שתף קטע נבחר

15 שנות מסתורין: מי את, ימימה אביטל?

על אף שמלאו כבר 15 שנים לפטירתה, שיטת החשיבה ההכרתית של ימימה אביטל רק הולכת וצוברת תאוצה. לאה שבת, מחסידותיה, מספרת על ההשראה והחיבור לשיטה בשיריה: "לכל צעקה שתצעק מאיש, מישהו באיזה מקום ירגיש" זה ימימה

היא נותרה חידתית ובלתי מפוענחת לאחר מותה, ממש כפי שהיתה בחייה: ימימה אביטל, פסיכולוגית ואשת תורת הנסתר - ייסדה את השיטה לחשיבה הכרתית, המוכרת כיום כ"שיטת ימימה". במלאת 15 שנים למותה היום (א'), נדמה כי שהשיטה רק הולכת וצוברת תאוצה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

"שיטת ימימה" חוצה מגזרים ותרבויות, ועל תלמידיה המפורסמים נמנים, בין היתר, אברי גלעד, שלמה ארצי ולינוי בר-גפן. גם הזמרת לאה שבת אימצה את השיטה, והיא מספרת על החיבור שבינה לשיריה: "מצד אחד, השפה כאילו לא מוכרת", היא מנסה להסביר את סוד הקסם, "ומצד שני, אני זוכרת שהכל היה לי מה-זה מוכר. כאילו יש משהו שנמצא בתוכי בעתיקות של הדברים.

 

"אני מוצאת קשר בין שירים שכתבתי לפני הלימוד - ללימוד עצמו. למשל, 'לכל צעקה שתצעק מאיש, מישהו באיזה מקום ירגיש/ לכל שאלה שמחכה לתשובה, מישהו מנסה לגלות אותה/ בכל סיפור בכל עולם, מישהו מגלה שם את עצמו קיים". 

 

הרב מיכי יוספי המלמד לפי השיטה, מספר כי כשהכיר את ימימה, היא כבר לא ישבה עם התלמידים, אלא חצי קומה מעל. "היא הייתה אומרת שהלימוד הוא העיקר. זה לא אני, זה הלימוד".

 

תלמידיה הרבים חוזרים כולם על אותו העיקרון: בלימוד אין הרבה חידוש במה, כי אם באיך. "זה לימוד אמיתי שאין לו גבול, זמן או סוף" שבת אומרת. "הוא ממשיך וממשיך, ואנשים מחפשים את זה. מחפשים אחר האמת". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לחיפוש אחר האישה שחיפשה את האמת שלכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מישהו מגלה שם את עצממו קיים". לאה שבת שרה ימימה
צילום: דודו אזולאי
צילום: אורות
ימימה אביטל
צילום: אורות
מומלצים