שתף קטע נבחר

ארכיפרחיטורה: הסטודנטים ירדו מהטכניון לעיר

מאות סטודנטים מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון הפיקו את אירוע ארכיפרחיטורה 2013, במסגרתו ירדו לעיר התחתית בחיפה, והפכו את אחד הרחובות לחוף ים במחאה על הניתוק מהחוף. "אם אי אפשר להגיע לים, נביא את הים אלינו"

מסיבת הרחוב ההיסטורית של הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון - הארכיפרחיטורה, היתה במשך שנים ארוכות מצעד של משאיות ברחובות העיר ועליהן דמויות ענק מקוריות. השנה החליטה הפקולטה לצאת אל השוק הטורקי וכיכר פריז ולקיים מסיבת רחוב בשיתוף עם עיריית חיפה.

 

לכתבות נוספות בערוץ הלימודים

 

 

את אירוע ארכיפרחיטורה 2013, שהתקיים לאחרונה, תכננו יותר מ-500 סטודנטים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. הסטודנטים עבדו בהנחיית פרופסור שמאי אסיף, יועצת התוכן זיוויה קיי וקארין גל שהיתה אחראית על עיצוב ההפקה. האירוע התקיים בשיתוף פעולה בין אגף התרבות בעיריית חיפה, מינהלת עיר תחתית, בית הגפן וקהילות בעיר.

 

ארכיפרחיטורה 2013 התמקדה בקשר שבין הקהילה לעיר: צמיגים ישנים נשטפו ונצבעו ועשרות עציצים נתלו בין החנויות הנטושות. למבקרים ניתנה הזדמנות לרסס גרפיטי (על קיר שהוקצה לכך) והרחובות הפכו לקרנבל ססגוני של יצירות, דוכני אומנים ופסלים סביבתיים.

 

בין מופע רוק כבד בצד אחד של המתחם, למסיבת טראנס בצד האחר, הוחלט להפוך את רחוב נתנזון ההיסטורי לחוף ים. בכך, ביקשו הסטודנטים למחות על כך שהעיר התחתית אינה נגישה לים, בשל פסי הרכבת, הנמל והבסיסים הצבאיים. "אם אי אפשר להגיע אל הים, נביא את הים אלינו", הכריזו המארגנים ושפכו עשרות טונות של חול ים לחדוות הילדים שהגיעו בהמוניהם ובנו ארמונות בחול.

 

גולשי הרולר המקצועיים הגיעו למתקן סקייט-פארק שנבנה במיוחד לארוע מלוחות עץ. ראש העיר, יונה יהב, ביקר במקום והבטיח להקים פארק סקייטים ראוי. נגלוש ונראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצווייג, מישל דור, שלי בן נון
מישל דור
צילום: שי רוזנצווייג, מישל דור, שלי בן נון
מומלצים