שתף קטע נבחר

שתי רקטות נורו לעבר אילת, אין נפגעים

הרקטות נפלו באזורי מגורים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. מערכת "כיפת ברזל" זיהתה את השיגורים, אך לא ביצעה יירוט. הירי בוצע ככל הנראה מסיני, אך נבדקת אפשרות שהשיגור היה מירדן. תושבת אילת: "זו פעם ראשונה שהייתה אזעקה"

הגבול המצרי מתחמם שוב: אזעקה הופעלה הבוקר (יום ד') באילת. תושבים בעיר דיווחו ל-ynet באמצעות המייל האדום על פיצוצים עזים. בתחילה דווח כי שלוש רקטות שוגרו לעבר העיר, אולם לאחר מכן התברר כי מדובר בנפילה של שתי רקטות, שלא גרמו לנפגעים או לנזק. ככל הנראה הרקטות שוגרו מסיני, אולם נבדקת האפשרות שהן נורו מירדן.

 

מערכת "כיפת ברזל" שהוצבה בעיר איתרה את שיגור הרקטות, אך לא יירטה אותן. הרקטות נפלו באזורי מגורים. מיד לאחר הנפילות נסגר שדה התעופה בעיר, אבל בשלב מאוחר יותר הוחלט לאפשר המראות ונחיתות מהשדה.

 

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

אזור נפילת אחת הרקטות באילת, הבוקר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
אזור נפילת אחת הרקטות באילת, הבוקר(צילום: יאיר שגיא)

 

בשעה 9:03 הופעלה האזעקה בעיר. כמה שניות לאחר מכן נשמעו הדי פיצוצים. כוח של צה"ל יצא לאזור לבצע סריקות על מנת לאתר את שרידי הרקטות. אחת הרקטות נפלה בחצר בית בעיר ולאחר סריקות ממושכות אותרה רקטה נוספת באזור מגורים.

 

סימון בר-ציון, תושבת העיר, סיפרה ל-ynet כי "ישבתי במרפסת ליד המחשב, שמעתי בום אחד וזה לא עשה לי כלום. כמה דקות אחרי זה שמעתי עוד בום והכלבים שלי נעלמו לחדר להסתתר. אחר כך שמעתי את הבום השלישי והוא היה ממש קרוב וחזק ואז שמעתי את הסירנות. זו פעם ראשונה שיש אזעקה. זה ממש מפחיד, לא ידעתי מה לעשות כי אין לי מקלט בבית. ראיתי שכולם נשארים בבתים, אז גם אני לא חיפשתי מקלט".

 

 (צילום: אליעד לוי, מאיר אוחיון, יאיר שגיא) (צילום: אליעד לוי, מאיר אוחיון, יאיר שגיא)
(צילום: אליעד לוי, מאיר אוחיון, יאיר שגיא)

 

כוחות הביטחון סורקים את אזור נפילת אחת הרקטות (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
כוחות הביטחון סורקים את אזור נפילת אחת הרקטות(צילום: יאיר שגיא)

 

אזעקה ורקטות (צילום: דוברות מחוז דרום) (צילום: דוברות מחוז דרום)
אזעקה ורקטות(צילום: דוברות מחוז דרום)

 

בתחילת החודש נפרסה הסוללה החמישית של מערכת כיפת ברזל, שנקלטה

 בחיל האוויר, באזור אילת. בצה"ל אמרו כי מדובר בחלק מתהליך הקליטה המבצעית של המערכת ומחשש לירי מאזור מצרים.

 

ביוני 2012 התגלו שרידי רקטת גראד כמה עשרות קילומטרים צפונית לאילת, באזור עובדה. במערכת הביטחון העריכו אז כי הרקטה שוגרה מסיני לעבר שטח ישראל ונבדק אז הקשר בין השיגור לבין הבחירות שנערכו אז במצרים.

 

באפריל לפני שנה נורתה רקטה אחת לפחות לעבר שכונת מגורים באילת מבלי לגרום לנפגעים. הרקטה אותר אז על-ידי אזרחים בשטח פתוח ובמרחק של כ-10 מטרים מבנייני מגורים וסמוך מאוד לבניין שעדיין נבנה.

 

Read this article in English

 

 

 

 

בהכנת הכתבה השתתפה נעמה גיבורי-קולסקו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שרידי אחת הרקטות שהתפוצצו באילת, הבוקר
צילום: יאיר שגיא
מומלצים