שתף קטע נבחר

רוסק עמינח לעובדים: "ימים לא פשוטים עבורנו"

מנכ"לית בנק לאומי הגיבה לראשונה לסערה הציבורית בעקבות ההחלטה לוותר לגנדן שבשליטת נוחי דנקנר על חוב של 150 מיליון ש': "רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו. הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר"

"ימים אלה אינם פשוטים עבור כולנו. כמנכ"ל הבנק אני מישירה מבטי אליכם ואומרת לכם באופן ברור: לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו". כך כתבה היום (ה') מנכ"לית לאומי רקפת רוסק-עמינח במכתב לעובדי הבנק.

 

בנק ישראל בודק את מחיקת החובות לדנקנר

לאומי השהה הטיפול בהסדר מול נוחי דנקנר  

רוצים להישאר מעודכנים תמיד? הצטרפו לפייסבוק של ynet

 

מדובר בתגובה ראשונה של מנכ"לית הבנק לאחר סערת הרוחות שהתעוררה בעקבות החלטת הבנק לוותר לגנדן שבשליטת נוחי דנקנר על חוב של 150 מיליון שקל מתוך הלוואה בהיקף של 450 מיליון שקל שהעניק לאומי לגנדן.

 

"רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו. הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר", הוסיפה רוסק-עמינח.

 

במסגרת ההסדר הוסכם כי גנדן תשלם ללאומי כ-150 מיליון שקל במזומן, סכום דומה יוחזר על פני תקופה של 6-8 שנים, והיתרה כאמור, תמחק.

 

לדבריה, "המתווה המתגבש להסדר הינו עם גנדן ולא עם בעלי השליטה בה, ומתבסס על מו"מ עם משקיע זר שעתיד להזרים כסף לתוך החברה מתוך כוונה לשקמה. לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון זהו המתווה המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואי.די.בי. המתווה לא כולל ויתור על התחייבויות אישיות של בעלי השליטה בקבוצה", סיכמה רוסק-עמינח.

 

אתמול בערב דיווח לאומי כי בכוונתו להשהות את המגעים להסדר עד לסיום הבדיקה שיערוך הפיקוח על הבנקים, במסגרתה תיבדק התנהלות הבנק ותקינות הליך מתן האשראי לגנדן בפרט וללקוחות אחרים בכלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רון קדמי
מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח
צילום רון קדמי
מומלצים