שתף קטע נבחר

לא כל הנוצץ יקר: כך תקנו טבעות נישואין ואירוסין

גם בטבעות המחייבות ביותר שתקנו בחייכם, יש טרנדים ואופנות וגם בשוק הזה יש הבדלי מחירים והנחות. מה טרנדי בתחום טבעות האירוסין, איפה אפשר למצוא טבעת נישואין ב-190 שקל, אלו תחמנויות נפוצות בשוק הזה ואלו פרמטרים צריך לבדוק היטב בדרך לזהב וליהלום

בחנות של משפחת ג'קסון בר"ג, אין רגע דל. באמצע השבוע, צהרי היום, המקום הומה עשרות אדם שבאו לבד או בזוגות כדי לקנות טבעות. החנות משובצת בעשרות לוחות תצוגה, בהם תחובים מאות תכשיטים וטבעות. סמוך לאולם התצוגה, פועל מפעל ייצור שכולל בית יציקה, תוכנות מחשב לעיצוב וצורפים ומשבצים. הימים הם ימי תחילת עונת החתונות ולג'קסונים יש הרבה עבודה.

 

 

"מגיעים לפה בין 300 ל-500 איש ביום ובחמישי ושישי: 1,400 איש, שבאים מאילת ועד ראש הנקרה", מספר תומר ג'קסון. "אנחנו מוכרים אלפי טבעות נישואין ואירוסין. אחרי כל לידה אנחנו משבצים בטבעת הנישואין יהלום מתנה. אם ילדת שלישייה תקבלי 10 יהלומים".

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

ג'קסון. חנות תכשיטים שמוכרים בה בעיקר טבעות נישואין ואירוסין. מתחם הבורסה, ר"ג (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ג'קסון. חנות תכשיטים שמוכרים בה בעיקר טבעות נישואין ואירוסין. מתחם הבורסה, ר"ג(צילום: ירון ברנר)

 

בחנויות ה.שטרן, לעומת זאת, יש פחות קונים, אך החנויות מעוצבות לעילא, בניגוד למרחב העממי של ג'קסון והמחירים, בקצה השני של הסקאלה. יחד עם זאת, פה העיצובים עשויים להיות מוקפדים יותר – כיאה למותג שמבקש לשדר יוקרה. מחירי טבעות אירוסין נעים בין 2,877 שקל ל- 248,002 שקל. טבעות נישואין: 1,464 שקל עד 4,284 שקל. לא זול. 

 

" ההבדל בינינו לבין שאר הרשתות הוא שאנחנו מוכרים תכשיטים ב-18 קראט, כמו בכל מותגי היוקרה", מסבירה דלית הראל, סמנכ"ל שיווק בה.שטרן ישראל. ברשת הורידו את מחירי טבעות הנישואין כדי להסיר את חסם הכניסה לחנויות היוקרה ועל מנת לטפח לקוחות עתידיים.

ה. שטרן. טווח מחירים לטבעות אירוסין: בין 2,877 ל-248,002 שקל (צילום: דיוויד וילס) (צילום: דיוויד וילס)
ה. שטרן. טווח מחירים לטבעות אירוסין: בין 2,877 ל-248,002 שקל(צילום: דיוויד וילס)

ה. שטרן. טווח מחירים לטבעות נישואין: 1,464 עד 4,284 שקל. (צילום: דיוויד וילס) (צילום: דיוויד וילס)
ה. שטרן. טווח מחירים לטבעות נישואין: 1,464 עד 4,284 שקל.(צילום: דיוויד וילס)

 

מבצעים והנחות: גם ברשתות יוקרה

המחיר הוא פקטור מרכזי, אך לא היחיד כשמדובר בטבעות אירוסין ונישואין. אם אתם עומדים להינשא ואין לכם מושג איפה להתחיל – הנה מדריך ראשוני להתמצאות בעולם הטבעות המחייבות.

