שתף קטע נבחר

נאצים Out: הונגריה תאסור שימוש בצלבי קרס

הפרלמנט ההונגרי אישר ברוב גורף תוכנית חדשה שאוסרת על שימוש בסמלים נאציים וקומוניסטיים כמו כוכב אדום ופטיש ומגל

הולכים בעקבות גרמניה : הפרלמנט בהונגריה אישר אתמול (יום ב') ברוב גורף תוכנית חדשה שאוסרת על שימוש בסמלים נאציים וקומוניסטיים כמו צלב קרס וכוכב אדום.

 

עוד חדשות בעולם :

סוכל פיגוע של אל-קאעידה ברכבת נוסעים בקנדה

מזימת פיגוע: "איראני נתפס בשגרירות בנפאל"

או"ם שמום: כיבוד זכויות אדם - המלצה בלבד

זוועה בצרפת: כלא במרתף את שני בניו 3 שנים

 

תוכנית קודמת נפסלה בחודש פברואר בטענה שהיא מנוגדת לחוקה כי החוקים שנכללו בה היו רחבים מדי והיוו פגיעה מופרזת בחופש הביטוי. עם זאת, המחוקקים ההונגרים מאמינים כי הצליחו להבהיר את החוקים החדשים כדי שיעמדו בפני דרישות החוק.

 

600-500 אלף יהודים נרצחו בהונגריה בשואה. הפגנה בבודפשט נגד אנטישמיות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
600-500 אלף יהודים נרצחו בהונגריה בשואה. הפגנה בבודפשט נגד אנטישמיות(צילום: רויטרס)

 

התוכנית שתיכנס לתוקף ב-30 באפריל אושרה ברוב של 320 תומכים מול 6 מתנגדים. שניים נמנעו בהצבעה. התוכנית כוללת גם איסור על שימוש בסמל האס-אס, בצלב החץ שסימל את המפלגה הפרו-נאצית ההונגרית בשנות הארבעים של המאה הקודמת ובפטיש ומגל, סמל הקומוניזם והמפלגות הקומוניסטיות. על פי החוק החדש, הסמלים שצוינו ייאסרו לשימוש אם יפרו את הסדר והשלווה.

 

בכך מצטרפת הונגריה לממשלת גרמניה, שהנהיגה בעבר חוקים נוקשים ואנטי-פשיסטים שאוסרים על שימוש בסמלים נאציים כגון צלב הקרס ומועל היד. בנוסף, אוסרת גרמניה על הפצת ספרו של אדולף היטלר "מיין קמפף", שבו הוא פורס בהרחבה את משנתו האנטישמית.

 

בשנה שעברה התאספו יותר מאלף בני אדם להפגנה מול הפרלמנט ההונגרי במחאה על דבריו האנטישמיים של פוליטיקאי ימני שקרא לממשלה לערוך "רשימות של יהודים" שלדבריו מהווים "סכנה לביטחון הלאומי". רבים מהמפגינים ענדו טלאי צהוב. הם צעקו "נאצים לכו הביתה" וקראו קריאות בוז כאשר חברי פרלמנט ימנים חלפו על פניהם.

 

לפי המרכז לזכר השואה בבודפשט, בין 500 אלף ל-600 אלף יהודים הונגרים נרצחו בשואה, תחת הנהגת תנועת "צלב החץ" הפרו-נאצית והאנטישמית. לפי חלק מההערכות, אחד מכל שלושה יהודים שנרצחו באושוויץ היה הונגרי.


פורסם לראשונה 22/04/2013 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים