שתף קטע נבחר

דו"ח הפטירה: בוריס ברזובסקי מת בתלייה

הפתולוג המשטרתי קבע כי האוליגרך הרוסי שנודע בהתנגדותו לשלטון פוטין מת בתלייה. לא נאמר אם תלה את עצמו או נתלה

סוף לחשדות החיסול? המשטרה הבריטית הודיעה הלילה (יום ג') כי בנתיחה שלאחר המוות בגופת האוליגרך הרוסי בוריס ברזובסקי נמצא כי סיבת מותו היא תלייה. בהודעה לא נאמר אם המיליארדר שנודע בהתנגדותו לשלטון ולדימיר פוטין ברוסיה תלה את עצמו.

 

מותו של אוליגרך - העדכונים מ-ynet:

 

בדו"ח של הפתולוג נאמר רק כי אין ממצאים המצביעים על כך שברזובסקי נאבק במישהו. איל ההון בן ה-67, שהיה בעבר מקורב מאוד לקרמלין, נמצא מת בביתו במחוז סרי שבאזור לונדון בשבת.

 

החוקרים ערכו שורת בדיקות בבית כדי לבדוק אם ברזובסקי הורעל. בבדיקות הללו עלה החשד כי מדובר ברצח דוגמת זה של הסוכן הכפול אלכסנדר ליטוויננקו, שהיה חבר של ברזובסקי. בהודעת המשטרה נאמר כי ייערכו גם בדיקות רעלים בגופתו של המיליארדר, ותוצאותיהן ייוודעו רק בעוד כמה שבועות.

 

"תוצאות הנתיחה שלאחר המוות שערך פתולוג של משרד הפנים מצאו כי סיבת המוות תואמת מקרה של תלייה", אמרה המשטרה בהודעה, "הפתולוג לא מצא עדויות לכך שהיה מאבק אלים".

עוד נאמר כי התוצאות של בדיקות נוספות יפורסמו במהלך השבועות הקרובים.

 

מקורביו של ברזובסקי רמזו בימים האחרונים כי ייתכן שהתאבד. לדבריהם, הוא היה מדוגא לאחר שאיבד שישה מיליארד דולר בקרב משפטי מול אוליגרך רוסי אחר, רומן אברמוביץ'. השופטת בתביעה השפילה את ברזובסקי פומבית בכנותה אותו "עד בלתי מרשים ולא אמין באופן מובנה, שיגיד כמעט כל דבר כדי לתמוך בעמדתו".

 

מכה כלכלית אחרת הייתה ב-2011 עם גירושיו היקרים מאשתו גלינה. כלי תקשורת בבריטניה העריכו כי שווי ההסדר בין השניים היה יותר מ-100 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצא את מותו בתלייה. בוריס ברזובסקי
צילום: Gettyimages
מומלצים