שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לפיד: לא הוחלט להעלות את שכר הלימוד

  "סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב", כתב לפיד בפייסבוק, לאחר שבאגודת הסטודנטים אמרו כי יש לכוונה להעלות את שכר הלימוד. "אין שום אולטימטום באוויר, ולו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אליי הביתה להפגין נגד עצמי בעצמי"

  הסטודנטים התריעו כי משרד האוצר עומד להעלות את שכר הלימוד ואיימו "לצאת לרחובות", אבל בצהריים (יום ג') הרגיע שר האוצר יאיר לפיד את הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה, כשהודיע כי אין כוונה להעלות את שכר הלימוד.

   

  עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  "סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב", כתב לפיד בדף הפייסבוק שלו. "למה סיבוב? כי קמתי היום בבוקר והתברר לי שהוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה. כשבאתי לאוצר הבטיחו לי שיהיו לא מעט ספינים, אבל זה כבר מגוחך. איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אליי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי".

   

  סטודנטים, ארכיון. שר האוצר: לא נעלה את שכר הלימוד (צילום: קובי שמרקוביץ', אגודת הסטודנטים בן גוריון) (צילום: קובי שמרקוביץ', אגודת הסטודנטים בן גוריון)
  סטודנטים, ארכיון. שר האוצר: לא נעלה את שכר הלימוד(צילום: קובי שמרקוביץ', אגודת הסטודנטים בן גוריון)

   

  לפיד הוסיף: "אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני אאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי". לדבריו, "זה קצת עצוב שדווקא נציגי הציבור הכי צעיר במדינה משתמשים בטריקים של הפוליטיקה הכי ישנה".

   

  שר האוצר הזכיר שוב את "ריקי כהן" ממעמד הביניים. "כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה, שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים. כי סטודנט שעובד בעבודה זמנית ומכין את הבסיס האקדמי לחייו המקצועיים, הוא הליבה של חזון האדם העובד שאנחנו מובילים היום. הוא מעמד הביניים של מחר. הוא השדרה המרכזית שהמשק יישען עליה בעוד שנתיים או שלוש, כשהוא יסיים ללמוד וייכנס לשוק העבודה. הוא האיש שאני רוצה לעזור לו".

   

  בסיכום דבריו הודה לפיד כי "התקציב הקרוב לא יהיה קל, וכולנו נצטרך להתגייס. אבל הוא יהיה התקציב שישים - בפעם

  הראשונה - את מעמד הביניים במרכז. וגם את מעמד הביניים של העתיד".

   

  בעקבות הודעת לפיד בצהריים כי אין כוונה להעלות את שכר הלימוד, מסרה התאחדות הסטודנטים: "שמחנו לראות את ההתחייבות של שר האוצר לשמירה על ציבור הסטודנטים ועל מערכת ההשכלה הגבוהה. לצערנו, אתמול בפגישה הוצג בפנינו האולטימטום - או שנסכים להעלאה בשכר הלימוד או שיהיה קיצוץ כואב בתקציב ההשכלה הגבוהה. אנו יודעים שציבור הסטודנטים מספיק חכם כדי לא ליפול לספינים. אנו קוראים לשר האוצר לשבת עם הפקידות הבכירה שלו ולהביע גם בפניה את החשיבות שבשמירה על הסטודנטים ואת התחייבותו שלא יהיה קיצוץ בשום אופן במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים