שתף קטע נבחר

מצפה יריחו: ספר התורה חולל, ספרי הקודש נקרעו

נזק עצום לספרי תורה, סידורים ותשמישי קדושה - בפריצה שאירעה במהלך הלילה לישיבת מצפה יריחו. ההערכה: פלסטינים מהאזור פרצו את גדר היישוב וחוללו את ההרס. בישיבה מעריכים כי בנס לא היו נפגעים בנפש, לאחר שהתלמידים יצאו לחופשה

על רקע המהומות הנמשכות בחברון, מאז היוודע דבר מותו של מייסרה אבו חמדיה, במהלך מאסרו בכלא הישראלי כתוצאה ממחלת הסרטן - התבצעה בשעות הלילה חדירה ליישוב מצפה יריחו, דרך מתחם הישיבה.

 

<< הכל על העולם היהודי - גם בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

מקורות ביישוב מצפה יריחו סיפרו כי מדובר ככל הנראה בפלסטינים, לאחר שהתגלו עקבות כניסה ויציאה לאזור הכפרים הפלסטינים. הם זרעו הרס רב במתחם הישיבה, חיללו ספרי קודש, פרצו להיכל ארון הקודש - ואף השליכו ספר תורה על הריצפה. כמו כן הושחת ציוד רב במתחם הישיבה, וסידורים, חומשים וספרי קודש נקרעו והושלכו.

 

 (צילום: משה ג'ימל) (צילום: משה ג'ימל)
(צילום: משה ג'ימל)

 

ככל הנראה, נמנעה פגיעה חמורה יותר בנפש שכן תלמידי הישיבה לא שהו בה בזמן החדירה, לאחר שיצאו לחופשה. מהמועצה האזורית מטה בנימין נמסר כי למקום הגיעו מפקדי צבא ומשטרה בכירים, והאירוע הועבר לחקירת המשטרה, צה"ל ומז"פ.

 

 (צילום: משה ג'ימל) (צילום: משה ג'ימל)
(צילום: משה ג'ימל)

 

ראש המועצה, אבי רואה, אמר בתגובה: "אנו רואים אירוע זה בחומרה רבה, מה גם שמדובר בפריצה למוסד חינוכי, ובהשחתה וחילול של ספרי קודש. אנו סומכים על משטרת ישראל שתעשה כל מאמץ למצוא את האשמים ולהעמידם לדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה ג'ימל
הנזק במקום
צילום: משה ג'ימל
מומלצים