שתף קטע נבחר

בן 5, לא יודע שאמו נהרגה: "הוא קרא לטלי"

כשבועיים חלפו מאז "תאונת האמהות" בכביש 40, שבה נהרגו טלי הילדסהיים ואורטל ברמוכה. בעלה של הילדסהיים עוד לא סיפר הכול לבנו: "הוא בטראומה. אנחנו נקים את המשפחה על הרגליים". בעלה האסיר של ברמוכה יעלה היום לוועדת שחרורים

כשבועיים חלפו מאז תאונת הדרכים הקטלנית סמוך לצומת הנגב, שגבתה את חייהן של טלי הילדסהיים ואורטל ברמוכה וכונתה "תאונת האמהות". חרף הזמן שחלף, ג' בן החמש וחצי, בנה של הילדסהיים ושל בעלה עמית, עדיין לא יודע שאמו אינה בחיים. "הוא שאל על טלי כמה פעמים וגם קרא לה, אבל רוב הזמן הוא עדיין בטראומה", אמר אתמול (ג') אביו בשיחה עם ynet. "יש לו קושי רגשי והוא עדיין לא מדבר הרבה. אנחנו מנסים לעטוף אותו ולעזור לו עד כמה שניתן. הוא עבר חוויה קשה".

 

 

עוד ידיעות בערוץ החדשות של ynet:

 

טלי הילדסהיים. "מנסים לעטוף את הילד" ()
טלי הילדסהיים. "מנסים לעטוף את הילד"

 

התאונה אירעה במהלך חול המועד פסח בכביש 40. בני משפחת הילדסהיים, תושבי חולון, יצאו לטיול של שלושה ימים בדרום יחד עם חברים

ממודיעין שנסעו ברכב אחר. הם היו אמורים להגיע לאכסניית שדה בוקר, שם הזמינו חדרים. עמית, שישב במושב הנוסע, נפצע באורח קל. באותו יום הוא סיפר שהספיק להבחין ברכבה של הנהגת שהגיעה מולם יוצא לעקיפה לפני שהתנגש בהם.

 

במכונית שבאה ממול נהגה אורטל ברמוכה (29) מקריית גת, אם להילה והראל שנפצעו בתאונה. בעלה ערן, שמרצה מאסר בכלא רמון, יעלה היום לדיון בוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר. המדינה לא צפויה להתנגד לניכוי שליש מעונשו, ואם תתקבל בקשתו הוא ישתחרר בעוד כעשרה ימים.

 

ארבעת הילדים של בני הזוג הילדסהיים - בני 11, 8, חמש וחצי ושלוש וחצי - נפצעו בתאונה, חלקם קשה, ועד לאחרונה היו מאושפזים בבית החולים סורוקה. ג' היה האחרון להשתחרר מטיפול נמרץ, וכעת הוא מאושפז בבית החולים ספרא לילדים בשיבא, שם הוא צפוי לעבור שיקום. הוא היחיד מבין אחיו שאינו יודע שאמם נהרגה בתאונת הדרכים.

 

 

ערן ברמוכה. כנראה ישתחרר בימים הקרובים (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
ערן ברמוכה. כנראה ישתחרר בימים הקרובים(צילום: גדי קבלו)

 

"אחרי התאונה דיברנו איתם עם הנושא", מספר עמית. "כל אחד ברמת הבנתו. לילד הגדול סיפרתי למחרת בבית החולים. שניים מהילדים היו מונשמים אז רק כעבור כמה ימים סיפרתי להם".

 

ייתכן שלמרות הכול, ג' מבין מה קרה, שהרי עבר כבר זמן ואמו עדיין לא הגיעה לבקרו. למרות זאת הוא לא אומר דבר ולא מדבר על החוויה. עמית: "אנחנו מנסים לעבוד על המצב כדי לעזור ולהחזיר אותו לחיים. החוויה שעבר זעזעה אותו".

 

למלא את החלל שהשאירה טלי

משפחת הילדסהיים נהגה לצאת לטיולים ובילויים בארץ כמעט מדי שבוע – עם הילדים או בלעדיהם. במהלך הטיול האחרון נרדם עמית במושב הנוסע: "התעוררתי אחרי באר שבע ובאיזשהו שלב הפך כביש 40 לדו מסלולי. אני זוכר שאפילו הערנו על זה משהו ואחרי כמה דקות התרחשה התאונה".

 

התאונה בכביש 40. "קיבלנו יחס חם. כולם פתחו את הלב" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
התאונה בכביש 40. "קיבלנו יחס חם. כולם פתחו את הלב"(צילום: הרצל יוסף)
 

 

טלי פונתה במצב קשה מאוד לסורוקה, שם הוכנסה לניתוח אך לא שרדה אותו. עמית מבקש להודות לצוות הרפואי שטיפל בהם 24 שעות ביממה: "מה שבלט זה היחס החם שם. נתנו לנו תמיכה נפשית ורפואית. כל מה שהיה דרוש לנו".

 

תושבים מבאר שבע התנדבו והעניקו למשפחה דירה בעיר על מנת שעמית יוכל לשבת שבעה בקרבת הילדים במאושפזים. "כולם פתחו את היד והלב", הוא מסכם. "כולם עזבו את הכול ואנחנו עושים משמרות של 24 שעות על הילדים. המשפחה הקרובה עזבה הכול כדי שנוכל להקים את המשפחה מחדש על הרגליים. זה יקרה, יש לנו כוחות. אנחנו מסתגלים לזה והילדים מתרגלים למצב החדש. הם מבינים שדברים ישתנו וחלקם יצטרכו לתת כתף. אני אצטרך להיות יותר בבית כי טלי הייתה אימא מדהימה. עכשיו צריך למלא את החלל הזה".


פורסם לראשונה 09/04/2013 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלי הילדסהיים ז"ל. "הילד שאל עליה"
עמית הילדסהיים. "דיברתי עם הילדים, כל אחד ברמת הבנתו"
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים