שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אליפות אירופה בג'ודו: הלקח שלמד גולן פולק

הג'ודוקא הצעיר שהודח בשנה שעברה בסיבוב הראשון באולימפיאדת לונדון, מרגיש בוגר ובשל יותר להצליח בתחרות שתערך בבודפשט: "הזזתי את כל הבעיות הצידה, מרגיש טוב יותר". אורן סמדג'ה: "יהיה קשה לשחזר את ההישג משנה שעברה באליפות אירופה"

תשעה חודשים חלפו מאז ההפסד בסיבוב הראשון במשחקים האולימפיים בלונדון, אבל לג'ודוקא גולן פולק, עדיין מתנוססת בעמוד הפייסבוק שלו תמונה על רקע חמש הטבעות האולימפיות, יחד עם חבריו לנבחרת.

 

עוד ב-ynet ספורט

  

לא, הוא ממש לא רוצה להיזכר באותו הפסד. רק להיזכר כל הזמן במטרה הבאה - ריו 2016. מאז אותו יום עצוב באנגליה, פולק, המתחרה במשקל 66 ק"ג, לא הפסיק לעבוד. האימונים הלכו וגברו ואיתם גם ההצלחות.

 

רעב להצלחה. גולן פולק (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
רעב להצלחה. גולן פולק(צילום: טל שחר)

 

פולק עלה פעמיים על הפודיום בשתי תחרויות חשובות – מדליית ארד בגראנד פרי בגרמניה, ומדליית כסף בגראנד פרי של טורקיה, כשביום חמישי הקרוב הוא יסתער על פודיום נוסף - אליפות אירופה שתתקיים בבודפשט בהונגריה.

 

"זו אליפות אירופה השנייה שלי בסך הכול ואני מרגיש הכי טוב שאפשר. יותר טוב מאשר הרגשתי אי פעם בבוגרים", אמר פולק ל-ynet ספורט, ערב צאתו לאליפות. "קיבלתי הרבה ביטחון גם בגלל המדליות שהשגתי וגם בגלל היריבים שניצחתי. אבל צריך לזכור שזה ג'ודו וביום נתון הכול יכול לקרות".

 

מה שונה עכשיו ממה שהיה לפני שנה?

"הכול רץ מהר. רק עליתי לבוגרים והצלחתי להיכנס לאולימפיאדה. עכשיו הזזתי את כל הבעיות הצידה, השתחררתי מהצבא חודש שעבר. היו מחנות אימונים טובים ביפן ואירופה, וזה משהו שלא היה לי קודם ואני בטוח שזה עוזר".

 

טבילת האש הראשונה. פולק באולימפיאדת לונדון 2012 (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
טבילת האש הראשונה. פולק באולימפיאדת לונדון 2012(צילום: גטי אימג'ס)

 

שנה שעברה הגעת לשמינית הגמר באליפות אירופה. מה יהיה הפעם?

"אני מרגיש טוב ואני מקווה לעשות את המקסימום. בגלל ההצלחות האחרונות אני מדורג ולכן את שלושת הראשונים באירופה, אני לא יכול לפגוש לפני רבע הגמר. גם יש אווירה טובה בנבחרת וכולם חברים של כולם, זהו עוזר. אני מחזיק  אצבעות לחבריי שיצליחו".

 

תחילת הדרך לריו

"הלקח מלונדון הובילו אותו לשינוי הגדול ביותר", אמר מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה, "רציתי שפולק יהיה בלונדון שיבין שיש לו את היכולת. כעת הוא מתחיל ליישם את הדברים האלה. פולק עשה ניקוד רב בדירוג העולמי שהקפיץ אותו קדימה. אנחנו רק בתחילת ההכנות שלנו לאולימפיאדה בריו. הוא הבין שצריך להתאמן קשה ולהשקיע את כל כולו".

 

"יש לנו הפעם את המשלחת הגדולה ביותר שייצגה את ישראל בגברים. היופי שבתחרות הזאת שהצלחתי להעמיד 2 ספורטאים במשקל 60 ק"ג (טומי ארשנסקי ועידו בר – א.א) כולם ראויים כולם עשו הישגים במהלך ההכנות".

 

יהיה קשה לשחזר את ההישג. אורן סמדג'ה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יהיה קשה לשחזר את ההישג. אורן סמדג'ה(צילום: אורן אהרוני)

 

אפשר לשחזר את ארבע המדליות משנה שעברה?

"לא. זה היה הישג חסר תקדים ודבר שקורה פעם ב... אבל הג'ודו מייצג הצלחות כל השנה, והשאיפה לייצר סגל רחב של ספורטאים שיהיו מעומדים לריו 2016, זה עכשיו דור חדש, יש דם חדש".

 

"בכניסה שלי לתפקיד בשנים האחרונות, הייתה המשימה הראשונה שהג'ודו לא יתפרק ולהחדיר ספורטאים לאולימפיאדה. גם המטרות לשנה זאת מאוד ברורים, הצלחנו להפוך את הבלתי אפשר לאפשרי ולהחזיר את הג'ודו למסלול ההישגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
גולן פולק
צילום: אורן אהרוני
מומלצים