טבעת ב-245 שקל ברשת פנדורה. צילום: יוהן פטרסון (צילום: אלכס קורצ'נקו) (צילום: אלכס קורצ'נקו)
טבעת ב-245 שקל ברשת פנדורה. צילום: יוהן פטרסון(צילום: אלכס קורצ'נקו)טבעת נישואין של המעצבת טובי פרבר. 4,900 שקל (צילום: עמית גושר) (צילום: עמית גושר)
טבעת נישואין של המעצבת טובי פרבר. 4,900 שקל(צילום: עמית גושר)

טבעת אירוסין של המעצבת רונית זילברשטיין 16,200 שקל (צילום: אלכס קורצ'נקו) (צילום: אלכס קורצ'נקו)
טבעת אירוסין של המעצבת רונית זילברשטיין 16,200 שקל(צילום: אלכס קורצ'נקו)

 

בכל החנויות והרשתות, מבקשים לפתות אתכם להיות לקוחות חוזרים באמצעות טבעות נישואין. אלה זולות יותר מטבעות אירוסין, משום שעליהן להיות חלקות ולא משובצות יהלומים כדי שהרב יסכים לחתן אתכם. הטבעת הזאת נדרשת לפשטות, כדי שכל יהודי יוכל לבוא בברית הנישואין ולא רק מי שיכול לממן טבעת יהלומים. טבעות אירוסין היא טבעת משובצת יהלום. למה? ככה, מנהג שהפך לחובה חברתית בזכות מהלכים שיווקיים של חברות יהלומים. טבעת זו כמובן, יקרה יותר. 

 

"יש אצלנו תוכנית למימון טבעת אירוסין: step by step שמה, קודם קונים טבעת ואחר כך כשיש יותר כסף, אפשר לשדרג אותה בחמש השנים הבאות – כשהתוספת תהיה תמיד מהמחיר המקורי", מספרת הראל.

 

"עם קניית טבעת ברשת, הקונים הופכים להיות חברי מועדון. בנוסף, הם זכאים לשיבוץ יהלום בטבעת הנישואין אחרי כל לידה והנחה של אלפיים שקל על יהלומים בפברואר".

בית היציקה והצורפות של הג'קסונים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בית היציקה והצורפות של הג'קסונים(צילום: ירון ברנר)

כך מייצרים טבעות (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כך מייצרים טבעות(צילום: ירון ברנר)

מעצבים את הטבעת (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מעצבים את הטבעת(צילום: ירון ברנר)

  

400 שקל הנחה על טבעת נישואין

ברשת רויאלטי, יש ליין של 120 טבעות נישואין שנמכרות ב-30 מתוך 40 חנויות. טווח המחירים הממוצע: מ-300 שקל ועד 1,000 שקל. "יש גם טבעת ב-199 שקל", אמר ל-ynet שחל פלח מבעלי הרשת. "טבעות נישואין מהוות קידום מכירות עבורנו, לפני כחצי שנה החלטנו שאנחנו לא מרוויחים עליהן, שחטנו את המחירים והצלחנו להגיע ל-17% משוק של 50 אלף מתחתנים בשנה.

 

"גם בטבעות אירוסין יש לנו מבצעים. כרגע, מי שקונה אצלנו טבעת אירוסין, מעל רבע קראט (25 נקודות), יקבל טבעת נישואין מתנה בשווי 400 שקל. אפשר לשדרג אותה לטבעת יקרה יותר, בתוספת מחיר, כלומר, הקונה יקבל הנחה של 400 שקל על טבעת נישואין. מי שלא רוצה טבעת נישואין יכול לקחת שעון".

 

איך אפשר להשוות מחירים בתחום הזה?

 

"קשה מאוד. טבעות נראות דומות, אך מספיק פרמטר אחד שונה כדי להקפיץ את המחיר או להוזיל אותן מאוד".

רויאלטי. טבעת נישואין זהב בחיתוך דמוי יהלום. 400 שקל (צילום: מנחם רייס) (צילום: מנחם רייס)
רויאלטי. טבעת נישואין זהב בחיתוך דמוי יהלום. 400 שקל(צילום: מנחם רייס)

רויאלטי. טבעת נישואין ב-1,390 שקל (צילום: מנחם רייס) (צילום: מנחם רייס)
רויאלטי. טבעת נישואין ב-1,390 שקל(צילום: מנחם רייס)

 

ג'קסון: טבעת נישואין ב-190 שקל

בג'קסון, טבעות נישואין מתומחרות החל מ-190 שקל ועד 700,900 שקל. "יש 5,4 טבעות ב-1,200 שקל. רוב הזוגות שמגיעים אלינו קונים יחד טבעות נישואין ב-500 שקל", מסביר ג'קסון הבן.

