שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים לעזרא ולעירית דגן

  פרס מפעל חיים יוענק לשחקן הוותיק עזרא דגן ולרעייתו עירית על הקמת "תיאטרון עדות" - פרויקט תיאטרון טיפולי שמפגיש בין ניצולי שואה לבני נוער

  פרס על מפעל חיים מטעם מכון "משואה" יוענק לשחקן תיאטרון הקאמרי עזרא דגן, ולרעייתו השחקנית עירית דגן. הפרס יוענק לשניים על הקמת "תיאטרון עדות - לספר כדי לחיות", פרויקט טיפולי המקיים מפגשים בין ניצולי שואה לבני נוער מחטיבות הביניים, ולבני הדור השני.

   

  בנימוקי וועדת הפרס נכתב: "אנו מברכים על הזמן, החשיבה והמסירות שהקדישו בפיתוח הפרויקט הייחודי והמרשים הזה, המהווה מסע בין-דורי מרתק בנתיב הזיכרון. תיאטרון עדות מפגיש בין ניצולי שואה המספרים לצעירים את אשר לבם, ומשלב תהליך ממושך של טיפול בדרמה-תרפיה, כתיבה ובימוי, שתוצרתו הסופית, מחזה של הצגה בעלת ערך חינוכי ותרבותי, היא הישג של ממש".

   

  "תיאטרון עדות" פועל מזה 14 שנה וביישובים ברחבי ישראל. בני הזוג דגן, שניהם בני הדור השני לשואה, מציינים השנה יובל של עבודה בשדה התיאטרון. עזרא דגן, מוותיקי התיאטרון הישראלי, החל את דרכו על הבמה כבר בגיל 16, ושיחק בין היתר גם בתיאטרון הלאומי "הבימה", בתיאטרון הקאמרי ובתיאטרון הארצי לנוער.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביב זמר
  עזרא דגן. מסע בין-דורי בין נתיבי הזיכרון
  צילום: אביב זמר
  לאתר ההטבות
  מומלצים