שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לא תרצח את הליבידו שלי. 10 הדברות ליזיזים
  יזיזות היא פתרון מושלם לשלבי מעבר מזוגיות אחת לשנייה, אבל היא גם עשויה להוות קרקע פורייה לסיבוכים, אי הבנות ושלל סרטים מיותרים. אז כדי להקדים תרופה למכה, אורן הדר שקד על עשרה חוקי בסיס שיבטיחו ידידות מינית הוגנת והגיונית

  לפני 5,000 שנה בערך, כש"נברא" לכאורה העולם, היתה צריכה החברה האנושית מערכת חוקים. הם נועדו בעיקר כדי למנוע מאיתנו להרוג זה את זה ולהוות בסיס ראשוני לחברה מתורבתת. שנים רבות לאחר מכן יש לנו אחת כזו, פחות או יותר. יש גם הרבה יותר חוקים.

   

  עוד בנושא:

  הכול על יזיזות בפייסבוק של ערוץ יחסים

  כל החדשות בפייסבוק של ynet

   

  ג'ורג' קרלין ז"ל תהה למה אנו צריכים עשרה דיברות, והאם לא מדובר כאן בתעלול שיווקי. אבל יש נסיבות חברתיות למיניהן, שעבורן דווקא טוב שיהיו עשרה דיברות כאלו, כמו למשל כשאנחנו מאמצים לנו יזיז או יזיזה – אדם נפלא שמטרת קיומו בחיינו היא לספק אותנו, לחבק אותנו אחר כך ולהכין לנו קפה בבוקר (כלומר, אם החלטנו להרשות לו להישאר לישון).

   

   

  אז הרשיתי לעצמי להציע מערכת חוקים שתהיה גם הוגנת וגם הגיונית, ובעזרתה נוכל ביחד להימנע מסיבוכים אפשריים שעולים לפעמים במצבי יזיזות.

   

  כולכם יודעים בדיוק למה אני מתכוון: יזיזים ששוכחים מה תפקידם בחיינו ומחליטים שהם רוצים קצת יותר, כאלה שלוקחים אותנו כמובן מאליו, מתייחסים אלינו בתור מקום לפרוק בו את התסכולים המיניים שלהם ומה לא.

   

  עשרת הדיברות שלפניכם כתובים בלשון נקבה שפונה לזכר וכמובן שתקפים לשני המינים. מכירים עוד מינים? תופס גם עבורם.

   

  1. אנוכי הפרטנרית

  אהלן. אני האדם שאתה חם עליו, שאתה מת לצלול איתו למיטה או לשירותים של הסושיה ולהרעיף עליו עונג. למעשה, "עונג" הוא שם המשחק כאן. את האגו והפוזה תשאיר בבית או אצל האקסיות שלך. שנינו כאן, שנינו בעניין. אל תהרוס את זה ותואיל בטובך לזכור למה התכנסנו כאן. זה אומר שכשאנחנו שוכבים, אתה צריך להשקיע, להיות הכי טוב שאתה מסוגל, כי את העונג ששנינו מחפשים שנינו יכולים למצוא בכיף במקום אחר. אז תהיה פייר, תלמד אותי ואת מה שנעים לי.

   

  2. לא יהיו לך פרטנריות אחרות על פני

  ברור שיהיו לך. כן ירבו; ככל שתשכב עם יותר בחורות, תעשה יותר טעויות ויותר דברים טובים ותהפוך למאהב מנוסה ומעניין יותר. אבל הנקודה של "על פני" חשובה ולמעשה, אומרת כאן "לא מול הפרצוף שלי": לא רוצה לשמוע עליהן, לא רוצה לדעת. אני יודעת שעברו על הסטייק שלי כל מיני דברים לפני שהוא נהיה סטייק. פשוט מעדיפה לא להתעמק בהם כשבא לי בשר.

   

  3. לא תשא שמי מחוץ למיטה

  זה לא שאני מתביישת בך או משהו, אבל יזיזות היא דבר אינטימי. רוצה לספר לחברים הקרובים שאתה שוכב עם אלילת מין? תפאדל. אבל זה לא מהדברים שכותבים בפייסבוק/טוויטר, מזכירים על ה-Wall שלי או זורקים לאוויר בפומבי. כן, אנחנו מפרקים זו את זה ולהיפך, יופי לנו. רק לנו.

   

  4. זכור את היום שאחרי לקדשו

  אף אחד לא אוהב להרגיש מנוצל. לא, לא צריך להתקשר חמש פעמים ביום, לשלוח זר פרחים או מברק מזמר רק משום שגרמתי לך לגמור. אבל חשוב להחזיק איזשהו קשר ידידותי בסיסי. מותר לסמס "ערה" כשברור לשני הצדדים מה עומד לקרות. אבל להגיע אלי הביתה, לסגור את הדלת, להתפשט, לבצע ולברוח זה קצת מעפן. אפשר לתקשר קצת מעבר לכך – ונחמד לקבל סמס למחרת בנוסח "וואו, היה אדיר אמש. את אלופה ותמיד משאירה לי טעם של עוד".

