שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש ה-CIA שהתפטר: מתנצל על הרומן שניהלתי

  "ברור לי שרואים אותי כעת באור אחר מאשר לפני שנה בגלל מעשים שעשיתי", אמר דיוויד פטראוס בהופעה פומבית ראשונה מאז התפטרותו בנובמבר . "אני מתחרט ומתנצל על הנסיבות שהובילו אותי להתפטר מה-CIA וגרמו לכאב גדול למשפחתי"

  דיוויד פטראוס התנצל הלילה (יום ד') בפני קהל של ותיקי מלחמה אמריקנים על התנהגותו - הסתרת רומן שניהל מחוץ לנישואים - שהובילה להתפטרותו מראשות סוכנות הביון המרכזית, ה-CIA.

   

  המאהבת של ראש ה-CIA: מחברת הביוגרפיה שלו

  ג'וגינג בצבא, סקס במשרד. כך נפל ראש ה-CIA

   

  עוד חדשות בעולם :

  היסטוריה בארה"ב: אישה בראש השירות החשאי

  מי הלוחם שחיסל את אוסמה בן לאדן?

   

  היה זה נאומו הפומבי הראשון של פטראוס מאז התפטרותו בנובמבר והוא נשא אותו באוניברסיטת דרום קליפורניה בפני 600 בני אדם, בהם ותיקי מלחמה. "ברור לי שרואים אותי כעת באור אחר מאשר לפני שנה בגלל מעשים שעשיתי. לכן הרשו לי לפתוח את דבריי הערב ולהדגיש עד כמה אני מתחרט ומתנצל על הנסיבות שהובילו אותי להתפטר מה-CIA וגרמו לכאב גדול למשפחתי, חבריי ותומכיי", אמר האיש שהיה גיבור מלחמות עיראק ואפגניסטן ושמר על שתיקה מאז התפטרותו.

   

  זכה לקהל אוהד באוניברסיטת דרום קליפורניה. פטראוס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  זכה לקהל אוהד באוניברסיטת דרום קליפורניה. פטראוס(צילום: רויטרס)

   

  פטראוס בגד באשתו זה 37 שנים עם כותבת הביוגרפיה שלו, פולה ברודוול, והדבר נחשף במהלך חקירה של ה-FBI. בספטמבר אמר: "הפגנתי שיקול דעת לקוי" והוסיף כי הנשיא ברק אובמה קיבל את התפטרותו.

   

  חתך עוגה והתנצל

  עורך דינו של פטראוס, רוברס ט' בארנט, מסר שראש ה-CIA לשעבר בילה את רוב השנה האחרונה בחיק משפחתו.

   

  בטרם עלה פטראוס על בימת הנואמים באוניברסיטת דרום קליפורניה, עמד הקהל על רגליו ומחא לו כפיים. לאחר מכן הוא חתך עוגה שהובאה אליו - משימה ששמורה לבעל הדרגה הגבוה ביותר במקום.

   

  הגנרל והמאהבת. פטראוס וברודוול (צילום: ISAF NATO, AFP) (צילום: ISAF NATO, AFP)
  הגנרל והמאהבת. פטראוס וברודוול(צילום: ISAF NATO, AFP)

   

  "התנהגות שכזאת איננה מקובלת, גם כבעל וגם כמנהיג ארגון כמו שלנו", אמר פטראוס. ראש ה-CIA לשעבר זכה לשבחים רבים בעבר על עיצובה מחדש של אסטרטגיית המלחמה בטרור בעיראק ובאפגניסטן, ובהופעתו באוניברסיטה האמריקנית - שלוותה גם בארוחת ערב - הוא זכה לקהל אוהד.

   

  "אמריקה היא מדינה סלחנית"

  מומחה לניהול משברים בתקשורת אמר שאם ההתנצלות של פטראוס תצטייר ככנה ותיכנס ללבבות האנשים, הציבור בהחלט יראה עוד הרבה ממנו בקרוב. "אמריקה היא מדינה סלחנית", אמר מייקל לווינו, שבין עשרות הידוענים ששכרו את שירותיו היה כוכב הפופ מייקל ג'קסון בחקירתו הראשונה בפרשת התעללות מינית בילד.

   

  "אם הוא ידבוק במסלול של ענווה, אחריות אישית וחרטה, אני מבטיח לכם שהוא בהחלט יצליח לשקם את תדמיתו", אמר לווינו.

   

  מומחה ותיק נוסף לניהול משברים בתקשורת, הווארד ברגמן, אמר שפטראוס ניהל את המצב באופן מושלם ושהוא מצפה שהוא כי ימשיך לעשות זאת. הוא ציין שבניגוד לנשיא לשעבר ביל קלינטון, הסנאטור לשעבר ג'ון אדוארדס ואישי ציבור אחרים שנתפסו מנהלים רומן מחוץ לנישואים, פטראוס לא שיקר כדי להציל את עצמו ומיד לקח אחריות והמשיך הלאה בחייו.


  בילה את התקופה האחרונה בחיק משפחתו. פטראוס ורעייתו הולי (צילום: AP) (צילום: AP)
  בילה את התקופה האחרונה בחיק משפחתו. פטראוס ורעייתו הולי(צילום: AP)

    

  "אני חושב שהעולם פתוח בפניו כעת", אמר ברגמן, סגן יו"ר חברה לשיקום תדמית. "אני חושב שהוא יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. מבחינה מעשית, הוא יכול אפילו לרוץ למשרה ציבורית, אף על פי שאני לא חושב שהוא ירצה לעשות זאת משום שהוא יכול להרוויח הרבה יותר כסף באופן פרטי".

   

  התפטרותו של הגנרל פטראוס בגלל רומן מחוץ לנישואים באה בתום חודשים של חקירה שהחלה אחרי שהמאהבת של ראש ה-CIA שלחה אי-מיילים מאיימים לאישה אחרת שהתוודעה לרומן, וזו פנתה מרוב פחד ל-FBI, שפתח בחקירה. האישה שחשפה את דבר הרומן היא ג'יל קלי, בת 37 מפלורידה, שהייתה אשת הקשר בין מחלקת המדינה למפקדת המבצעים המיוחדים.

   

  במיילים המאיימים נכתב "התרחקי" ו"תפסי מרחק מהגבר שלי". סיפר אז גורם צבאי לעיתון "ניו יורק פוסט". "ברודוול בבירור חשבה שמשהו קורה וחשבה שהיא ב'משולש אהבים'".

   

  ב"וושינגטון פוסט" תיארו את ההערצה שהפגינה ברודוול כלפי פטראוס, אחד הגנרלים המוערכים בצבא האמריקני. "היא הייתה ועודנה מלאת להט במסירות שלה לגנרל", נכתב בעיתון, על פי תיאוריהם של חברים ועמיתים. "היא הייתה בעד פטראוס באופן נחרץ", אמר לעיתון מומחה לענייני המדיניות באפגניסטן, שפגש את ברודוול בקאבול, שם שהתה במשך שנה כשערכה מחקר לקראת כתיבת הביוגרפיה על פטראוס. "לא היה מקום לדיון בחסרונות של התיאולוגיה של פטראוס. היא לא הייתה עיתונאית. היא נראתה לי יותר כמו משרתת בקודש".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "ניהל את המשבר בצורה מושלמת". פטראוס
  צילום: AFP
  שיקר לציבור על הרומן. קלינטון
  צילום: AFP
  מומלצים