שתף קטע נבחר

"ד"ר מוות": רופאה בברזיל רצחה 300 מטופלים?

הרופאה וירג'יניה סוארש דה סוזה נאשמת שרצחה 7 ממטופליה אחרי שניתקה להם את מכשירי ההחייאה והזריקה לגופם תרופה להרפיית שרירים במינונים קטלניים. אלא שכעת חוקרות הרשויות חשד שמניין קורבנותיה גבוה בהרבה. אם יתאמת החשד הרי שמדובר במקרה הרצח הסדרתי הגדול בהיסטוריה

"שיחקה את אלוהים בכך שהחליטה מי צריך למות": רשויות הבריאות בברזיל חוקרות חשד לפיו רופאה שנאשמת ברצח שבעה ממטופליה אחראית לרצח של 300 חולים נוספים. אם יתאמת החשד הרי שמדובר ברצח הסדרתי הגדול בהיסטוריה.

 

עוד חדשות בעולם :

האפיפיור ויתר על פנטהאוז ויגור בדירת 2 חדרים

ראש ה-CIA שהתפטר: מתנצל על הרומן שניהלתי

היסטוריה בארה"ב: אישה בראש השירות החשאי

מי הלוחם שחיסל את אוסמה בן לאדן?

 

העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח היום (יום ד') ד"ר וירג'יניה סוארש דה סוזה מואשמת כי ניתקה את מכשירי ההחייאה של מטופליה והזריקה להם תרופות להרפיית שרירים במינונים קטלניים בבית החולים אוונגליקה בעיר קוריטיביה.

 

"חולה ביקש כוס מים ועד שהאחות שבה אליו הוא היה מת". דה סוזה ()
"חולה ביקש כוס מים ועד שהאחות שבה אליו הוא היה מת". דה סוזה

 

ד"ר דה סוזה נעצרה בחודש פברואר ביחד עם שלושה רופאים נוספים ואחות. היא נאשמת ברצח בעוד יתר העצורים נאשמים בקשירת קשר לביצוע רצח. הרופאה מכחישה כל קשר לשבעת מקרי הרצח של מטופליה.

 

המשטרה ידעה על הסיפור כבר לפני שנה

משטרת ברזיל הייתה נתונה בתקופה האחרונה לביקורת גדולה משום שהמידע על מקרי הרצח הסדרתיים לכאורה הגיע אליה לפני שנה, אולם היא לא עצרה אף חשוד בנדון.

 

מריו לובאטו, ראש צוות החקירה שמונה על ידי משרד הבריאות הברזילאי, מסר לתקשורת המקומית כי צוותו חוקר את מעורבות הרופאה ב-300 מקרי מוות נוספים מלבד אלה שבהם נקשר שמה בכתב האישום. "במקרה אחד, חולה ביקש כוס מים, אך עד שהאחות שבה הוא כבר היה מת", צוטט לובאטו ב"דיילי מירור" הבריטי..

 

 

"לכולם יש דפוס פעולה זהה, אותו קשר בין התרופה לבין המוות ותזמון זהה", אמר לובאטו. חלק מהקורבנות היו ככל הנראה בהכרה מלאה זמן קצר לפני מותם. עוד נמסר כי החולים מתו אחרי שמכשירי ההחייאה שלהם נותקו ואחרי שהזריקו למערכת הדם שלהם את התרופה פבולון שנועדה להרפות את שרירי הסרעפת.

 

עורך דינה של דה סוזה, אליאס מטר אסד, מסר שמרשתו חפה מפשע. "בקרוב נוכיח שכול מה שקרה ביחידה לטיפול נמרץ היה מוצדק מבחינה רפואית", אמר פרקליטה של הרופאה.

 

אם אכן יוכח שדה סוזה רצחה 300 ממטופליה, הרי שמניין קורבנותיה יעלה על זה של הרוצח הסדרתי הרולד שיפמן. הרופא הבריטי הורשע בשנת 2004 ברצח 15 ממטופליו במנצ'סטר ונידון למאסר עולם, אולם על פי החשד הוא רצח יותר מ-260 חולים.

 

באותה שנה שבה נשלח לכלא, נמצא שיפמן תלוי בתאו ללא רוח חיים, ודו"ח של בית הסוהר קבע שהוא תלה את עצמו מסורגי החלון באמצעות סדינים שלקח ממיטתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים