שתף קטע נבחר

יוזמת לבני-אהרונוביץ': תג מחיר - פעולת טרור

שרת המשפטים והשר לביטחון פנים נפגשו עם היועמ"ש ונציגי מערכת הביטחון, והחליטו להביא לקבינט יוזמה שלפיה פשיעה לאומנית תוגדר כפעולת טרור. "המטרה היא להדק את שיתוף הפעולה של המשטרה והשב"כ ולהילחם בתופעת תגי המחיר"

הממשלה מגבירה הילוך במאבק נגד מבצעי "תג מחיר" . בתום דיון שהתקיים היום (ה) אצל שרת המשפטים, ציפי לבני, בהשתתפות המשרד לביטחון הפנים ונציגי מערכת הביטחון, הוחלט להביא בשבוע הבא לקבינט יוזמה לפיה תוגדר פשיעה לאומנית כפעולת טרור. המטרה ביוזמה זו היא להחריף את פעילות המשטרה והשב"כ נגד מבצעי תג מחיר. בתקציב שאושר השבוע בממשלה השיג השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' תקציב ל-50 שוטרים נוספים שיגויסו ליחידה למאבק בפשיעה לאומנית, שמטרתה להיאבק נגד מבצעי תג מחיר.

 

 

היוזמה הגיעה מגורמי אכיפת החוק, והיא נדונה כבר בממשלה הקודמת במשרד המשפטים. לאחרונה קיימה השרה לבני כמה פגישות עם נציגי המתנחלים כדי לגייס אותם ליוזמה. גורמים במשרד לביטחון פנים מדגישים כי הכוונה היא להילחם בפשיעה לאומנית מכל סוג, אולם ברור כי המאמץ העיקרי מופנה נגד פורעי חוק יהודים המבצעים פעולות שמכונות תג מחיר. גורם המעורה בנושא אמר כי "הרצון הוא להדק את שיתוף הפעולה של המשטרה והשב"כ כדי למנוע פעולות מהסוג הזה ולהילחם בתופעה". בעבר דרשו מתנגדים למהלך להעביר את היוזמה בחקיקה.

 

בהודעה רשמית שפורסמה על ידי לשכת לבני נמסר: "היום קיימו השרה לבני, השר לביטחון פנים אהרונוביץ' והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין דיון בתופעת הפשיעה הלאומנית. בפגישה השתתפו גם נציגי הפרקליטות, צהל והשב"כ. השרים והיועץ המשפטי לממשלה ציינו כי הם רואים בחומרה את הזליגה של פעולות תג מחיר לתוך ישראל, והסכנה שבפגיעה ביחסים עם ערביי ישראל. הגורמים המקצועיים הונחו לפעול בכל הכלים על מנת לטפל בתופעה".

 

במהלך הדיון מסרו הגורמים המקצועיים דיווחים ונתונים עדכניים על תופעת הפשיעה הלאומנית, היקפה והדרכים לטיפול בה, ונדונו גם דרכים נוספות לייעול הטיפול בתופעה. השרים לבני ואהרונוביץ' והיועץ וינשטיין רואים עין בעין את הצורך בהחרפת הצעדים והכלים של רשויות אכיפת החוק בהתמודדותן עם העבריינים. בנוסף נקבע כי יתקיים דיון נוסף בנושא בזמן הקרוב.

 

אתמול בבוקר נחשפה פעולת "תג מחיר" שבוצעה מוקדם יותר השבוע סמוך לעפולה. אלמונים הציתו שני כלי רכב בכפר נין הסמוך לעיר, והשאירו אחריהם כתובות "תג מחיר". מוקדם יותר השבוע אלמונים הציתו שלושה כלי רכב סמוך למסגד בכפר אום אל-קוטוף שבוואדי ערה. בנוסף, רוסס סמל מגן דוד על קיר המסגד וכתובות "תג מחיר", האותיות ל', ע' ונ' (לעילוי נשמת - א"פ) ו"אביתר", שמו של הנרצח בפיגוע בשומרון לפני שבועיים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר "בוקרא"
תג מחיר השבוע
צילום: אתר "בוקרא"
מומלצים