שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חודשיים לתוך החזרות: ענת וקסמן מחוץ ל"מקבת"

  חילוף בתפקיד הראשי באמצע החזרות: ענת וקסמן עזבה את הפקת "מקבת". בתיאטרון הקאמרי מסבירים: בקשה שלה הנובעת מעומס עבודה. רות אסרסאי תחליף אותה על הבמה

  חילופים מפתיעים בהפקה "מקבת" של התיאטרון הקאמרי. חודשיים אחרי תחילת חזרות, עוזבת השחקנית הראשית ענת וקסמן את ההפקה. וקסמן אמורה היתה לגלם את דמותה של לידיי מקבת, מהתפקידים הנשיים המרכזיים במחזאות הקלאסית - אך בסופו של דבר תשתחרר באופן מפתיע מההפקה.

   

  רות אסרסאי. יורשת הכתר (צילום: דניאל קמינסקי) (צילום: דניאל קמינסקי)
  רות אסרסאי. יורשת הכתר(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  ל-ynet נודע כי לנעליה של ליידי מקבת תיכנס השחקנית הצעירה רות אסרסאי, שאמורה היתה לשחק בתפקיד משנה כאחת המכשפות במחזה של שייקספיר. החילופים מעוררים עניין לא רק בשל העובדה שמדובר בתפקיד ראשי במחזה קלאסי - מלכתחילה פרויקט תיאטרוני מהסוג המורכב והמוקפד שליהוק בו הוא עניין מרכזי ועליו תקום או תיפול הפקה. מפתיע לא פחות התזמון: חודשיים לתוך חזרות, זמן נצח במושגים של התיאטרון הישראלי.

   

  בתיאטרון הקאמרי אומרים כי מדובר בבקשה מצדה של וקסמן להשתחרר מהתפקיד, בשל עומסים שקשורים בתפקידיה בהצגות שרצות במקביל כמו גם בהתחייבויותיה להפקות טלוויזיה בהשתתפותה. "כל אלה יצרו עומס שאינו מאפשר לענת וקסמן לעבוד על תפקיד נוסף במקביל", נאמר ל-ynet בתגובה לדברים. באותה נשימה אומרים בקאמרי כי לכשיירגע העומס, מיועד לה התפקיד הראשי בקומדיה הנפוליטנית "פילומנה", מאת אדוארדו דה פיליפו.

   

  על תפקיד ליידי מקבת, שדורש נוכחות בימתית דומיננטית ורסטילית, נאבקו לאורך ההיסטוריה מיטב השחקניות. בין השמות הבולטים שנשאו את הכתר של מלכת סקוטלנד גם שרה ברנר, ויויאן לי, סימון סניורה, ג'ודי דנץ', גלנדה ג'קסון והלן מירן.

   

  רות אסרסאי, שתתפוס את מקומה לצדו של השחקן גיל פרנק שמגלם את מקבת, תיכנס בשבוע הבא לחדר החזרות. אסרסאי משתתפת בימים אלה בשתי ההפקות הקלאסיות של תיאטרון הקאמרי: ליידי אן במחזה "ריצ'ארד השלישי" מאת שייקספיר, ובתפקיד מארי במחזה "וויצק" מאת ביכנר. ההפקה החדשה, שתוצג באולם הקאמרי שיוסב לזירה, עתידה לפתוח מסך ב-4 ביולי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים