שתף קטע נבחר

השר הנחה: מאבטחים ישאירו את הנשק בעבודה

שבוע אחרי רציחתה של אישה על-ידי בעלה המאבטח, ערכו במשרד לביטחון פנים דיון חירום עקב ריבוי מעשי הרצח שבהם משתמשים מאבטחים בנשקם. השר אהרונוביץ' הנחה: לוודא שמאבטחים משאירים את הנשק בבית העסק

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הורה לגורמי המקצוע במשרדו לוודא כי החל מהחודש הקרוב, בבבתי עסק טעוני רישוי המחויבים באבטחה חמושה כמו בתי מלון, בנקים או קניונים, יישארו כלי הנשק של המאבטחים בתום משמרתם בבתי העסק. בתום דיון דחוף בהשתתפות גורמי המשרד לביטחון פנים, משרד המשפטים וקצינים בכירים במשטרת ישראל, הנחה אהרונוביץ למצוא בשיתוף עם השלטון המקומי פתרון לאחסון כלי הנשק של מאבטחים במוסדות החינוך עד לתחילת שנת הלימודים הבאה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ההנחיות החדשות באות על רקע הדאגה שהובעה לאחרונה בשל ריבוי מקרי הרצח שבהם נעשה שימוש ב"נשק אבטחה". הדאגה הזו התעוררה שוב בשבוע שעבר, כשבעל רצח ליד פתח-תקווה את אשתו באמצעות נשק ששימש אותו בעבודתו כמאבטח. לפי דו"ח של פרויקט "האקדח על שולחן המטבח", לפחות 30 בני אדם נרצחו בעשור האחרון באמצעות נשק מאבטחים. נכון להיום, כלי הנשק לא נאספים מהמאבטחים בתום משמרותיהם, אף שהחוק הקיים קובע שרישיון נשק שניתן למאבטח במסגרת עבודתו יוגבל לאזור העסקתו בלבד.

 

בדיון היום הונחו גורמי הייעוץ המשפטי לקדם מיד סיום של חקיקה להעברת האחריות על רישוי ופיקוח על חברות האבטחה ממשרד המשפטים למשרד לביטחון פנים, כפי שסוכם בעבר. 

 

לדברי גורם בכיר במשרד לביטחון פנים, הכוונה היא לקדם בסופו של דבר חקיקה שתחייב את בתי העסק עצמם להתקין כספות שבהן יאוחסנו כלי הנשק. רעיון נוסף שנבחן הוא איסוף של כלי הנשק על-ידי חברות האבטחה ובחינה מחדש של המקומות שבהם נדרשת הימצאות כלי נשק.

"בינתיים ההנחיה החדשה תחול על כל המקומות המאובטחים שבהם ניתן לאפסן את כלי הנשק מבחינה בטיחותית", הסביר אותו גורם. "אם זה לא אפשרי, נורה לחברות האבטחה לאסוף את הנשק בעצמן. הכוונה היא לתאם את המהלך עם חברות האבטחה".

 

השר אהרונוביץ' אמר היום: "ביצוע ההנחיות והפיקוח הינו צורך לאומי, שמטרתו לצמצם החזקת כלי נשק שלא לצורך ובעיקר למנוע פגיעה בדחפים מפשע באמצעות כלי ירייה. חובה על כלל העוסקים במלאכה זו לשנס מותניים ולעשות ככל הניתן על מנת שהנושא ייאכף, יטופל ויקבל את תשומת הלב הנדרשת".

 

בקואליציית "האקדח על שולחן המטבח" בירכו על הנחיית השר לבטחון פנים. "מקרי הרצח החוזרים ונשנים בנשק אבטחה ותשומת הלב הציבורית הגוברת לנושא הביאו את השר לנקוט צעד המתבקש כל כך ולמלא את תפקידו לשמור על ביטחון כל תושבות ותושבי ישראל. ההנחיה להפקיד את כלי הנשק במקום העבודה היא הצעד הנכון, שכעת יש ליישמו בפועל, ונתמוך בכל צעד שיביא ליישום ההנחיה. אנו מקוות שהתקנות הנדרשות יקבעו במהרה ושבעקבותיהן יימשך פיקוח פעיל על יישומן, כך ששרשרת הקורבנות המיותרים תבוא אל סופה", אמרו בקואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהרונוביץ'. מחפשים פתרון למוסדות החינוך
צילום: עידו בקר
מומלצים