שתף קטע נבחר

'כוכבות פורנו בעל כורחן'. מפיצי צילומי מין ייאסרו?

הקלות שבה תמונות וסרטונים אינטימיים מתפשטים ברשת הובילה להצעת חוק שמבקשת לכלול את הפצת הסרטונים בחוק למניעת הטרדות מיניות. מפיץ סרטון ייכלא לעד 5 שנים

החוק למניעת הטרדות מיניות יורחב? ועדת שרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון בהצעת חוק שהגישה ח"כ יפעת קריב מיש עתיד, המבקשת לתקן את החוק למניעת הטרדות מיניות. כחלק מההצעה, היא מבקשת שגם הפצת צילומים אינטימיים ומיניים ללא הסכמת המצולמים ייחשבו הטרדה מינית שדינה עד חמש שנות מאסר. "המטרה היא לתת מענה לכל עולם התוכן ברשת - פייסבוק, וואטסאפ ואתרים אחרים", מסבירה קריב את ההצעה.

 

 

עבריינות ברשת - כתבות נוספות

 

הצעת החוק מתייחסת, בין היתר, למקרים שבהם צולם אדם ללא ידיעתו או בכפייה, ולאחר מכן הופצו תמונותיו מבלי שידע והסכים. "צילומים וסרטים שכאלה יכולים להרוס חיים שלמים של אנשים", אמרה יוזמת ההצעה.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי החוק כיום אינו עוסק בתופעה ההולכת וגוברת של פרסום תצלומים או סרטים שבהם נראים נשים או גברים ברגעים אינטימיים. "תופעת פרסומם של צילומים מסוג זה ללא הסכמת המצולמים התגברה בשנים האחרונות ויש חשיבות עליונה במיגורה ובהתמודדות עמה", נכתב בהצעה.

 

עוד נכתב כי הצעת החוק אמורה לתת "כלי יעיל לטיפול בתופעה מבלי שיהיה על המצולם להוכיח את נסיבות הפרסום". 22 חברי כנסת מכל סיעות הבית כבר חתמו על הצעת החוק.

 

"הפצה של סרטים ותמונות כאלה הם לא מעשי קונדס", אמרה קריב. "הם עלולים להרוס חיים של אנשים ושל נערות צעירות שחלקן מפתחות לאחר מכן רצון להתאבד או שהופכות בעל כורחן לכוכבות פורנו. זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שיר שטיין
אילוסטרציה
צילום: שיר שטיין
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יפעת קריב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים