שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פינלנד ודנמרק: הנציגות הפלסטינית כמו שגרירות
  שרי החוץ משתי המדינות הנורדיות החליטו לשדרג את מעמד המשלחת הפלסטינית בשטחן, וציינו: "השלטון העצמי הפלסטיני התקדם מאוד בשנים האחרונות"
  פינלנד ודנמרק החליטו אתמול (יום ו') לשדרג את מעמדה של הנציגות הדיפלומטית הפלסטינית בשטחן, והצטרפו בכך לשורה של מדינות אירופיות שכבר עשו זאת בעקבות ההכרה בפלסטין כמדינה משקיפה באו"ם. שרי החוץ של שתי המדינות הסבירו כי משמעות המהלך היא ש"פלסטין תזכה מעתה לאותו המעמד כמו השגרירויות משאר המדינות".

   

  עוד בערוץ החדשות:

  פיאד: הסיפור הפלסטיני הוא של מנהיגות כושלת

  מחקר: מי האיש המאושר ביותר בבריטניה?

  עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  שר החוץ הפיני ארקי טואומיאויה ומקבילו מדנמרק וילי סובנדל הכריזו על כך בתום פגישה של שרי החוץ של המדינות הנורדיות שנערכה בשטוקהולם. הם הוסיפו כי לדעתם, "השלטון העצמי הפלסטיני התקדם מאוד בשנים האחרונות".

   

  כל חמש המדינות הנורדיות, שכוללות גם את שבדיה, נורבגיה ואיסלנד, הצביעו בעד הבקשה הפלסטינית להכרה כמדינה משקיפה כשנידונה בנובמבר בעצרת הכללית של האו"ם. בסך הכול, הבקשה זכתה לתמיכתן של 138 מדינות.

   

  כחודשיים לאחר מכן החליטה קפריסין להעניק לנציגות הפלסטינית בניקוסיה מעמד

  של שגרירות, ושרת החוץ של המדינה הסבירה כי המהלך עומד בקנה אחד עם הכרתה של קפריסין במעמדה של פלסטין כמדינה עוד בשנת 1988.

   

  אתמול הודיע גם דובר חברת גוגל כי החברה החליטה לשנות במוצריה את השם "הרשות הפלסטינית" ל"פלסטין". הדובר הסביר כי הארגון נוטה להתייחס לאזורים הפלסטינים במפות שלו כ"שטחים הפלסטיניים הכבושים", אבל לאחר ההכרה הפלסטינית באו"ם כמדינה משקיפה, היא נקראת כעת במסמכים כפלסטין.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חוגגים אחרי ההכרה בפלסטין באו"ם
  צילום: AFP
  מומלצים