שתף קטע נבחר

עצומה פרלמנטרית בירדן: לשחרר הרוצח מנהריים

110 מתוך 150 חברי הבית התחתון של הפרלמנט הירדני חתמו על עצומה הקוראת לשחרר את אחמד מוסטפא שמרצה עונש מאסר עולם לאחר שב-1997 ירה למוות בשבע תלמידות ישראליות שהיו בטיול שנתי בנהריים

הפרלמנט הירדני למען רוצח הנערות הישראליות: 110 חברי פרלמנט מהבית התחתון בירדן חתמו על עצומה שמיועדת להגיע לראש הפרלמנט בדרישה להעניק חנינה לחייל הירדני, אחמד מוסא מוסטפא דקמסה, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח של שבע תלמידות בית ספר בנות 13 מבית שמש בשנת 1997 ב"אי השלום" בנהריים.

 

רוצים לקבל עדכונים לפני כולם? התעדכנו בעמוד הפייסבוק של ynet

 

110 החתימות מהוות רוב מוחץ, שכן בבית התחתון של הפרלמנט הירדני ישנם 150 חברים. חבר הפרלמנט הירדני, עלי א-סניד, שהוא אחד מיוזמי העצומה, אמר אתמול כי ועדת החירויות הציבוריות בפרלמנט הירדני לקחה על עצמה לקדם את הגשת העצומה ולעקוב אחר ההתפתחויות הקשורות אליה.

 

שער "ידיעות אחרונות" למחרת הטבח (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות) (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)
שער "ידיעות אחרונות" למחרת הטבח(צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)

 

יעלא מאירי (מימין) מצטלמת עם חברות זמן קצר לפני הירי (צילום: אלכס קולומויסקי ) (צילום: אלכס קולומויסקי )
יעלא מאירי (מימין) מצטלמת עם חברות זמן קצר לפני הירי(צילום: אלכס קולומויסקי )

  

בתקרית נרצחו סיוון פתיחי, יעלא מאירי, נטלי אלקלעי, קרן כהן, שירי בדייב, נירית כהן ועדי מלכה. מספר ימים לאחר הטבח הגיע חוסיין מלך ירדן לביקור תנחומים נדיר בישראל. המלך הירדני ביקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בביתם של משפחות פתיחי, מאירי, אלקלעי, כהן ובדאייב.

 

המלך חוסיין מבקר פצועה בבית החולים הדסה (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות) (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)
המלך חוסיין מבקר פצועה בבית החולים הדסה(צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)

 

כשהגיע למשפחת פתיחי במושב צלפון הוא ירד על ברכיו בסלון המשפחה. "בתכם כבת לי. כאבכם – כאבי", אמר אז חוסיין. מבתי המשפחות המשיך המלך לבית החולים הדסה, שם ביקר את מיה שמואל שנפצעה בפיגוע. "אני מצטער מאוד על מה שקרה", הוא אמר לה. הוא העניק חמסה במתנה לשמואל ולמורה יפה שוקרון שנפצעה גם כן

 

אחרי הירי, פורסם ב"ידיעות אחרונות" עדותו של היורה אחמד מוסטפא בפני החוקרים הירדנים.

"אני לא יודע מה קרה לי", טען אז החייל הירדני, "איבדתי שליטה ועשיתי מעשה". היורה, שנידון למאסר עולם, טען ב-1997 כי לא פעל מטעם ארגון טרור אלא על דעת עצמו.

 

לפני שנתיים הביע שר המשפטים הירדני, חוסיין מג'אלי, תמיכה בשחרור מוסטפא. "אם יהודי היה רוצח ערבי, היה מקימים פסל לכבודו בארצו, לא שולחים אותו לכלא", אמר השר הירדני, בעבר פרקליטו של החייל הירדני. באופן רשמי, הממשלה בירדן התנערה אז מהיזומה של השר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרוצח אחמד מוסטפא. נידון למאסר עולם
צילום: AFP
עבדאללה מלך ירדן - יגנה את העצומה?
צילום: AFP
מומלצים