 

"מחירי טבעות אירוסין מתחילים מ-600 שקלים לטבעת עם יהלום של 5 נקודות (0.05 קראט). טבעת של 10 נקודות (0.01 קראט) עולה 850 שקל. "אם הקראט נמוך אפשר לקנות יהלום קטן ואבנים קטנות בצד, של 15 נקודות סך הכל, במחיר של 1,300 שקל ומעלה – כשטבעת כזאת יכולה להכיל 14 יהלומים", הוא מסביר.

 

"יהלום של 20 נקודות עולה אצלנו 1,400 שקל. טבעת עם יהלום של 30 נקודות עולה כבר 2,400 שקל וטבעת עם יהלום חצי קראט, 50 נקודות, עולה 3,500 שקל. טבעת עם תפזורת של יהלומים עליה יותר זולה מטבעת עם יהלום גדול. למשל תפזורת של אבנים שיחד מהוות 30 קראט, תעלה 2,300 שקל".

טבעות אצל ג'קסון. מהזול ליקר. טבעת נישואין דקה ב-350 שקל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
טבעות אצל ג'קסון. מהזול ליקר. טבעת נישואין דקה ב-350 שקל(צילום: מירב קריסטל)

טבעת נישואין עגולה מאט ב-550 שקל. עבה יותר אז יקרה יותר (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
טבעת נישואין עגולה מאט ב-550 שקל. עבה יותר אז יקרה יותר(צילום: מירב קריסטל)

ג'קסון: טבעת אירוסין דקה 1,920 שקל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
ג'קסון: טבעת אירוסין דקה 1,920 שקל(צילום: מירב קריסטל)

יותר יהלומים: המחיר עולה. 7,500 שקל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יותר יהלומים: המחיר עולה. 7,500 שקל(צילום: ירון ברנר)

גם בג'קסון אפשר למצוא מחירים כאלה. יהלום גדול במיוחד + יהלומים קטנטנים שמקיפים אותו - 24,500 שקל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
גם בג'קסון אפשר למצוא מחירים כאלה. יהלום גדול במיוחד + יהלומים קטנטנים שמקיפים אותו - 24,500 שקל(צילום: מירב קריסטל)

המחיר של הטבעת הזאת, נמוך בכמעט 10,000 שקל מהקודמת משום שיש פה לא יהלום אחד גדול באמצע אלא כמה יהלומים מקובצים שמדמים מראה של יהלום גדול (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
המחיר של הטבעת הזאת, נמוך בכמעט 10,000 שקל מהקודמת משום שיש פה לא יהלום אחד גדול באמצע אלא כמה יהלומים מקובצים שמדמים מראה של יהלום גדול(צילום: מירב קריסטל)

 

מסיבוב בחנות עולה שהמחירים הנפוצים יותר לטבעות אירוסין הם סביב 1,500-אלפיים שקל עד 9,500 שקל ויש גם למעלה מזה, "אבל טבעת שאצלי עולה 9,500 שקל עולה בחוץ 45 אלף שקל", טוען ג'קסון.

 

חובה: תעודה לזהב

כשקונים טבעת זהב לנישואין או בכלל, חשוב לחפש את חותמת ותעודת מכון התקנים ואת הקראט של הטבעת: 9 קראט נחשב לזהב נחות (זו סגסוגת שאחוז הזהב בה קטן יחסית) ועל כן מחירו נמוך יותר. זהב 9 קראט עלול להיות מושפע יותר ממזג האוויר ומריאקציות עם חומרים אחרים, לעומת תכשיטים עם אחוז זהב גבוה (טהור) יותר.

 

הזהב הנפוץ ביותר בשימוש בטבעות הוא זהב 14 קראט, שאמור להיות עמיד. זהב 18 קראט, יקר יותר וצהוב יותר, אך הוא גם מעט רך יותר וברשת רויאלטי למשל טוענים שאת הצבע הצהוב של זהב 18 קראט אפשר להשיג גם בזהב 14 קראט (58% זהב). אל תחפשו זהב טהור לגמרי - הוא רך מדי לשימוש.

 

ההבדל בין זהב לבן, צהוב וורוד הוא סוג הסגסוגת – עירוב המתכות עם הזהב. בזהב ורוד יש נחושת, למשל,אבל בסופו של דבר זהב לבן או אדום לא עולים פחות או יותר מהלבן. הכל תלוי בקראט.

