שתף קטע נבחר

ג'יבריל רג'וב: על ישראל לדאוג מאיתנו, אנו אויביה

הבכיר הפלסטיני, שהתראיין לרשת טלוויזיה בלבנון, חרג מהנימה המפויסת של רוב מנהיגי הרשות והצהיר: "הפלסטינים הם אויבי ישראל ולא אף אחד אחר". עוד אמר, ספק בבדיחות דעת: "אם היה לנו נשק גרעיני, עכשיו היינו משתמשים בו נגד ישראל"

מנהיגי הרשות הפלסטינית אימצו בשנים האחרונות טון מתון בהצהרותיהם באנגלית על ישראל, אולם כשמתראיינים לרשתות תקשורת עוינות יותר - מסתבר שהם נשמעים אחרת. חבר הוועד המרכזי של פתח, ג'יבריל רג'וב, שביקר באחרונה בלבנון, הצהיר בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-מיאדין" המקורבת לחיזבאללה: "אנחנו הפלסטינים הם אויבי ישראל ולא אף אחד אחר".

 

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

רג'וב המשיך והדגיש בראיון, שנערך בתחילת החודש, כי תנועתו תומכת כעת בהתנגדות העממית אך היא לא זנחה את רעיון ההתנגדות החמושה. "ההתנגדות שלנו כאנשי תנועת פתח עוד נמצאת על סדר היום שלנו בכל צורותיה. בשלב הנוכחי אנחנו מרוצים מההתנגדות העממית", הוא ציין, אך הבהיר: "אנחנו הפלסטינים הם מקור הדאגה של ישראל ולא אף אחד אחר. אנחנו נמצאים על הארץ הזאת, והארץ הזאת היא שלנו. הם האויב שלנו והמערכה שלנו היא מולם".

 

 

המראיינת של "אל-מיאדין", הרשת שמזוהה גם עם איראן ועם משטר אסד בסוריה, מתחה ביקורת על מדיניות הרשות הפלסטינית, ובתגובה לא חסך רג'וב בהצהרות מתלהמות: "המערכה שלנו היא נגד הכיבוש הישראלי. האויב המרכזי שלנו, לא רק כפלסטינים, אלא כערבים וכמוסלמים, היא ישראל והכיבוש הישראלי", הוסיף.

 

בשיאו של הראיון, כשבשיחה עלו המאמצים האמריקניים להחייאת תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, תקפה המראיינת את רג'וב על נכונות הרשות לשתף פעולה ושאלה בלעג: "האם תשובו למשחק המשא ומתן מחדש?". רג'וב, שנראה עצבני מהנימה המלגלגת, השיב במהרה כי לא תהיה חזרה למשא ומתן ללא מקור הסמכות שהן ההחלטות הבינלאומיות, בתוך מסגרת זמן קצובה ותוך הבטחה ישראלית להקפאת כל צעדיה ה"חד-צדדיים" בנוגע לירושלים, גדר ההפרדה, ההתנחלויות וסוגיית שחרור האסירים.

 

המראיינת לא הרפתה, קטעה את דברי רג'וב ואמרה לו שישראל סירבה לתנאים הללו. רג'וב המותקף פלט בשלב זה של הראיון הצהרה לוחמנית, שלא ברור אם נאמרה בבדיחות דעת או משום שנדחק לפינה על-ידי העיתונאית. "עד עכשיו אין לנו (נשק) גרעיני", הוא הצהיר, "אבל בחיי אללה, אילו היה לנו (נשק) גרעיני - מהבוקר היינו משתמשים בו".

 

רג'וב, שנמנה על שורה של מנהיגים פלסטינים שחתומים על יוזמת ז'נבה, דווקא הצהיר בהזדמנויות קודמות כי הוא מעוניין בשלום עם ישראל, ולא הביע את אותן העמדות המיליטנטיות שהציג בראיון ל"אל-מיאדין". במהלך ביקורו בלבנון, הוא גם נפגש עם שגריר איראן בביירות רדנפר אבאדי, ודן עמו בפעולותיה של ישראל נגד המקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות, וכן במאמצי הפיוס עם תנועת חמאס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ג'יבריל רג'וב. "המערכה שלנו מול ישראל"
צילום: איי פי
מומלצים