שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נקמת המתנחלים אחרי הפיגוע בתפוח. צפו

  בצילומים נראים מתנחלים רעולי פנים כשהם מגיעים לפאתי הכפרים הפלסטינים ומיידים אבנים לעבר בתי התושבים. בבצלם טוענים כי החיילים לא התערבו

  ביום שלישי לאחר הפיגוע בצומת תפוח, שבו רצח מחבל פלסטיני את תושב יצהר אביתר בורובסקי ז"ל, יצאו עשרות מתנחלים לכפרים הפלסטינים המקיפים את יצהר, דרומית לשכם, ובמקומות שונים בכביש 60 - שם הושלכו אבנים לעבר מכוניות ואוטובוסים של פלסטינים. תושבים בכפרים עוריף ועסירה א-קבאליה תיעדו את התקיפות אחרי שהוזהרו מבעוד מועד כי ישנה סבירות גדולה שמתנחלים המתגוררים באזור יבקשו לנקום בהם.

   

  ההתפרעות בעסירה אל קבלייה

  ההתפרעות בעסירה אל קבלייה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בצילומים נראים מתנחלים רעולי פנים כשהם מגיעים לפאתי הכפרים הפלסטינים ומיידים אבנים לעבר בתי התושבים. בנוסף נראות בתמונות שריפות בשדות שפרצו בכמה מוקדים שונים. באחד הצילומים נראה ביתו של אחד הפלסטינים בכפר עוריף סופג מטר אבנים שמשליכים לעברו מתנחלים רבים מכיוונים שונים, ללא ניסיון ממשי של כוחות הצבא לעצרם.

   

  ההתפרעות בעוריף

  ההתפרעות בעוריף

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפלסטיני, שמורגל כבר באבנים המושלכים לביתו, מיגן את חלונות הבית ברשת מברזל כדי למנוע את ניפוץ הזגוגיות. באחד הצדדים נראים חיילים שנמצאים ליד המתנחלים שמשליכים אבנים, אולם הם לא עוצרים אף אחד מהמתפרעים.

    

  אחד מהחיילים נראה כאשר הוא מנסה להרחיק את המתנחלים ללא הצלחה והם מתעלמים ממנו וממשיכים בשלהם. בחלק אחר של הסרטון נראים

   רעולי הפנים כשהם נכנסים לעוריף ומתחילים להכות בקירותיו של אחד הבתים עם חפץ לא מזוהה, במטרה לגרום נזק, כאשר כוחות הצבא אינם נמצאים במקום.

   

  ארגון בצלם הודיע כי הוא יעביר את החומר המצולם לרשויות אכיפת החוק ולרשויות החקירה הצבאיות, כדי לקדם חקירות פליליות נגד המתנחלים, וכדי להבהיר לצבא כי האופן שבו פעלו הכוחות בשטח לא ענה על הצורך והחובה להגן באופן אפקטיבי על האוכלוסייה הפלסטינית מפני מעשי נקם.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בתגובה לפיגוע הדקירה ביום שלישי באזור השומרון, פתחו המתיישבים באזור בהפרות סדר אלימות ובלתי חוקיות. כוחות הביטחון פעלו במוקדים השונים על מנת למנוע פגיעה בנפש וברכוש, תוך התמודדות מקצועית עם הרגישות והמורכבות שבשעה זו. כחלק מהפעילות נעצרו במהלך היום מספר מתיישבים שהתפרעו והועברו לטיפול משטרת ישראל. צה"ל מגנה את התופעה של לקיחת החוק לידיים ורואה בחומרה אירועים מסוג זה, המסיטים את צה"ל ממשימתו במלחמה נגד הטרור וההגנה על אזרחי ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שריפה באזור יצהר, אחרי הפיגוע
  צילום: הצלה יוש
  מומלצים