שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עיר פלאות: ירושלים של אבי נשר ושאנן סטריט

  לצורך צילומי הסרט "פלאות", חברו יחדיו אבי נשר ושאנן סטריט על רקע נופי עיר הבירה. "ירושלים היא דמות נהדרת", אומר הבמאי. "זה מקום פסיכי" אומר סולן הדג נחש, שהיה שותף לכתיבה, ומודה: "השיא היה שהבאנו את הסרט למזרח העיר"

  הבמאי אבי נשר והמוזיקאי שאנן סטריט, המוכר כסולן להקת "הדג נחש", שילבו כוחות ביצירת הסרט "פלאות" שאת תסריטו כתבו יחדיו בהשראת העיר ירושלים. דרמת המתח הקומית מגוללת עלילה בלשית המתחוללת על רקע נופי העיר העתיקה, בין מבני האבן והסמטאות הקסומות, בין הסצנה ההיפסטרית המקומית לקהילה החרדית, הקמאית, המסתורית. 

   

  בסרט שביים נשר מככבים אורי חזקיה, אדיר מילר, יהודה לוי, יובל שרף, אפרת גוש וגם גברי בנאי (בתפקיד תואם מספר הסיפורים הירושלמי האגדי: הסוראמלו), אולם נראה כי ירושלים על נופיה וטיפוסיה היא הכוכבת האמיתית של "פלאות", והבמאי אף רואה בה דמות בפני עצמה: "ירושלים היא דמות נהדרת, היא דמות עמוסה. ירושלים של מעלה, ירושלים של מטה. יש שם משהו שנראה מופלא ובלתי אמין בו זמנית, מין ארץ פלאות כזו".

   

  סטריט, שהשתתף עם נשר בכתיבת התסריט ל"פלאות", הוסיף מהתבלין המיוחד למקום איתו הוא מזוהה כל כך. "אני לוקאל-פטריוט של ירושלים, וזה היה לי מאוד מגניב שירושלים התחפשה להוליווד קצת, פה ושם", אומר המוזיקאי, ומודה כי הגיחות לצילומים במזרח העיר היוו ריגוש מיוחד עבורו: "הכי מדליק היה בסולטן סולימאן, שהבאנו את זה למזרח העיר. זה היה בשבילי השיא".

   

  שאנן סטריט ואורי חזקיה כשחקנים, אבי נשר כבמאי, וירושלים כתפאורה ב"פלאות" ()
  שאנן סטריט ואורי חזקיה כשחקנים, אבי נשר כבמאי, וירושלים כתפאורה ב"פלאות"

   

  "אני חושב שהאיכות המרכזית של העיר הזו, זה כמה הדברים פה סמוכים זה לזה", אומר סטריט, שלצד תפקידו כתסריטאי, גם לקח חלק בסרט בתפקיד קטן, "במרחק של קילומטר-קילומטר וחצי, אתה מקבל הארדקור חילונים, הארדקור שוק, הארדקור חרדים, והארדקור ערבים, ועוד יש לך זמן לאכול צהריים. העושר שיש בעיר הזאת נוכח בתסריט.

   

  "לפעמים אנשים חושבים שאי אפשר לחיות פה, אי אפשר ליהנות מהחיים פה, שזה מקום פסיכי. ומכל זה, הדבר היחיד שנכון הוא שזה מקום פסיכי. אבל אתה יכול ליהנות ממקום פסיכי. אני רואה את זה ככה: ירושלים מציעה את ההזדמנות ליהנות בחברתם של אנשים מאוד מאוד שונים ממך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבי נשר ואדיר מילר בירושלים של "פלאות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים