שתף קטע נבחר

"נעצרו 3 הפלסטינים שהרגו את אחיינה של לבנת"

ברשות דיווחו כי צה"ל עצר באזור שכם את שלושת השוטרים הפלסטינים שהיו מעורבים בתקרית הירי בקבר יוסף לפני שנתיים. בעבר הם נכלאו על ידי הרשות - ושוחררו אחרי שנה

כוחות צה"ל עצרו הלילה (יום ד') באזור שכם את שלושת אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים שהיו מעורבים בתקרית הירי במתחם קבר יוסף באפריל 2011, שבמהלכה נהרג בן יוסף לבנת, אחיינה של שרת התרבות לימור לבנת. כך דיווחו היום כלי תקשורת פלסטיניים. לפי הדיווח, בעקבות התקרית נשפטו השלושה בבית משפט פלסטיני לשנת מאסר ושוחררו לאחרונה.

 

חודש אחרי המקרה, הכיר משרד הביטחון בבן יוסף לבנת, בן 24 ואב לארבעה, כנפגע פעולות איבה. ההחלטה התקבלה בעקבות תחקיר צה"ל, שהצביע על כך שהשוטרים הפלסטינים שביצעו את הירי לא היו בסכנה.

 

לפי אותו תחקיר, לא הייתה שום התגרות מצד החסידים שהגיעו למחסום בשלוש מכוניות. השוטרים הפלסטינים, התברר, פתחו בירי בניגוד להוראות הפתיחה באש. בצבא נמנעו מלהגדיר את התקרית "פיגוע", למרות שראש הממשלה, שר הביטחון והשרה לימור לבנת, שאחיינה נהרג, טענו שהשוטרים הפלסטינים היו "מרצחים".

 

אחד מחסידי ברסלב, שעלה עם בן יוסף לבנת וכמה חסידים נוספים לקבר שנמצא בשליטה פלסטינית, סיפר לאחר תקרית הירי על שאירע. לדבריו, השוטרים הפלסטינים ירו במטרה להרוג. "אחד מהם העיר את חבריו לג'יפ והם החלו לירות צרורות לאוויר. שמעתי מלא קליעים שנפלו לרצפה. הם התכוונו להרוג", אמר אחרי שהתאושש מפציעה קלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן יוסף לבנת
צילום: עקיבא נוביק
מתחם קבר יוסף
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים