שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  1 במאי, 2 צעדות: כך ציינו את חג הפועלים בת"א
  פעילים חברתיים, חברי תנועות נוער, נציגי ההסתדרות וחברי כנסת התפצלו לשתי תהלוכות שחצו את העיר. תנועות הנוער צעדו תחת הכותרת: "מפסיקים לפחד ומתחילים להתאגד". ח"כ דב חנין: "עשינו שינוי, אבל מחכים לנו עוד מאבקים רבים"
  1 במאי, חג הפועלים הבינלאומי, צוין היום (ד') במרכז תל אביב בשתי צעדות נפרדות שבהן השתתפו אלפי בני אדם. אם בעשור הקודם היה נדמה שאירועי 1 במאי עומדים לגווע, הרי שהמחאה החברתית בקיץ 2011 והשפעתה על השיח החברתי-כלכלי מאז הזרימו דם חדש בתנועות נוער ובפעילים חברתיים שהפגינו נוכחות ברחובות העיר. 

   

   

  צעדת 1 במאי בתל אביב    (צילום: ניצן דרור)

  צעדת 1 במאי בתל אביב    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בצעדה אחת השתתפו נציגי הוועדים של ההסתדרות החדשה ותנועות הנוער, ואילו בשנייה צעדו פעילים חברתיים ונציגי מפלגות. הצעדה של תנועות הנוער התקיימה תחת הסיסמה "מפסיקים לפחד ומתחילים להתאגד", והיא הבליטה את ועדי העובדים החדשים שהוקמו בתחומים ובארגונים שונים במשק הישראלי: במסעדנות, במלונאות, בכלי התקשורת ובחברות הסלולר.

   

  צעדת תנועות הנוער. "הבינו שחייבים להתאגד" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  צעדת תנועות הנוער. "הבינו שחייבים להתאגד"(צילום: מוטי קמחי)
   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  רבים מהמשתתפים נשאו דגלים ולבשו בגדים בצבעים אדום, כחול ולבן, והצעדה לוותה בתזמורת הנוער העובד והלומד. "ל-4,000 האנשים שהגיעו לכאן יש בהחלט מה לחגוג", אמר ל-ynet תומר שמוקלר מתנועת "דרור ישראל". "יש המון התאגדויות חדשות. הרבה אנשים שהועסקו בכל מיני שווקים פרוצים לקחו צעד קדימה והבינו שחייבים להתאגד כדי להפוך את תנאי ההעסקה לשוויוניים וטובים יותר כלפי כל העובדים. 1 במאי הוא יום של מאבק כי עדיין לא הגענו למנוחה ולנחלה כשמדברים על האדם העובד".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  צעדת הנוער העובד והלומד החלה בבית אריאלה בשדרות שאול המלך והסתיימה בבית ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב. השתתפו בה פעילים שהגיעו בין השאר מקריית שמונה, תל אביב, לוד, כסייפה, רמלה, מצפה רמון ורהט. רכז הנוער העובד והלומד, רועי יסוד: "אנחנו מרגישים כאן את חידוש הכוחות וזה גובר והולך משנה לשנה. היום אנחנו מדגישים שחייבים להמשיך להתאגד ולהיאבק בניצול.

  לצערי בישראל זה לא מובן מאליו. לא מבינים שעובדים מאוגדים הם עובדים שמגיעים בלב שמח ונפש חפצה למקום עבודתם כי הם יודעים שהם מוגנים".

   

  אביב בייליס-לרנר הגיע לצעדה מקן מצפה רמון של הנוער העובד והלומד: "בתור עובדים צעירים אנחנו מרגישים שמנצלים אותנו בעבודה ולא נותנים לנו את הזכויות שמגיעות לנו, לכן כולנו הרגשנו שאנחנו חייבים לעשות מעשה. יש כאן נשים, גברים, יהודים, ערבים, דרוזים, שחורים, לבנים, ילדים וקשישים. מחמם את הלב לראות את כל הערב רב הזה ביחד".

   

  בצעדה השתתף גם ח"כ דב חנין (חד"ש), שאמר: "שנים של מאבקי עובדים עשו שינוי, שיפרו תנאים ויצרו הסדרי רווחה, אבל יש לנו עוד הרבה על מה להיאבק. בישראל 2013 מחצית העובדים משתכרים פחות מ-5,800 שקל ברוטו. ישראל שוברת שיאים בהעסקה קבלנית, הממשלה מאיימת על זכות השביתה והטייקונים ממשיכים לבזוז את משאבי הטבע. באנו לכאן הערב כדי לדרוש שינוי אמיתי של סדר העדיפויות והעמדת העובדים ורווחתם לפני רווחי הטייקונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צעדת תנועות הנוער. "הכוח גובר משנה לשנה"
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים