שתף קטע נבחר

אריאל: מימון בנייה ביו"ש או שנתנגד לתקציב

גורמים בבית היהודי טוענים כי הגיע לידיהם מידע על כך שהתקציב הבא יכלול פגיעה במימון בנייה חדשה ביהודה ושומרון. שר הבינוי והשיכון הבהיר לרה"מ נתניהו: "אם לא ייכלל מימון של כלל הפרויקטים ביו"ש נראה בכך הפרת התחייבות"

משבר תקציבי או ניסיון להביך את ראש הממשלה מול ארה"ב? שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) איים היום (ג') כי מפלגתו עשויה להתנגד לאישור תקציב המדינה. אריאל נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ובסיום הפגישה אמר כי אי-הכללת התקציבים שאמורים לאפשר בנייה מסיבית בהתנחלויות, תיחשב מבחינת מפלגתו הפרה של התחייבות.

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

לדברי השר אריאל, "פניתי היום לראש הממשלה והבהרתי לו שאם בתקציב 2013 לא ייכלל מימון של כלל הפרויקטים לבנייה ביהודה ושומרון שעליהם הוחלט בעקבות פניית הפלסטינים לאו"ם, ופרויקטים נוספים ביו"ש - מפלגת הבית היהודי תראה בכך הפרה של התחייבות ואנו נתנגד לאישור התקציב עד למציאת הפתרון לתקצוב שהובטח".

 

"מחכים לפתרון שהובטח" (צילום: AP) (צילום: AP)
"מחכים לפתרון שהובטח"(צילום: AP)

 

בסביבתו של שר האוצר יאיר לפיד סירבו להתייחס לאיום של אריאל, אולם בממשלה מדברים על שתי אפשרויות שעומדות בבסיס ההודעה של השר אריאל: האחת, פוליטית-תקציבית, שנועדה לאותת למתנחלים כי הבית היהודי נאבק נגד קיצוץ בתקציבי הבנייה בשטחים, והאחרת מדינית - על רקע המאמצים של מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, לחדש

 את המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים. בנוסף, בקרב גורמי הימין בממשלה קיים חשש ששרת המשפטים ציפי לבני, האחראית על המשא ומתן - מקיימת דיאלוג חשאי עם הפלסטינים שנועד לקדם את הדיאלוג בין ישראל לפלסטינים. בסביבתה של לבני אמרו על כך כי כעת ממתינים למהלך אמריקני. 

 

גורמים בבית היהודי אמרו כי "אנחנו מקבלים אינדיקציות כי בתקציב הבא תהיה פגיעה בתקציבי הבנייה בהתנחלויות. הבהרנו לראש הממשלה את עמדתנו בסוגיה, כדי לוודא שלא תהיה פגיעה בתקציבים". בלשכת שר האוצר לפיד סירבו לאשר אם אכן בתוכניות הקיצוצים נכללים גם תקציבי הבניה בהתנחלויות, אולם במערכת הפוליטית מעריכים כי על רקע הקיצוץ הנרחב שהממשלה תידרש לאשר - גם תקציבים אלה ייפגעו, ופרויקטים יוקפאו או יעוכבו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אריאל
צילום: ירון ברנר
מומלצים