טבעות נישואין עם חיתוכים ברשת אימפרס. 3,000 שקל (צילום: דן לב) (צילום: דן לב)
טבעות נישואין עם חיתוכים ברשת אימפרס. 3,000 שקל(צילום: דן לב)

ויש גם ב-2,700 שקל. רשת אימפרס (צילום: דן לב) (צילום: דן לב)
ויש גם ב-2,700 שקל. רשת אימפרס(צילום: דן לב)

 

חובה: תעודה ליהלום שמכילה 4 פרמטרים

את היהלום משבצים בטבעת בכמה שיטות. "שיבוץ שיניים, הנפוץ ביותר, חובק את היהלום בחלק הרחב שלו", מסביר פלח מרויאלטי. "בשיבוץ כוס, היהלום נדחק לתוך כוסית. בשולי הכוסית יש מגרעת, כך שהיהלום יכול להיכנס אך לא לצאת. ויש גם שיבוץ מסילה –האבנים מושחלות בחריץ שקיים לכל אורך הטבעת".

ג'קסון. שיבוץ יהלומים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ג'קסון. שיבוץ יהלומים(צילום: ירון ברנר)

ג'קסון. שיבוץ שיניים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ג'קסון. שיבוץ שיניים(צילום: ירון ברנר)

 

כשקונים יהלום, צריך לחפש אחר 4 פרמטרים, שמשפיעים על מחירו: גודל היהלום, החיתוך שלו (עגול, אובאלי, מרקיזה, טופז ועוד), צבעו (מ-D עד Z) והניקיון שלו (VS – הכי נקי – SI נקי למדי).

 

שימו לב: היהלום שלכם לא חייב להצטיין בכל פרמטר. למשל, לא תרצו יהלום בצבע F ולא D הוא יעלה לכם מעט יותר ואף אחד לא יבחין בהבדל למעט גמולוג מוסמך וגם הוא יצטרך בדיקה מיוחדת. אותו הדבר לגבי ניקיון היהלום. "חבל לשלם על VS סתם", מסביר ג'קסון.

 

כל ארבעת הפרמטרים צריך שיופיעו בתעודה הגמולוגית שלו. כך שבעצם, כשקונים טבעת אירוסין, יש לבקש תעודה גמולוגית וגם תעודה המעידה על טיב הזהב בטבעת.

 

בלי תעודה - ירמו אתכם

אצל ג'קסון מקבלים תעודה עם כל פרטי הטבעת והיהלום, עם אחריות לכל השנים והחזר כספי, אם רוצים, עד 5 שנים. האם זו התעודה המחמירה ביותר בשוק? לא בהכרח. 

 

ברויאלטי מדגישים: "תעודה זה חובה גם עבור הביטוח. אנחנו מספקים תעודה גמולוגית עם צילום המוצר וכל נתוני הטבעת: משקל הזהב כמות היהלומים, צבעם, הקראט, החיתוך והניקיון. כל יהלום נבדק אצלנו על-ידי שני גמולוגים ולתעודה תוקף משפטי".

 

בה.שטרן מספקים את התעודה המחמירה ביותר, לטענתם, של GIA, מכון אמריקני. "יש ביהלומים הרבה מאוד משחקים וחוסר אמינות", מסבירה דלית. "בבורסה לא תקבלי תעודה כזאת שם יוציאו לך תעודה מהמחשב.

 

"100 נקודות זה קראט. ההבדל במחיר בין 0.99 נקודות לקראט – הוא עצום. יש בזה הרבה מאוד משחקים ורמאויות וכאן באה התעודה".

 

מתחמנים את הצרכנים: יהלומים ממולאים בסיליקון

ואכן רמאויות יש בשפע בתחום הנוצץ מכל. כיוון שלא כל הצרכנים מודעים לפרמטרים ולתיעודם ומאחר שתחום התכשיטים מגלגל ערימות של כסף – רבים הם הרמאים בתחום שמקווים למכור זהב לשוטים ואבנים זוהרות לעיוורים.

 

"צריך להיזהר מ'אבנים מטופלות'", מזהיר ג'קסון. "לוקחים יהלום מזריקים לו סיליקון, פלסטיק ומוכרים אותו כיהלום רגיל. בתעודה רושמים יהלום משודרג או גרוע מזה – לא רושמים דבר. זו עבירה פלילית. אם מחממים את היהלום כדי להגדיל את הטבעת, האבן מתפוצצת ונהיית שחורה. כך גם אם נכנסים איתה לים. במים חמים, הסיליקון יוצא החוצה. בעצם המחיר של היהלום לא שווה 40 שקל. מי שעושה את זה קונה בעד 100 שקל יהלום ומוכר אותו ב-1,500 שקל. חשוב ללכת למקומות שקיימים שנים, עם מוניטין.

