת חבס כי ההצעה אופורטוניסטית ומאחוריה ניסיון השתלטות ב"נזיד עדשים" על אחת מקרנות הריט הגדולות באירופה, NSI.

   

   

  מכשול נוסף בדרך להיענות להצעה היא ה"תספורת" בשיעור 50% לה "יזכו" מחזיקי אגרות החוב. הנהלת חבס דיווחה בסוף השבוע על העמדת הבטחונות הדרושים לבנקים עבור ההלוואה בגין NSI. מדובר בפתרוון זמני (אולי), לפחות כל עוד מניות NSI לא רושמות ירידות שערים נוספות.

   

   

  ביוליין גם כן זוכה השבוע להימצא בכותרות. שווי החברה נחתך השבוע בכ-50% לאחר שתוצאות ביניים בניסוי המרכזי של החברה הציגו תוצאות חלשות. מדובר בניסוי שלב 3-2 בתרופת הדגל של החברה לטיפול בסכיזופרניה, שהופסק בשל אי עמידה ביעד המרכזי - שיפור התיפקוד של החולים.

   

  לנוכח הפסקת הניסוי יקטנו הוצאות המחקר והפיתוח של החברה בכ-7 מיליון דולר בכל אחת מהשנתיים הקרובות, ובקופת החברה יוותרו 28 מיליון דולר, סכום שאמור להספיק לתוכניות קליניות אחרות עד 2015, כך לפחות על פי הנהלת החברה.

   

   

  הדו"חות של בנק מזרחי-טפחות, שפורסמו השבוע, מכניסים את הבנק למדד. מניית הבנק התממשה השבוע בכ-3% לאחר דו"ח כספי בהתאם לצפי עם רווח של 270 מיליון שקל ברבעון הרביעי ותשואה להון של 13.1%.

   

  ירידה בהכנסות מימון שוטפות קוזזה על ידי הפרשות נמוכות להפסדי אשראי ובשורה התחתונה הבנק הגדיל את האשראי בכ-8% בסיכום שנתי. בשל הגידול בהון העצמי, צפוי הבנק לדווח על תשואה של 12%-12.5% ברבעונים הבאים, נתון נמוך מהרגיל. הבנק צפוי לעמוד בדרישות הלימות ההון תוך כשנה וצפוי לחלק דיבידנדים רק החל מאמצע 2014.

   

  הכותב הינו הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה

   

  • להורדת מדד הבאזז חפשו "אקסלנס באזז" ב-AppStore וב-Google Play

   

  הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה

  בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. מדד הבאזז הוא מדד המחשב את כמות האזכורים של מניות שונות בכלי התקשורת השונים. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים