שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צו המניעה בוטל, תדמור ינהל את הבלט הישראלי

  בית הדין לעבודה ביטל צו מניעה זמני שנועד לעכב את הליך המינוי של עידו תדמור, זאת בכפוף להסדר בין הדירקטוריון למנהלת האמנותית המכהנת ומייסדת הלהקה, ברטה ימפולסקי

  עידו תדמור ימונה לתפקיד המנהל האמנותי של להקת הבלט הישראלי. במקביל למינויו של תדמור, תמונה לתפקיד מנהלת הלהקה קלייר נגר בייליס, לשעבר רקדנית בת שבע. שני המינויים החדשים יאושרו, ככל הנראה, כבר ביום א', 7 באפריל, במסגרת ישיבת דירקטוריון הבלט.

   

  כפי שפורסם ב-ynet, מינויים של השניים אמור היה להיערך ערב חג הפסח, אך בעקבות פנייתה של מייסדת הלהקה ברטה ימפולסקי לבית הדין האזורי לעבודה, הוצא צו מניעה זמני לעיכוב ההליך. בבקשה למתן הסעד טענה ימפולסקי כי דירקטוריון הלהקה מנסה להדיח אותה. "כל ההליך נעשה על העוקם", אמרו באי כוחה.

   

  הבוקר (ד') הודיע בית הדין על ביטול הסעד הארעי בכפוף לחתימת הסכם בין הצדדים שיציע מסלול פרישה של ימפולסקי או אפשרות להמשך העסקתה. השופטת אסנת רובוביץ'-ברכש הפצירה בצדדים להגיע למוצא של כבוד טרם החלטה על מינוי מנהל אמנותי שיחליף את ימפולסקי בתפקידה.

   

  כך או כך מדובר באקורד סיום צורם לאשה שבמשך 45 שנה עמדה בראש להקת הבלט הקלאסי המרכזית בישראל ופעלה במשך שנים כמייצגת היחידה של סוגת מחול זו. בן זוגה של ימפולסקי, הלל מרקמן, מי ששימש עד לפני כשנה כמנכ"ל הלהקה, אמר בתגובה: "בית המשפט המליץ על פרידה מכובדת יותר והענקת מעמד אמריטוס לברטה. לפחות בבית המשפט נותנים לנו כבוד. פרידה מכובדת היא מה שאנחנו מבקשים. ממילא לא חשבנו להיקבר בחצר של הבלט הישראלי. הקמנו להקה למופת בתנאים הנתונים, בשום רמה שהיא לא נכשלו ואין לנו במה להתבייש. נחמץ לנו הלב שכך הגענו לסוף הדרך".

   

  מרקמן הוסיף כי "אינני יודע איך הדברים יגמרו, אבל אנחנו נחושים ללכת עם זה עד הסוף. החזקנו את הלהקה מכספים פרטיים שלנו במשך שנים. כספי הפנסיה שלנו שימשו כאשראי להלוואות של הלהקה ובמסגרת הסכם ההבראה שנכפה עלינו, הוענשתי גם אני בפיטורין - שכן אם לא, אמרו שיסגרו את שערי הבלט. אולי טעינו בכך שלא נתנו ללהקה לקרוס לפני 20 שנה והשקענו בה גם מכספנו כשראינו שאין מי שנחלץ לעזרה. אומרים שאם אין לך כסף לנעלי טניס ולמגרש אל תשחק טניס. אפשר לומר את אותו הדבר על המצב אליו נקלענו. אם אין לך תקציב ענק להקמת להקת בלט קלאסי, תוותר".

   

  בהנהלת הבלט הישראלי אומרים בתגובה: "הוועד המנהל של עמותת הבלט יכונס כדי לדווח על החלטת בין הדין והשלכותיה ולאשר את המלצת הוועדה האמנותית למינויים החדשים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברטה ימפולסקי. נלך עד הסוף
  לאתר ההטבות
  מומלצים