 

פלח מסכים: "יהלומים מטופלים הם יהלומים עם חורים. יש טכנולוגיות לייזר שמאפשרות לסתום את החורים ביהלום. שואבים את הלכלוך החוצה וממלאים בסיליקונים. זו רמאות שעין רגילה לא תבחין בה. במשך הזמן, המילוי נשחק מתפורר ויוצא החוצה".

 

תקלה נוספת שקשורה במקומות ממכר לא מקצועיים קורית בהגדלה או הקטנה של טבעת. "צריך לפרק את היהלומים, שכל אחד מהם משובץ עם 4 שיניים", מסביר פלח. "במקומות מסוימים, מחזיקים רק צורף ולא משבץ, כך שהשיניים עלולות להישבר, האבנים זזות וכל האיזון של השיניים הולך לאיבוד ואז גם הצרכנים מאבדים פתאום אבנים. לכן, חשוב לבחור במקום שיש מעבדה מאחוריו או שמייצר לפי מידה. חנות פרטית לא תחזיק מכשיר שעושה הלחמה בלייזר ועולה 20-12 אלף אירו".

 

מתחמנים צרכנים גם באיכות הזהב?

 

"בטח, בעיקר בקטע של הקרטורה. קרה לנו הרבה פעמים שהגיעו נשים לשדרג טבעת נישואין והזהב אצלן התגלה כ-9 קראט. אי אפשר לראות את ההבדל בעין. יצא לי גם לראות טבעות כסף מצופות זהב. טבעות כאלה משחירות והצבע שלהן דוהה או יורד. זהב לא אמור להישחק או לשנות צבע. עוד טריק זה מכירת זירקון במקום יהלום. לכן חשובה תעודה לכל יהלום.

 

"יש רמאות נוספת, שנפוצה בטבעות בי קולור או טרי קולור. כדי ליצור טבעת זהב שעשויה משני צבעים או משלושה צריך לחבר כמה חלקים לכדי טבעת. יש מקומות שלא מייצרים כמו שצריך את הטבעות מהסוג הזה – הם משתמשים בציפוי. לוקחים זהב צהוב ועושים ממנו טבעת וחצי ממנו טובלים ברודיום, שמשמש בדרך כלל לתת פיניש לטבעת זהב לבן. כך הם יוצרים ציפוי לחצי טבעת. כשהרודיום משתפשף, רואים את הזהב הצהוב מלמטה. זו קומבינה ידועה של בעלי מלאכה וזה כאב לב גדול, טבעת נישואין שמשמנה את הצורה שלה".

 

טבעות נישואין: הזהב הצהוב חזר ובגדול

אחרי שאתם יודעים כמעט הכל על יהלומים, זהב והרמאים שלפעמים סוחרים בהם, איך תבחרו מה לקנות? גם בטבעות נישואין ואירוסין יש אופנות והטרנד הגדול בנישואין הוא חזרתו של הזהב הצהוב.

תכשיטי מילר. טבעת נישואין בזהב מאט מרוקע. 1,032 (צילום: שרית בני) (צילום: שרית בני)
תכשיטי מילר. טבעת נישואין בזהב מאט מרוקע. 1,032(צילום: שרית בני)

 

"הזהב הצהוב חזר ובגדול", טוען ג'קסון. "טרנד נוסף הוא חיתוך יהלום בטבעת נישואין, זה חיתוך שנותן אפקט של טבעת זוהרת ובוהקת מאוד. עוד באופנה: איקסים, שילובים של כוכבים, נצנצים – 'אבק פיות' שבנות אוהבות שמפזרים על הטבעת – שזה בעצם ריקועים עם עוקץ היהלום, מה שזורק זוהר בטבעת. אנחנו גם משווקים חברה שנקראית DORA של טבעות איטלקיות שעוברות עיצוב במחשב של חיתוכים ושילובי צבעים ושילובי זהב עם טיטאניום. הן חצי עגולות מבפנים ומאוד נוחות לגבר הישראלי שלא אוהב לענוד טבעות. אצל גברים אגב, חזק מאוד טבעות בומביי חצי עגולות עם חיתוכים".

