שתף קטע נבחר

דרעי נגד השטרות החדשים: "איפה המזרחי?"

הח"כ מש"ס טוען כי שטרות הכסף, שיכללו דיוקנאות של רחל, נתן אלתרמן, שאול טשרניחובסקי ולאה גולדברג ויובאו ביום ראשון לאישור הממשלה, ממשיכים את הקיפוח העדתי: "זה המשך ההדרה. שטר עם דמות של מזרחי עליו לא שווה פחות"

אריה דרעי נגד השטרות החדשים וה"אשכנזיים": ממשלת ישראל צפויה לאשר ביום ראשון שני שטרות כסף חדשים, בשווי 200 ו-50 שקלים, אולם הדיוקנאות שמוטבעים עליהם מעוררים את חמתו של מספר 2 ברשימת ש"ס. "לא יתכן שלא מצאו ולו משורר מזרחי אחד, להטביע את דיוקנו על השטרות. כסף עם דמות מזרחית לא שווה פחות", אמר היום (ו') ח"כ דרעי, שקרא לשרים שלא לאשר את השינוי.

 

 

עוד בחדשות ynet:

 

השטרות החדשים יכללו דמויות של המשוררים רחל (20 שקל), שאול טשרניחובסקי (50 שקל), לאה גולדברג (100 שקל) ונתן אלתרמן (200 שקל). אחרי אישור הממשלה, יונפקו שניים מהם, בשווי 50 ו-200 שקל, בעוד כמה חודשים, והשניים האחרים באביב 2014. השטרות הישנים ייצאו באופן סופי מהמחזור בשנת 2017.

 

 (צילום: רון נדל) (צילום: רון נדל)
(צילום: רון נדל)

 

על אף שמדובר במשוררים לאומיים ומקובלים, שחלק משיריהם בוצעו והולחנו על ידי זמרים ממוצא מזרחי, יש מי שטוען

כי היה ראוי לאשר גם אחד ממוצא מזרחי. "אני קורא לשרי הממשלה לא להרים יד בעד אישור השטרות החדשים״, אמר דרעי ל-ynet. "לא יתכן שלא מצאו ולו משורר מזרחי אחד כדי להטביע את דיוקנו על השטרות. כסף עם דמות מזרחית לא שווה פחות".

 

מאז חזרתו לפוליטיקה מקפיד דרעי להתייחס לשד העדתי, ולדבר על אפילה שלדבריו טרם חלפה, דגל אותו הניף גם בקמפיין של ש"ס בבחירות. "השטרות החדשים הם המשך ישיר של הדרת מזרחיים מפרס ישראל, ומכל מוקדי קבלת ההחלטות במדינת ישראל״, טען. "הציבור המזרחי לא ייתן שימשיכו לרומסו ולסתום את פיו בתירוץ המגוחך של הוצאת השד מהבקבוק. מאז הקמת הממשלה הנוכחית השד משתולל בכל תחום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלתרמן. שווה 200
צילום: משה מילנר, לע"מ
צילום: גיל יוחנן
ח"כ דרעי. דגל האפליה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים