שתף קטע נבחר

"אם אליהו לא יסכים לקיצוץ השכר - הוא יעזוב"

אחרי הכישלון ביורוליג והמעידות בליגה, מכבי תל אביב בכדורסל כבר בונה את הסגל לעונה הבאה. לגבי אליהו, שאמור להשתכר כ-850 אלף דולר בעונה הבאה, הבהירו גורמים במועדון הבהירו: "אנחנו לא רוצים שליאור יעזוב - אבל לא נשלם סכומים בגובה כזה". סאגת אוחיון וקובאן לא נגמרה, רוט מתנדנד

בעוד במכבי תל אביב עמלים על בניית הקבוצה לעונה הבאה, ובעיקר מקווים שההפסדים האחרונים לא יתורגמו לאובדן האליפות העונה, עולה חידת הישראלים לקראת העתיד. שני סימני השאלה הגדולים: ליאור אליהו ויוגב אוחיון.

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

אליהו שימש העונה כקפטן לאחר שהסרט נלקח מגיא פניני, והוא מחזיק בחוזה גבוה במיוחד - לפיו יקבל מהצהובים כ-850 אלף דולר בעונה הבאה. למכבי ת"א ישנה אופציה לצאת מהחוזה בתום העונה הנוכחית, ובהנהלה קיבלו החלטה לעשות זאת.

 

ליאור אליהו יחד עם שון ג'יימס בתבוסה לריאל. יעזוב או יישאר? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ליאור אליהו יחד עם שון ג'יימס בתבוסה לריאל. יעזוב או יישאר?(צילום: ראובן שוורץ)

 

גורמים במכבי ת"א הבהירו ל-ynet ספורט: "אנחנו לא רוצים שליאור יעזוב, אבל הוא צריך להבין שאנחנו לא נשלם סכומים כאלה. ליאור יצטרך לשבת איתנו על חוזה חדש. אם לא יסכים לקצץ באופן משמעותי את שכרו, הוא לא ימשיך".

 

כזכור, אליהו אומנם פתח טוב את העונה, אך נפצע במשחק רבע גמר הגביע מול הפועל חולון ולאחר מכן התקשה לחזור לחמישייה ובכלל לפרקט. בהנהלת הקבוצה לא מאשימים רק את אליהו בקושי לחזור ליכולת המצוינת שלו, ומבהירים כי גם למאמן דייויד בלאט, שהביע אי אמון בשחקן - יש תפקיד. 

 

בכל מקרה, ישנן שתי אופציות: חוזה חדש עם אליהו - נמוך משמעותית מהקיים - בסוף העונה, או שהשחקן יבדוק הצעות מקבוצות אחרות. אליהו לא מתייחס בשלב זה לנושא ומתרכז רק בכדורסל. במכבי תל אביב ביקשו להבהיר כי הידיעה איננה על דעתה של הקבוצה.

 

סאגת אוחיון וקובאן לא נגמרת

סימן השאלה השני הוא יוגב אוחיון. מי שחשב שהסאגה הגדולה בקיץ הקודם ומסיבת העיתונאים המפורסמת, הביאו לסיום העניין עם קובאן הרוסית - טעה. הקבוצה הרוסית טוענת כי אוחיון חתום אצלה על חוזה לעונה הבאה, והיא מצפה לכיבוד אותו חוזה.

 

יוגב אוחיון. בין רוסיה לנוקיה... (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יוגב אוחיון. בין רוסיה לנוקיה...(צילום: ראובן שוורץ)

 

במכבי ת"א כבר העבירו מספר מכתבים לקובאן. בראשון ביקשו מהם כתובת להעברת 200 אלף הדולר שהקבוצה הרוסית שילמה לצהובים בקיץ

הקודם עבור יוגב. משלא נענתה, העבירה הנהלת המועדון מכתבים לקובאן - בהם ביקשה מהרוסים להפסיק להציק לשחקן. עוד נכתב על ידי מכבי כי הפרסומים לפיהם 'קובאן ממתינה להגעתו של יוגב בעונה הבאה' אינם לעניין.

 

הקבוצה הרוסית לא השיבה עדיין למכבי, ומחכה ככל הנראה לקיץ על מנת להגיע עם הצהובים לדיונים משפטיים. כזכור, פיב"א הודיעה בקיץ החולף כי אוחיון אינו שחקן חופשי ולכן חוזהו עם קובאן אינו תקף, אך הניסוח לא מבהיר אם מדובר רק על העונה הנוכחית או גם על העונה הבאה.

 

גיא פניני. אין רצון להיפרד (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
גיא פניני. אין רצון להיפרד(צילום: ראובן שוורץ)

 

סוכניו הקודמים של אוחיון עושים הכל בשלב הזה על מנת ללחוץ על השחקן ועל הצהובים לקבל את אותה עמלה על העסקה שלא יצאה לפועל. במכבי ת"א אין עוררין על כך כי הם רוצים את אוחיון בקבוצה לעונה נוספת ואם העניינים המשפטיים יתסדרו - אוחיון ישחק במכבי גם ב-2013/14.

 

 

ומה חדש בגזרת גיא פניני? למרות סאגת הדרבי ושלילת סרט הקפטן, לפניני יש חוזה גם לעונה הבאה במכבי ובהנהלת הקבוצה אין רצון להיפרד ממנו. רק אם הצוות המקצועי יחליט פתאום כי הוא לא מעוניין בפניני - השחקן יעזוב.

 

מורן רוט. הכל תלוי ביוגב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
מורן רוט. הכל תלוי ביוגב(צילום: אורן אהרוני)

 

גם סילבן לנדסברג מחזיק בחוזה לשתי עונות נוספות, כשלמכבי ת"א

יש אפשרות לצאת מהחוזה בתום העונה הבאה. בכל מקרה לנדסברג צפוי להמשיך.

 

מי שמתנדנד הוא מורן רוט. בקבוצה לא שיחררו את רוט עד שיתבהר מעמדו של יוגב אוחיון. אמנם במכבי מעריכים את תרומתו של רוט, אך אם אוחיון יישאר - הסבירות של רוט להמשיך לעונה נוספת בצהוב קלושה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ליאור אליהו
צילום: אורן אהרוני
מומלצים