 

גם ברויאלטי מדברים על חזרה של הזהב הצהוב בטבעות נישואין, אם כי באירוסין - הצרכנים עדיין מעדיפים זהב לבן. ברשת מוכרים טבעות נישואין רחבות עם סמלים מיסטיים. ברשת מספרים על טרנד של שוליים בצורת גל, המשווים לטבעת מראה א סימטרי. גם טבעות בהן החלק הפנימי נמוך מהשוליים – הן טרנד חזק. גברים מבקשים טבעות חלקות עם חריטות של פסים שמחלקים את הטבעת למספר חלקים ויוצרים מראה של מספר טבעות. עוד אופנתי טבעות תחרה. פאסה לפי הרשת: כיתובי 'LOVE' למיניהם.

תכשיטי מילר. טבעת אירוסין וטבעת נישואין על אותה אצבע (צילום: דביר כחלון) (צילום: דביר כחלון)
תכשיטי מילר. טבעת אירוסין וטבעת נישואין על אותה אצבע(צילום: דביר כחלון)

 

בה.שטרן, הכניסו בשנה שעברה את הזהב הוורוד כטרנד אופנתי. בטבעות נישואין הם מוכרים, לצד הקלאסיקות, טבעות עם חתימת כוכבים של שטרן, ריקועים וחריטת צמות.

 

ברויאלטי טוענים שזהב ורוד לא חביב על הישראליות. "זה היה טרנד לפני שנתיים", טוען פלח. "נשים פחות אוהבות אותו כי הוא לא משתלב להן עם טבעות אחרות והן לא אוהבות להגביל את עצמן, אבל יש טבעות טריקולור ובי קולור".

 

אם אתם רוצים להיות מיוחדים ולסטות מנתיב ההמון, לכו לחנויות מעצבים קטנות. המחיר עשוי להיות גבוה יותר מג'קסון או רויאלטי (לא תמיד) אבל העיצובים שם לרוב מקוריים ויעוררו בכם יותר השראה. אפשר כמובן, להזמין טבעת בעיצוב אישי ובכל החנויות – הקטנה לא עולה כסף ועל הרחבה ידרשו מכם לעיתים תוספת תשלום.

 

טובי פרבר. טבעות בזהב צהוב ב-3,300 שקל (צילום: אבשלום ) (צילום: אבשלום )
טובי פרבר. טבעות בזהב צהוב ב-3,300 שקל(צילום: אבשלום )
 

טבעות אירוסין – טרנדים

גם בטבעות אירוסין יש טרנדים. "הוצאנו עכשיו טבעות אירוסין, כשאצבעות האחיזה של היהלום בטבעת הן כמו ציפורי נשר או חתול", מספרת דלית מה.שטרן. "יש לנו טבעת עם יהלום מרכזי ושניים קטנים משולשים, מה שמשווה ליהלום מראה יותר גדול. טרנד נוסף זה יהלומים שחורים. 10-15% מהקונים טבעות אירוסין משבצים בהן אבנים יקרות ולא יהלומים".

 

מה לגבי צורת היהלום? יש טרנדים בזה?

 

"הבריליאנט קאט, חיתוך של 57 פאות, הוא החיתוך עם הפרופורציות הכי נכונות מבחינת האור. חיתוכי משולש וריבוע וטרפז הם מיוחדים יותר ומספקים מקסימום ניצולת של היהלום, אבל פוגעים בנצנוץ שלו. זוגות צעירים בדרך כלל לוקחים יהלום ב-40-30 נקודות עד 70 נקודות. יש לנו במלאי 2.5 קראט בחנויות מסוימות. מי שרוצה את זה או למעלה מזה – צריך להזמין הזמנה אישית".

