שתף קטע נבחר

לפיד נגד עידן עופר: "התעשר כאן, ישלם בלונדון"

בדיון שנערך במשרד האוצר הביע לפיד תרעומת על איש העסקים עידן עופר שהחליט לעבור ללונדון בעקבות שיעורי המס הנמוכים הנהוגים שם: "אי אפשר להתעשר בישראל על חשבון הציבור, ממשאבי הציבור ולשלם על כך במקום אחר"

שר האוצר, יאיר לפיד, הביע אתמול (ד') תרעומת בדיון במשרדו, על התנהלות איש העסקים עידן עופר, שהחליט לעבור ללונדון בשל שיעורי המס הנמוכים יותר שם. "אי אפשר להתעשר בישראל על חשבון הציבור, ממשאבי הציבור, וכאשר מגיע הרגע לשלם את חלקך במסים לקופה הציבורית - להעדיף לשלם פחות ואת הכסף לשלם לקופה של ציבור אחר", אמר לפיד.

 

עידן עופר מתכוון לעזוב את הארץ

לפיד מתנגד לאיחוד בין כי"ל לפוטאש הקנדית

לפיד יציג לנתניהו: קיצוץ תקציבים והעלאות מסים

הישארו מעודכנים - עשו לנו לייק פייסבוק

 

אתמול התקיים בלשכת לפיד דיון מיוחד על היבטי החוק לעידוד השקעות הון. במסגרת הדיון נמסרו ללפיד פרטים על חברות שעדיין נהנות מהטבות היסטוריות של החוק לעידוד השקעות הון.

 

השר הביע תרעומת ואמר כי אין לכך הצדקה. מרמיזות שנשמעו בישיבה ניתן להבין כי החוק ישונה מהותית במסגרת חוק ההסדרים שיוגש יחד עם תקציב המדינה, וכל ההטבות ההיסטוריות לחברות יבוטלו.

 

לפיד אמר בדיון כי "אין ספק שחשוב לעזור לעסקים בהטבות מס ובהקלות, בייחוד כשמדובר בעסקים הפועלים בפריפריה, אבל במקרה של כי"ל מדובר במשאב ציבורי". לפיד הוסיף בדיון כי הוא מופתע מההקלות הרבות שלהן זוכות מזה זמן חברות על פי החלטות היסטוריות, וכי הגיע הזמן לשנות זאת.

 

גורמים באוצר אישרו אתמול כי במשרד מכינים תיקונים נרחבים לחוק חדש לעידד השקעות הון, שיבטל חלק ניכר מההטבות שלהן זוכות כיום חלק מהחברות במשק.

 

עידן עופר בחר שלא להגיב לדברים.

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר, יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
צילום: מיכאל קרמר
עידן עופר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים