שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מבצע ארצי לאכיפת זכויות עובדי רשתות שיווק
  פקחי מינהל הסדרה ואכיפה ייפקדו בחודש הקרוב את רשתות שיווק המזון, הסופרמרקטים והמרכולים, ויבדקו את תנאי העסקתם של מאות עובדים. מעסיקים מפרי חוק עלולים לשלם עיצומים כספיים על לגובה 35.7 אלף שקל להפרה

  מבצע ארצי לאכיפת חוקי עבודה ברשתות שיווק המזון, הסופרמרקטים והמרכולים: פקחי מינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה (תמ"ת לשעבר), יפצחו מחר (ג') במבצע לאכיפת זכויות עובדים בענף שיווק המזון. מעסיקים שימצאו מפרי חוק יפתחו צפויים לעיצומים כספיים גבוהים שנעים בין 5,030 שקל ל-35,700 לכל עובד או הפרה, תלוי בחומרת העבירה.

   

   

  במסגרת המבצע ייבדקו תנאי העסקתם של מאות עובדים באמצעות ביקורות בסניפים ברחבי הארץ. הפקחים יתמקדו בחוקים המשפיעים בעיקר על שכר העובדים, בהם שכר מינימום, שעות עבודה ומנוחה, הגנת השכר, צווי ההרחבה ענפיים הנוגעים לפנסיה, העברת ניכויים ליעדם ועוד.

   

  מהמשרד נמסר כי הביקורות יתקיימו בין השאר על בסיס תלונות עובדים שהתקבלו לאחרונה במינהל, האמון על אכיפת חוקי עבודה, ושנוגעות בעיקר להעסקה בשעות ממושכות ללא תשלום שעות נוספות. נגד מעסיקים שימצאו מפרי חוק יפתחו תיקי חקירה בהליכים מנהליים או פליליים והם צפויים לסנקציות כמו התראות מינהליות, עיצומים כספיים גבוהים או כתבי אישום פליליים.

   

  במשרד מוסיפים כי מדובר בחלק מתוכנית עבודה במסגרתה מתמקדים באוכלוסיות בעלות שכר נמוך דוגמת קופאים, סדרנים, שליחים ועוד. מיכל צוק, משנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד, ציינה כי המעסיקים יכולים לפנות למשרד על מנת לקבל הכוונה וסיוע בנושא. "חשוב לזכור כי מאחורי כל סידור מדף וכל קופה רושמת, מצויים עובדים, שזכויותיהם הסוציאליות והתעסוקתיות מעוגנות בחוק", ציינה.

   

  יפה סולימני, מנהלת המינהל, מפרטת כי ענף שיווק המזון כולל שלושה שווקים מרכזיים: השוק המאורגן בו פועלות הרשתות הגדולות, שוק רשתות פרטיות עם מספר מצומצם של סניפים ושוק פרטי בלתי מאורגן המונה למעלה מ-6,000 חנויות מכולת וסופרמרקטים.

   

  "המטרה שלנו", היא הסבירה, "להבטיח את זכויות העובדים ולהרתיע מעסיקים, בכל השווקים הפועלים בענף המזון, מלפגוע בתנאי ההעסקה ההוגנת של העובדים, למנוע העסקה פוגענית ולהבטיח את זכויות העובדים". המבצע יימשך לסוף חודש אפריל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים