שתף קטע נבחר

השופט שהעיר הערה סקסיסטית - הולך הביתה

השופט שלמה נחשון אטינגר מבית המשפט לתעבורה, שאמר לתובעת משטרתית "אני רואה שז' את מוצאת מהר", הגיע לסיכום כי יפרוש מהמערכת. בינתיים הוא יצא לחופשה

שופט בית המשפט לתעבורה במחוז המרכז, שלמה נחשון אטינגר, פורש מתפקידו בעקבות פרשת ההערה הסקסיסטית שהטיח בתובעת משטרתית.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

אתמול סוכם בין השופט לבין הנהלת בתי המשפט כי השופט ייצא לחופשה ובעקבות זאת הוא יפרוש מהמערכת. השופט עשה זאת בהמשך לתלונה שהגישו נגדו בשבוע שעבר נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ושרת המשפטים ציפי לבני. התלונה הועברה לנציב התלונות נגד שופטים אליעזר גולדברג.

 

במהלך דיון בבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה, ב-10 באפריל, במהלך ישיבת הקראות (ישיבה שאינה עוסקת בדיון לגופו אלא עוסקת בשטף תיקים) חיפשה תובעת משטרתית את תיקו של אחד הנאשמים. משלא מצאה אותו פנתה לשופט, וביקשה ממנו את שם משפחתו של אותו נאשם, השופט אומר לה ששם המשפחה שלו מתחיל באות ז'. לטענתה, הוא הוסיף ש"האות ז' היא נושא שהיא מתמצאת בו". התובעת נפגעה עזבה מיד את האולם והתלוננה בפני הבוסים שלה. הסיפור פורסם לראשונה בערוץ 10.

 

הטיפול המהיר בפרשה הוא הליך לא שיגרתי שכן רוב התלונות המוגשות נגד שופטים מוגשות בדרך כלל על ידי עורכי דין ולא על ידי השר או הנשיא.

 

השופט: אורח "טכני" 

שרת המשפטים לבני שהוליכה את מהלך התלונה הודיעה בשבוע שעבר בכנס אילת של לשכת עורכי הדין שאפילו אם מקצת הדברים הסקסיסטים שנאמרו מפני שופט התעבורה בפתח תקוה, נכונים, היא תגיש בעצמה תלונה נגד השופט לנציב התלונות נגד השופטים.

 

על פי גרסת תובעת משטרתית השתמש השופט, במהלך דיון בבית המשפט, באות

 ז', כדי להעיר הערה סקסיסטית לתובעת שכתוצאה ממנה היא עזבה את האולם בחמת זעם. השופט מצדו טוען כי השתמש באיזכור האות רק באורח "טכני".

 

בנאום בכנס לשכת עורכי הדין באילת אמרה שרת המשפטים כי חזרה למערכת המשפט בין השאר כדי לחזק את אמון הציבור בו. לדבריה, יש לחזק את הביקורת על השופטים ועל הפרקליטות כדי להגביר אמון זה. לדבריה כפי שקיומו של נציב תלונות ציבור על שופטים לא פוגע בעצמאות בתי המשפט.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאלץ לפרוש. השופט שלמה נחשון אטינגר
מומלצים