שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השבוע בבורסה: מדד הבנקים עלה בכ-1.04%

  מדד המעו"ף נותר כמעט ללא שינוי בעלייה מינורית של 0.03% ומדד ת"א 100 עלה בכ-0.5%. הוביל את העליות מדד מניות התקשורת שזינק בכ-7.6%. בלטה לטובה מניית פרטנר שעלתה בכ-14.9%. מנגד בלטה לשלילה סרגון שצנחה בכ-10.76%

  שבוע המסחר האחרון בבורסה המקומית התנהל ברובו במגמה חיובית על רקע מגמה דומה בשוקי חו"ל. במוקד השבוע עמדו התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח לאחר התחזקות משמעותית של השקל בתקופה האחרונה אל מול סל המטבעות, נתון הגירעון הממשלתי שזינק ל 4.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה והדיונים הפוליטיים בדבר קיצוצי התקציב והעלאות המיסים הקרבות.

   

   

  בחו"ל, פתיחה חיובית לעונת דו"חות החברות לרבעון הראשון של השנה בארה"ב ורגיעה יחסית במשבר החובות בקפריסין הובילו את המדדים המובילים בארה"ב לשיאים חדשים.

   

  יום א'

  יום המסחר הראשון בבורסה המקומית נפתח בירידות שערים קלות, בהמשך לירידות בשוקי חו"ל בסופ"ש על רקע האכזבה משוק התעסוקה בארה"ב (רק 88 אלף משרות חדשות נוצרו במהלך חודש מרס לעומת צפי של 190 אלף משרות). במהלך היום התחזקה המגמה והמדדים המובילים סגרו את היום בירידות שערים בהובלת מניות התקשורת. מניות הגז והנפט התחזקו קלות בניגוד למגמה. מחזור המסחר היה זעום והסתכם בכ-380 מיליון שקל.

   

  יום ב'

  ביום שני נפתח המסחר במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים קלות במדדים המובילים, בהמשך למגמה המעורבת בשוקי אסיה. במוקד היום עמדו התערבותו של בנק ישראל במסחר במט"ח לאחר ייסוף משמעותי של השקל מתחילת השנה אל מול הדולר והאירו, ונתון הגרעון הממשלתי שצמח ל 4.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון (לעומת 1.6 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד). במידה וקצב הגרעון יישמר ברבעונים הבאים, יעמוד הגרעון השנתי על 4.5% מהתמ"ג (לעומת תחזית של 3%).

   

  במהלך היום נשמרה המגמה והמדדים המובילים סיימו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים בהובלת מניות התקשורת. מדד מניות הבנקים הוביל את הירידות. מחזור המסחר המשיך להיות נמוך והסתכם בכ-670 מיליון שק.

   

  יום ג' 

  בהמשך לעליות בבורסות ארה"ב, על רקע פתיחת עונת דו"חות החברות לרבעון הראשון של השנה, ובאסיה, נפתח המסחר ביום שלישי בבורסה המקומית במגמה חיובית. במוקד היום עמדו חברות הסלולר, פרטנר וסלקום, שזינקו במהלך המסחר בעקבות ידיעות על התייצבות מסוימת במלחמת המחירים בשוק הסלולר.

   

  במהלך היום נשמרה המגמה החיובית ומרבית המדדים המובילים סגרו את היום בעליות שערים בהובלת מדד מניות התקשורת. מדד מניות הנדל"ן נחלש בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכ-950 מיליון שקל.

   

  יום ד'

  גם ביום רביעי נפתח המסחר בבורסה המקומית בעליות שערים קלות במדדים המובילים בדומה למגמה החיובית בארה"ב ושוקי אסיה. במהלך היום נשמרה המגמה החיובית ואף התחזקה במעט בחלק מהמדדים המובילים, והבורסה המקומית סגרה את היום בעליות שערים כשגם הפעם מובילות מניות התקשורת בכלל ומניות הסלולר בפרט את העליות. מחזור המסחר הסתכם בכ-890 מיליון שקל.

   

  יום ה'

  יום המסחר האחרון של השבוע בבורסה המקומית נפתח בעליות שערים קלות במדדים המובילים, בהמשך לעליות הנאות בארה"ב ובשוקי אסיה. במוקד היום עמדו החברות כיל והחברה לישראל, שהמשיכו לאבד מערכן יום שני ברציפות, לאחר הודעתו של יאיר לפיד, שר האוצר, כי לא יאשר את המיזוג הצפוי בין כיל לחברת פוטאש הקנדית.

   

  במהלך היום ובניגוד למגמה החיובית בשוקי אירופה, השתנתה המגמה בבורסה המקומית והמדדים המובילים סגרו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים בהובלת מניות הגז והנפט. מדד מניות הבנקים הוביל את העליות. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שק.

   

  בסיכומו של שבוע סיימה הבורסה המקומית בעליות שערים במדדים המובילים. מדד המעו"ף נותר כמעט ללא שינוי בעלייה מינורית של 0.03% ומדד ת"א 100 עלה בכ-0.5%. מדד הבנקים הוסיף לערכו כ-1.04% ומדד מניות הטכנולוגיה התחזק בכ-1.1% והוביל את העליות מדד מניות התקשורת שזינק בכ-7.6%. מנגד, מדד הנדל"ן סיים את השבוע בירידה קלה של כ-0.04%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית פרטנר שעלתה בכ-14.9%. מנגד בלטה לשלילה מניית סרגון שירדה בכ-10.76%.

   

  אג"ח

  בסקטור אג"ח הממשלתיות, העקום השקלי סיים בעליות, בעיקר בחלקו הארוך, ואילו העקום הצמוד עלה בחלקו הארוך והבינוני ובחלקו הקצר ירד קלות.

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות נרשם שבוע חיובי: מדד התל בונד 20 עלה בכ-0.17% ומדד התל בונד השקלי הוסיף לערכו כ-0.25%.

   

  בגזרת ההנפקות, חברת רבד סיימה את השלב הציבורי והמוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, והחברות סאמיט, הכשרת היישוב ובנק איגוד סיימו את השלב המוסדי בהרחבת סדרת אג"ח קיימת.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן,נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים