שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

הפצצה של יחימוביץ': "יאיר לפיד בגד בציבור"

יו"ר האופוזיציה משתמשת באיור הקו האדום כדי למתוח ביקורת חריפה על תוכנית הגזירות והקיצוצים של שר האוצר. היא הגדירה את תוכנית האוצר "אכזריות לשמה", הציגה תמונה של פצצה ואמרה: "אני מתגעגעת לפוליטיקה הישנה"

ראש הממשלה צייר פצצה לנאומו באו"ם , יו"ר יש עתיד חיקה אותו במערכת הבחירות - וכעת גם יו"ר האופוזיציה משתמשת באיור ובקו האדום כדי לבקר בחריפות את תוכנית הגזירות והקיצוצים של שר האוצר יאיר לפיד . שלי יחימוביץ' כינסה אחר הצהריים (ג') מסיבת עיתונאים והגדירה את התוכנית "אכזריות לשמה, בגידה בציבור ובעיקר שגיאה כלכלית חמורה שתביא את המשק למיתון".

 

 

במהלך האירוע שלפה יחימוביץ' ציור של פצצה ואמרה: "אדוני שר האוצר, זאת הפצצה, זה הקו האדום. אם זו הפוליטיקה החדשה שלך, אני מתגעגעת לישנה".

 


תוכנית לפיד כוללת שורה של צעדים לכל אורכה ורוחבה של מערכת המיסוי בישראל. כבר בתחילת החודש הבא יעלה המע"מ ב-1% ויעמוד על 18%. בתחילת השנה הבאה תיכנס לתוקפה העלאה של שיעור מס הכנסה ב-1.5% בכל מדרגות השכר. בנוסף, יועלו המכסים על שורה של מוצרי יוקרה וגם על מוצרים פחות יוקרתיים, כמו טבק לגלגול שעליו יחול מס קנייה בשיעור של 800 שקלים לק"ג. מס החברות יעלה באחוז לרמה של 26%. עוד הוחלט על ביטולם של מגוון הטבות ופטורים ממס שנהוגים כיום.

 

תוכנית לפיד - כתבות נוספות ב-ynet:

 

"זו לא תוכנית צמיחה, זו לא תוכנית תקווה, זו תוכנית של דיכאון ומכות", אמרה יחימוביץ'. "הגירעון נוצר בגלל הירידה מהכנסות ממסים. אף אחד לא העז לגעת במאגרי ההון הגדולים. יוקר המחיה והשחיקה בשכר פגעו כל כך קשה במעמד הביניים ובעניים, כך שהם גם הפסיקו לשלם מסים והפסיקו לקנות. זו מדיניות קטלנית של בנימין נתניהו שנגדה יצא בעבר לפיד בכול הכח. הוא מתיימר להציג פוליטיקה חדשה אבל הוא קופי של נתניהו, רק בצורה יותר ברוטלית, יותר אכזרית, יותר חסרת בושה".

 

יחימוביץ' הוסיפה: "לפיד בעצם מעביר את הגירעון מהכיס של הממשלה לכיס של כל הישראלים. האזרחים האלה הם מנוע הצמיחה היחיד של המדינה. למשפחה ממוצעת זה יעלה מינימום 8,000 שקל בשנה. זו הפוליטיקה החדשה. הוא אמר 'זה כואב, זה יכאב אבל בסוף זה ישתחרר'. זה רגע מאוד בעייתי לשיר בו שלמה ארצי.

איך זה ישתפר אחרי שנתיים? אולי לפיד חזר בתשובה והתחיל להתפלל, והוא מאמין שמשהו ישתנה לטובה, שיקרה נס. עם התוכנית הזו אין שום סיכוי שמשהו ישתפר. זו תוכנית של דיכאון בלי מנוע צמיחה אחד לתלות בו תקווה".

 

בינתיים מגבה נתניהו את לפיד, אבל במהלך ביקורו בסין רמז ראש הממשלה שיבטל חלק מהגזירות. נתניהו טרם התייחס בעצמו לגזירות 2013, אבל מקורבו, סגן השר במשרד ראש הממשלה אופיר אקוניס, הבהיר מה הכיוון. "משרד האוצר מוכיח שוב שהוא נדיב בהטלת גזירות על הציבור", כתב אקוניס בדף הפייסבוק שלו, "אבל לא כל מה שפורסם היום יאושר, והדרך לתקציב אחראי עוד ארוכה".

 

ח"כ איתן כבל מהעבודה השווה בין לפיד למלך פרעה, ש"גזר רק על הבנים הבכורים, אבל יאיר החליט לגזור על כולם - העלאת מס ההכנסה לציבור העובדים, העלאת המע"מ ל-18%, קיצוץ בקצבאות הילדים, הטלת מס על עקרות בית, פגיעה בשכר העובדים במגזר הציבורי. אתמול בלילה הוסרו סופית המסכות. זו לא פוליטיקה חדשה, זו פוליטיקה ישנה במירעה. לפיד הקמפיינר הבטיח להיות ש"ס של מעמד הביניים, לפיד שר האוצר הוא התליין של מעמד הביניים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' במסיבת העיתונאים. "זאת לא תוכנית צמיחה, זאת תוכנית של דיכאון"
מומלצים