שתף קטע נבחר

רמי לוי: "אמכור אייפון ואייפד בייבוא רשמי"

חברת רמי לוי תקשורת חתמה על חוזה במסגרתו תשווק מכשירי אייפד ואייפון מהייבואן הרשמי. התיקונים והאחריות: במרכזי השירות של אורנג'. ככל הנראה, החברה תפסיק את הייבוא המקביל בעקבות המהלך וגם תציע שירות החלפת מכשיר ישן בחדש

אחרי שהחלה למכור מכשירי סלולר באתר האינטרנט שלה, חברת רמי לוי תקשורת חתמה לאחרונה על הסכם עם פרטנר, לפיו תקנה את המכשירים מפרטנר, יבואן רשמי של מכשירי אפל. עקב כך, החלה למכור היום (ב') מכשירי אייפון ואייפד באתר שלה, עם אחריות של אפל.

 

  • כחלון: "סמארטפונים יוזלו בעשרות אחוזים"

  • HOT מובייל וגולן טלקום במבצעי סמסונג. חוקי?

 

בפועל, החברה תקבל את המכשירים בייבוא רשמי יחד עם פרטנר, כשהעודפים ינתנו לחברה של לוי. המכשירים יימכרו דרך אתר האינטרנט של החברה ובהמשך גם בסניפי רשת הסופרמרקטים של לוי בהם מופעלים דוכני מכירה של כרטיסי סים ומכשירי סלולר. יחד עם זאת, את השירות והאחריות יקבלו לקוחות החברה דווקא בסניפים של רשת אורנג'. 

 

רמי לוי מסר ל-ynet: "נפגשנו עם נציגים של אפל בארץ, שאמרו שהם רוצים לעבוד איתנו, אך כרגע הם מפנים אותנו לייבואן שלהם. הייבוא דרך אורנג' נעשה בתיווך של אפל. המטרה שלנו היא שעוד 4-3 חודשים נחתום על חוזה עם אפל". 

 

גורמים בשוק טוענים שלחברה אין אישור למכור אייפדים: "אין לרמי לוי אישור למכור אייפדים מאפל. גם אייפונים יהיו לו אולי עוד 3 שבועות". למרות זאת, באתר החברה יש כרגע אפשרות לקנות אייפונים ואייפדים במחירים החדשים המוצהרים.

 

מה הפרשי המחירים בין לוי, לחברות הסלולר, לייבוא המקביל?

לוי כבר מכר מכשירי אייפון (אך לא אייפד) באתר האינטרנט שלו, בייבוא מקביל, אך לא מכר אייפדים. אתר האינטרנט פועל כאתר מכר למכשירי סלולר כבר כשלושה שבועות. מחירי הייבוא המקביל בדרך כלל נמוכים ממחירי הייבוא הרשמי אך לא תמיד. ככל הנראה, ברמי לוי תקשורת יפסיקו בקרוב למכור את המכשירים בייבוא מקביל.

 

לדוגמא, מכשיר אייפון 5 יימכר בחברה תמורת 3,390 שקל, כשבייבוא לא רשמי הוא נמכר במחיר נמוך יותר: 3,190 שקל, מה שאומר עליית מחירים. בחברות הסלולר לעומת זאת, מוכרים אותו ב-3,990 שקל.

 

אייפון 4 יהיה זול יותר אצל רמי לוי מהייבוא המקביל: יימכר תמורת 1,660 שקל. בייבוא לא רשמי המכשיר נמכר ב-2,200 שקל, מחיר מינימום ובחברות הסלולר 2,000 שקל.  

 

גם אייפד מיני 16 ג'יגה 3G יימכר אצל לוי ב-2,050 שקל, מחיר נמוך יחסית לשוק. בייבוא מקביל המחיר של המוצר מתחיל ב-2,150 שקל, כך לפי זאפ. בסניפי איי דיגיטל, הייבואנית הרשמית, המכשיר נמכר ב-2,159 שקל. אייפד מיני 32 ג'יגה - לוי ימכור ב-2,480, כשאצל איידיגיטל המוצר נמכר ב-2,649 שקל. בייבוא מקביל המכשיר נמכר במחיר מינימום ב-2,645 שקל.

 

אייפד 4  16 ג'יגה 3G נמכר אצל לוי ב-2,700 שקל ובאיי דיגיטל ב-2,999 שקל. בייבוא מקביל המוצר נמכר במחיר מינימום של 2,899 שקל ומחיר מקסימום של 3,000 שקל.

 

אין אייפד עם Wi-Fi בלבד

שימו לב שברמי לוי, ממש כמו באורנג', לא מוכרים אייפדים ללא אפשרות לגלישת אינטרנט סלולרית -  עם Wi-Fi בלבד - אלא רק אייפדים עם אפשרות לגלישה סלולרית באמצעות כרטיס סים. האייפדים האלה מהווים את רוב שוק האייפד והם זולים יותר מאייפד עם אפשרות לגלישה באמצעות סים.

 

במקביל, בחברה גם משכללים את המכר: מהשבוע הבא ישיקו גם שירות טרייד אין - צרכנים יוכלו למלא בטופס באתר את פרטי המכשיר הישן שלהם ולקבל מחיר נמוך יותר על מכשיר חדש, שיגיע אליהם באמצעות שליח. 

 

בינתיים, אין לרמי לוי הסכם דומה עם סמסונג. גלקסי 4 נמכר ברשת ב-3,240 שקל - במסגרת ייבוא מקביל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: נועם מושקוביץ
רמי לוי תקשורת
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים