שתף קטע נבחר

צילום: AFP

טומי ארשנסקי: "מקדיש את המדליה לאבא"

הג'ודוקא הישראלי, שזכה בארד באליפות אירופה: "אורן סמדג'ה אמר לי שהוא אף פעם לא הפסיד בקרב על המדליה וזה נתן לי מוטיבציה". יואל רזבוזוב: "טומי תקווה אולימפית לריו 2016"

המשלחת הישראלית לאליפות אירופה בג'ודו שנערכת בהונגריה יכולה הייתה לשחרר גם ביום הראשון חיוך רחב אחרי שטומי ארשנסקי זכה במדליית הארד (עד 60 ק"ג). הג'ודוקא הישראלי רשם את הישג השיא בקריירה שלו אחרי שניצח באיפון בקרב על הארד את יאניסלב גרצ'ב הבולגרי.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ארשנסקי אמר ל-ynet ספורט: "הרגשתי טוב, טיפה חבל שהפסדתי לאנגלי אבל אני בסופו של דבר שמח שאני שלישי. הפציעה לא הגבילה אותי, היה לי הרבה אדרנלין. שהגעתי לקרב על המדליה אורן סמדג'ה אמר לי שהוא אף פעם לא הפסיד קרב על המדליה, זה נתן לי עוד מוטיבציה".

 

טומי ארשנסקי מחויך על הפודיום (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
טומי ארשנסקי מחויך על הפודיום(צילום: אורן אהרוני)
 

 

"הגעתי לאליפות שאני פצוע בכתף ובקרסול ואורן מאמן הנבחרת התעקש והאמין בי כדי להגיע לתחרות. היה לי תקופה לא טובה מאז האולימפיאדה וזה כיף לשוב על הפודיום. רוצה להיות כשיר לקראת אליפות העולם ולהצליח גם שם. אני מודה לכל הצוות שמלווה אותנו. אני מקדיש את המדליה לאבא שתמיד האמין בי ולאורן מאמן הנבחרת שבזכותו הגעתי לכאן".

 

המאמן אורן סמדג'ה אמר אחרי ההישג: "לפני שנה, כשהוועד האולימפי החליט לא לשלוח את טומי ללונדון יצאנו במאבק גדול כדי שהוא ישתתף ולא לעצור את ההתקדמות הגדולה שהייתה לו בתקופה האחרונה. אני שמח שהמאבק הזה הצליח. לאחר תקופה קשה של טומי, שאף הגיע פצוע, לקחתי החלטה מאוד אמיצה לשתף אותו. טומי עשה זאת בצורה מאוד מרשימה והצליח לדרג את עצמו בדירוג העולמי כספורטאי מבטיח".

 

ארשנסקי בפעולה. "רוצה להצליח גם באליפות העולם" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ארשנסקי בפעולה. "רוצה להצליח גם באליפות העולם"(צילום: אורן אהרוני)

 

"טומי הוא חלק מנבחרת מאוד גדולה ומצליחה שמביאה הישגים במהלך כל החצי שנה האחרונה. אני שמח שבתחרות מטרה, ספורטאי מהנבחרת זוכה במדליה באליפות אירופה. בשנה שעברה סוסו פללשווילי עשה זאת והשנה טומי ארשנסקי. היעדים והמטרות ברורים לספורטאים ואנחנו נמשיך לעבוד קשה ולשאוף להפוך לאחת המעצמות הג'ודו הגדולות בעולם".

 

י"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "טומי מזכיר לי את אורן סמדג'ה, שבאחת התחרויות שלקחתי אותו הוא נפצע וחשב שלא יוכל להתחרות. גם אז הוא לקח מקום שלישי, וזה מה שעשה אורן לטומי - הוא החליט לקחת אותו ותראו מה יצא".

 

סמדג'ה חוגג עם ארשנסקי. "הוא עשה זאת בצורה מאוד מרשימה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סמדג'ה חוגג עם ארשנסקי. "הוא עשה זאת בצורה מאוד מרשימה"(צילום: אורן אהרוני)
 

 

"ספורטאים צריכים לדעת להתחרות ולזכות גם שהם פצועים. כל הכבוד לטומי על ההצלחה. לא היו לו חודשים קלים, אבל אורן האמין בו, וטומי גמל לו במדליה. הוא ספורטאי שקורץ מחומר אחר וספורטאי שאפשר לרוץ איתו שלוש שנים. אולי עוד נראה ממנו דברים גדולים מאלה".

 

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי: "לפני כשמונה חודשים טומי השתתף במשחקים האולימפיים בלונדון, על תקן של ספורטאי צעיר מבטיח. הנה היום, בתחרות כל כך חשובה כמו אליפות אירופה הוא הוכיח שהוא אכן בדרך הנכונה למשחקים האולימפיים בריו 2016".

 

רזבוזוב, סמדג'ה ופונטי עם גיבור היום הראשון של אליפות אירופה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רזבוזוב, סמדג'ה ופונטי עם גיבור היום הראשון של אליפות אירופה(צילום: אורן אהרוני)
 

 

ח"כ יואל רזבוזוב, שגם נמצא באליפות ואף העניק לארשנסקי את המדליה, אמר: "טומי ארשנסקי, עולה חדש, צעיר מהקריות, הצליח לרגש את המשלחת הישראלית ואותי עם מדליית הארד. טומי הוא תקווה אולימפית לריו. לא סתם ערכתי את ההפגנה לאפשר לו לצאת ללונדון מתוך ידיעה שהניסיון שיצבור יקדם אותו". ארשנסקי יקבל מענק מיוחד של 25,000 ש"ח מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט ומועצת ההימורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
טומי ארשנסקי על הפודיום
צילום: אורן אהרוני
מומלצים