שתף קטע נבחר

במכבי חיפה טוענים: ג'ורדי פנה לקטן וידין

הירוקים טוענים כי מנהלה המקצועי של מכבי ת"א פנה לשחקנים ללא ידיעתו של שחר: "מי שמתיימר להביא סטנדרטים אירופיים, חבל שלא מתנהג בצורה כזו". קרויף בתגובה: "לא שוחחתי עם ידין, לא דובר עם קטן על חוזה"

מועדונים בכירים בכדורגל הישראלי יוצאים נגד המנהל המקצועי של מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף, שפנה לטענתם לשחקנים המצוים תחת חוזים, בניגוד לתקנון ההתאחדות.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ההתנהלות הזו הכעיסה את נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, ששמע על חלק מהפניות מהשחקנים עצמם, ואת ראשי הפועל ת"א. בנוסף, נשמעו טענות שקרויף יצר קשר עם לגיונרים בכירים, למרות שהם תחת חוזים בקבוצותיהם, כמו למשל השיחות התכופות עם ערן זהבי, כשזה עוד היה תחת חוזה בפאלרמו.

 

מתברר כי בתחילת העונה, בתקופה שהייתה מתיחות בין ראובן עטר ליניב קטן, גישש קרויף אצל הקפטן הירוק. הסיפור הובא לידיעתו של שחר, שזעם על האירוע. מקורבי קטן אישרו: "ג'ורדי פנה ליניב, והקפטן עידכן מיידית את שחר". בחלון ההעברות האחרון הייתה פנייה של קרויף לאביחי ידין, ושחר שוב לא אהב את ההתנהלות. קרויף ניסה לשכנע את שחר שישחרר את ידין ובמקביל שוחח עם השחקן, אבל העסקה לא יצאה לפועל. לאחרונה העבירו אנשיו של קרויף מסר גם לאוראל דגני.

 

שחר עם גולדהאר. לא אהב את ההתנהלות של קרויף (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
שחר עם גולדהאר. לא אהב את ההתנהלות של קרויף(צילום: גיל נחושתן)

 

בשלב הזה החליטו בחיפה שלא להתלונן בהתאחדות, אבל גורם בכיר במועדון אמר אתמול: "אנחנו מודעים לפניות של קרויף לקטן ולידין. מי שמתיימר להביא סטנדרטים אירופיים, חבל שלא מתנהג בצורה כזו. יש דרך וצורה, יעקב שחר לעולם לא היה נוהג כך."

 

מקורבים לקטן: "ג'ורדי קרויף פנה אליו" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
מקורבים לקטן: "ג'ורדי קרויף פנה אליו"(צילום: עוז מועלם)

 

גם בהפועל ת"א זועמים על קרויף, ששוחח בקיץ האחרון עם טוטו תמוז וידין, למרות שרק מכבי חיפה קיבלה אישור לנהל מו"מ עם האחרון. שחר שוחח בזמנו עם ידין ושמע ממנו כי הוא סגור כבר במכבי ת"א, מה שהוביל לעימות בין הפועל למכבי. גורם בהפועל אמר: "קרויף שוחח עם תמוז עוד לפני שנתנו לו אישור. הוא גם דיבר לפחות עם סוכנו של ידין ובחלון ההעברות האחרון הוא שוחח שוב עם הקשר. לא ציפינו ממי שמגיע מבית ספר לערכים ואתיקה שינהג בצורה כזו".

 

קרויף אמר בתגובה: "לגבי תמוז, יש לי הודעת טקסט מגורם בכיר בהפועל המאפשר לשוחח איתו. לגבי ידין, מעולם לא נערכה בינינו שיחה. לגבי קטן, אני מכיר ויודע שהוא סמל גדול במכבי חיפה, מעולם לא דובר איתו על הצעה לחוזה במכבי ת"א. אם אני נתקל בשחקנים בת"א ומתוך נימוס אומר להם שלום, אני לא צריך לזה אישור מאף אחד. כך גם אם אפגוש את אח של אריק בנאדו. לגבי ערן זהבי, שוחחתי עימו רק אחרי שנפגשתי עם המנהל הטכני של פאלרמו".

 

אביחי ידין. קרויף: "לא שוחחנו" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אביחי ידין. קרויף: "לא שוחחנו"(צילום: עוז מועלם)

 

100 אלף איש אמורים להגיע במוצ"ש (20:15) לחגיגות האליפות של מכבי ת"א בכיכר רבין, ביניהם יוהאן קרויף, אביו של ג'ורדי. קרויף ינחת היום בארץ וישתתף הערב עם נציגות של מכבי בפעילות של מרכז קהילתי הממומן ע"י מרכז פרס לשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
ג'ורדי קרויף
צילום: עוז מועלם
מומלצים