   

  כשאתה איתי, אתה רק איתי. אז בלי לחפור על אחרות (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  כשאתה איתי, אתה רק איתי. אז בלי לחפור על אחרות(צילום: shutterstock )

   

  5. כבד את אביך ואמך והשאר אותם מחוץ לתמונה

  אמא שואלת מתי תתחתן כבר? אבא מאוכזב שאתה לא עורך דין? דודה בלומה כועסת כי אתה לא מתקשר? הבוס קידם מישהו אחר ולא אותך? וואו, זה נורא מעניין. את החברים שלך; תהיה בנאדם ותשמור את הבעיות שלך עבורם. זה לא שאני לא מוכנה להקשיב או לסייע, פשוט יש דברים שאני עושה והחבר הכי טוב שלך – לא. בוא נתמקד בהם.

   

  6. לא תרצח את הליבידו שלי

  יזיזות היא הסכם דו-צדדי; אלא אם יש לך משהו חשוב או בעייתי, פגישה מוקדמת, מילואים או מחלה מדבקת – הזמנה לסקס פירושה "אני מסיים את הבירה שלי ובא". תחשוב על הקפצה צבאית: נקראת לפלוש, לכבוש ולתקוע דגל. ואם חייבים לבטל או לדחות – לא ממסמסים את הפגישה הבאה.

   

  7. לא תנאף ותברח ל"מערכת יחסים" של שבוע

  הכרת את אהבת חייך? מעולה! אני אפרגן. אבל אם כל בחורה שניה נראית לך כמו הדבר הגדול הבא, קח בחשבון שלא תהיה לי סבלנות להמתין עד שתבין שהיא לא ותחזור אלי. זו הרגשה די מחורבנת, לדעת שאני ברירת המחדל של כל הסיפור. לכן, או שלא תספר ותעשה לי את "השיחה" רק כשמשהו גדול באמת מופיע, או שפשוט לא תאמץ יזיזה לפני שתבין שאתה בשלב בחייך שפשוט לא תואם מערכת יחסים.

   

  אני מאד שמחה בשבילכם. באמת. תתחדשו על האהבה שלכם. אני אשאר לבד, בחושך (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אני מאד שמחה בשבילכם. באמת. תתחדשו על האהבה שלכם. אני אשאר לבד, בחושך(צילום: shutterstock)

   

  8. לא תגנוב את העולם החברתי שלי

  לפעמים כיף יותר לצאת יחד לפאב או הופעה ורק אז לזרום הביתה ביחד. למעשה, לראייתי זה הרבה יותר נחמד מסתם להגיע ישר הביתה כאילו שהזמנתי פיצה. קורה שפוגשים מכרים למיניהם או שמצטרפים אנשים. אם אתה בנאדם נחמד, מצב טוב שתסתדר עם החברים שלי. זכור שלא בשביל זה אתה שם. נסה להימנע מלגדל איתם קשרים מעבר למפגשים האקראיים.

   

  9. לא תהיה דושבג

  אל תתייחס אלי כאל פח מזדמן אליו מושלכים כל התסכולים והסרטים שאתה לא מסוגל לעכל, אל תדבר אלי כאילו אני חייבת לך משהו, אל תאמר לי דברים שעשוים לפגוע ולהעליב, אל תתנהג בגסות ותזכור שהאינטימיות שאנחנו חולקים נותנת לנו כוח זה על זו, שקל יותר לפגוע באנשים קרובים. אל תנצל את זה והיה הוגן. והכי חשוב: זה לא משנה כמה אתה חרמן או כמה אתה סומך עליה כשהיא מבטיחה שהיא על גלולות: עשית סקס עם מישהי אחרת? אך ורק עם אמצעי מניעה. אני לא צריכה להסתובב עם הרפס או עגבת בגלל שאתה רצית לגמור קצת יותר טוב.

   

   

  10. לא תחמוד אותי, לאחר שאחליף אותך

  למקרה ששכחת, מדובר בחוזה בעל מועד תפוגה. גם אני מחפשת את הדבר הגדול הבא, גם אני אמצא אותו מתישהו. ולא, זה לא יהיה אתה. נכון שלפעמים יזיזות מתפתחת לדברים אחרים, אבל ברוב המקרים זה לא קורה כך. אני לא יכולה לצפות ממך שלא תיקשר בשום צורה – אבל קח בחשבון שלאחר שסיימתי את היזיזות שלנו, היא הסתיימה, נקודה.

   

  כבד את הבחירה שלי, תפרגן אם אתה מסוגל. אני מצאתי את האדם שאיתו מתאים לי להיות. תנשום עמוק, תמצא לך יזיזה חדשה, תמשיך הלאה. אולי גם אתה תהיה הדבר הגדול הבא בשביל מישהי.

   

   

   

  יש לכם רעיונות לחוקים נוספים? ספרו לי בטוקבקים ובפייסבוק של ערוץ היחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא יהיו לך יזיזות נוספות על פני. הבנת את זה, ברוך?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים