שתף קטע נבחר

דובר צה"ל: הצבא מכין סרט תגובה ל"ג'נין ג'נין"

בכנס מחוזות לשכת עורכי הדין באילת נדרש תא"ל יואב מרדכי להשפעת התקשורת על שדה הקרב. הוא סיפר על סרט "לצרכים פנים-צבאיים", שבו מובאות העובדות על הקרב בג'נין, כדי "שלא יישענו על תודעת סרטו של מוחמד בכרי"

על חשיבותה של התקשורת והשפעתה על המהלכים הצבאיים ניתן היום (ו') שיעור נוסף מפיו של דובר צה"ל, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי. בדברים שנשא בכנס מחוזות לשכת עורכי הדין באילת, הסביר מרדכי כיצד משפיעה ההסברה על הלגיטימציה של המבצע הצבאי, ואף סיפר על סרט שעורך הצבא כתגובה לסרט "ג'נין ג'נין". לדבריו, המהלך נועד לצרכים פנימיים כדי לחדד את "התיאור העובדתי מנקודת המבט הצבאית ולהציגו בפני קציני צה"ל, על מנת שלא יישענו רק על תודעת הסרט של מוחמד בכרי".

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

עוד עדכונים בחדשות ynet:

תקועים באוויר ובים: "פגיעה קשה מאוד בתעשייה"

נוסעים בנתב"ג לפני השביתה: "זה נטל על כולנו"

 

לדברי מרדכי, "התודעה היא רגולטור שמשפיע על תחום המשפט, על הגורמים הבינלאומיים ועל ארגוני זכויות אדם. לכן, בעידן שבו המלחמה הופכת למלחמה בשידור חי, לעין המצלמות, לכל מימד הדוברות וההסברה יש משמעות הולכת וגוברת. היא משפיעה על לגיטימצית המבצע". הוא סיפר כי לפיכך יש השקעה בחומרי איסוף ויזואליים כמו צילומי מזל"ט, תצפיות וכדומה, וכן שמים דגש על חיזוק המודיעין להסברה.

 

הפצ"ר עפרוני ודובר צה"ל מרדכי, בכנס אילת (צילום: עידן מילמן) (צילום: עידן מילמן)
הפצ"ר עפרוני ודובר צה"ל מרדכי, בכנס אילת(צילום: עידן מילמן)

 

בהקשר לסרט "ג'נין ג'נין" אמר דובר צה"ל: "על אף פרק הזמן הממושך מאז הקרב, בצה"ל מתקיימת פעילות לגביו. לאחרונה אף פגש הרמטכ"ל נציגים של משפחות הנופלים והלוחמים שהשתתפו בקרב. בצבא פועלים לערוך סרט לצרכים פנים צבאיים, שמספר את התיאור העובדתי מנקודת המבט הצבאית כדי להציגו בפני קציני צה"ל. זאת על מנת שלא יישענו רק על תודעת הסרט של מוחמד בכרי".

 

בנוסף הסביר מרדכי כי בצה"ל פנו לגורמי ממשל ומשפט רשמיים "כדי לבחון אם ניתן לפעול מול סרטו של הבמאי בכרי, שרצוף בדברי שקר בלע. כל המערכה הזו מובלת על ידי אלוף אבי מזרחי שמונה כנציגו של הרמטכ"ל. הוא עומד בקשר עם המשפחות, ומקדם את הסרט ואת התחקירים הצבאיים".

 

הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף דני עפרוני, סיפר על חשיבות השילוב של הליווי המשפטי בפעילות המבצעית של צה"ל: "הלחימה אינה מסתיימת השדה הקרב הצבאי כאשר הטנק האחרון יוצא מעזה, אלא נמשכת אחר כך בחזית המשפטית, כפי שנעשה בעופרת יצוקה. צה"ל והפרקליטות הצבאית הפיקו את הלקחים גם בתחום הייעוץ וגם בתחום האכיפה, והוחל כבר ביישומם בעמוד ענן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תא"ל מרדכי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: שאול גולן
מוחמד בכרי
צילום: שאול גולן
מומלצים