אימפרס. טבעת אירוסין 1,699 שקל (צילום: צפריר קאשי) (צילום: צפריר קאשי)
אימפרס. טבעת אירוסין 1,699 שקל(צילום: צפריר קאשי)

אימפרס. טבעת אירוסין 1,899 שקל (צילום: צפריר קאשי) (צילום: צפריר קאשי)
אימפרס. טבעת אירוסין 1,899 שקל(צילום: צפריר קאשי)

פנדורה. טבעת נישואין ב-1,760 שקל (צילום: יוהן פטרסון) (צילום: יוהן פטרסון)
פנדורה. טבעת נישואין ב-1,760 שקל(צילום: יוהן פטרסון)

טבעת אירוסין של המעצבת רונית זילברשטיין. 19,425 שקל (צילום: אלכס קורצ'נקו) (צילום: אלכס קורצ'נקו)
טבעת אירוסין של המעצבת רונית זילברשטיין. 19,425 שקל(צילום: אלכס קורצ'נקו)

 

ברויאלטי מספרים על טרנד שמסייע לישראלים להשוויץ ולחסוך: "בטבעת אירוסין יש בדרך כלל אבן אחת גדולה מרכזית. יד עכשיו טכנולוגיה חדשה: שיבוץ אבנים קטנות, כך שנוצר מראה של אבן אחת גדולה במראה של טבעת סוליטייר. זה חוסך כסף וגם משווה מראה של אבן גדולה. ככל שהאבן יותר גדולה היא יותר יקרה ככה הוזלנו טבעות של קראט".

פנדורה. טבעת נישואין ב-295 שקל בלבד (צילום: אלכס קורצ'נקו) (צילום: אלכס קורצ'נקו)
פנדורה. טבעת נישואין ב-295 שקל בלבד(צילום: אלכס קורצ'נקו)

גם זו אפוצייה לטבעת אירוסין. פנדורה 1,495 שקל (צילום: יוהן פטרסון) (צילום: יוהן פטרסון)
גם זו אפוצייה לטבעת אירוסין. פנדורה 1,495 שקל(צילום: יוהן פטרסון)

לא חייבים יהלום. אימפרס 1,999 (צילום: רינת הלון) (צילום: רינת הלון)
לא חייבים יהלום. אימפרס 1,999(צילום: רינת הלון)

יהלומים קטנים מקובצים שנראים כיהלום אחד גדול. אימפרס 5,250 שקל (צילום: רינת הלון) (צילום: רינת הלון)
יהלומים קטנים מקובצים שנראים כיהלום אחד גדול. אימפרס 5,250 שקל(צילום: רינת הלון)

ג'קסון. טבעת אירוסין שמורכבת ממספר טבעות. 4,500 שקל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
ג'קסון. טבעת אירוסין שמורכבת ממספר טבעות. 4,500 שקל(צילום: מירב קריסטל)

 

ברויאלטי, טבעת האירוסין הכי מבוקשת, היא טבעת זהב עם אבן מרכזית ועם שיבוץ ב'כתפיים', שהן לפעמים ישרות ולפעמים מסולסלות, או טבעת עם מקבץ של אבנים צמודות אחת לשנייה".

 

מה לגבי יהלומים צבעוניים?

 

"זה לא נפוץ בטבעות אירוסין. ככל שהיהלום יותר צחור ויותר נקי - המחיר עולה, זאת בשילוב עם הגודל והליטוש שלו. ככל שיש בו יותר תכלילים, והם יותר במרכז, הוא יותר כהה ופחות לבן והמחיר שלו יורד. כשהצבע של היהלום הוא בדרגה הכי נמוכה הוא צהבהב ומעבר לדרגה זו הוא הופך ליהלום צבעוני. בשוק מסתובבים לא מעט יהלומים כאלה, חלקם צבועים. הטבעיים יקרים יותר כי הם נדירים".

 

תומר ג'קסון מספר שאצלו, האופנה באירוסין ובכלל, היא בעיקר מחירים נמוכים. "ברשתות ובחנויות הפרטיות, הצרכן משלם גם על השכירות בקניון. פה זה מפעל. טבעת שנמכרת אצלנו ב-700 שקל, ראיתי בחוץ ב-2,500 שקל. מישהי הגיעה לכאן עם טבעת שרצתה להחליף. לפי המשקל – היא שווה 500 שקל למוכר, אבל היא קנתה אותה ב-5,000 שקל. איך יש להם אומץ לבקש מחירים כאלה? אני מוציא על טבעת רק את עלות החומרים ושכר העבודה. הרווח שלנו הוא 5%-6% ולפעמים אפילו לא מרוויחים. אצלנו יוצרים שיחה בארוחות שישי שבת – 'אתם יודעים בכמה קניתי את הטבעת'"?

לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין לחצו כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ירון ברנר
טבעות נישואין. ריקועים דוגמאות וחזרתו של הזהב הצהוב
צילום: ירון ברנר
מומלצים