שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר פרץ: להכפיל את תקציב גריטת הגרוטאות
  השר הנכנס למשרד הגנת הסביבה, מעוניין לחדש את תכנית הגריטה למכוניות ישנות. במקביל הוא דורש להכפיל את תקציבה - "לכולם יש בכך עניין"

  השר להגנת הסביבה מציע להכפיל את תקציב תוכנית הגריטה. אחרי שהופסקה, חודשה והופסקה שוב, מציע כעת השר עמיר פרץ לחדש את התוכנית הממשלתית לגריטת מכוניות, במסגרתה מעניקה המדינה 3,000 שקלים למי שמוריד מהכביש מכונית בת 20 שנה ויותר, ומוסר אותה למגרש ייעודי.

   

  • אין כסף? מכוניות מסוכנות יישארו על הכביש

   

  לדברי השר, חידוש התוכנית אינו מספיק, ויש להגדיל משמעותית את תקציבה. "תקציב של 18 מיליון שקל בשנה הוא לא מספיק, כי זה בסך הכול 6,000 רכבים", אמר אתמול (ד') השר בדיון במליאת הכנסת, "בתוך חודש הסכום הזה נגמר, ומגיעים תושבים עם מכוניות כדי למסור אותן ואומרים להם - אזל התקציב".

   

   (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)

   

  השר פרץ ציין כי בכוונתו לבקש עבור התוכנית תקציב מוגדל, שיאפשר להגדיל משמעותית את היקפה. הרחבת התוכנית תתבטא גם בהגדלת מספר כלי הרכב שנמסרים למגרשים הייעודיים, וגם בהורדת גיל כלי הרכב שאפשר למסור לגריטה, מ-20 כיום ל-18.

   

  "אני מעריך שאם רוצים להתמודד עם זה ברצינות, צריך להכפיל את התקציב השנתי", הסביר השר פרץ. "18 מיליון זה לא מספיק, להערכתי צריך לפחות כ-30 עד 35 מיליון". עם זאת, השר אמר כי בשנה הקרובה צפוי משרדו להסתפק ב-18 מיליון שקלים - התקציב שנקבע לתוכנית בשנה שעברה.

   

  בדבריו גם התייחס השר פרץ לטענות שהעלו חברי כנסת, ולפיהן הפסקתה התכופה של התוכנית גרמה נזק לאזרחים. "העובדה שניסו לתת טפטוף של כספים גרם למצב שחוסר האמינות היה קשה כל כך, שהיה עדיף לא להתחיל עם הטפטוף הזה", הודה השר.

   

  "אני אעדיף להמתין לשבועיים-שלושה הקרובים כדי לקבל את התקציב הראוי, ארוך הטווח", סיכם השר פרץ. "לכולם יש כאן עניין, גם לגורמי האוצר אבל גם לשלטונות המס, שמרוויחים הרבה מס מהמכוניות החדשות שנקנות".

   

  ראוי להזכיר כי בעבר כבר הציע השר הקודם להגנת הסביבה, גלעד ארדן, להרחיב את תוכנית הגריטה. למעשה, פקידי המשרד הכינו תוכנית מפורטת, שאף הוצגה בממשלה. אלא שבקיץ האחרון הוחלט לקצץ בתקציבה של תוכנית לאומית לצמצום זיהום האוויר, בין השאר הוחלט על ביטול הרחבת תוכנית הגריטה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערן יופי כהן
  השר פרץ: "בתוך חודש הסכום הזה נגמר"
  צילום: ערן יופי כהן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים