שתף קטע נבחר

צילום: אליעד לוי, AFP

הטירוף, הרצח, הפריצה. צפו בסרטון הטבח בבנק

קור הרוח מקפיא הדם של הרוצח, השוטרים שחדרו לתוך התופת, ופינוי הנפגעים שהתנהל כשעדיין העריכו שמדובר בשוד או פיגוע. מצלמות האבטחה בתוך וסביב סניף בנק הפועלים בב"ש תיעדו את האירועים סביב הרצח המרובע שביצע איתמר אלון. בין 11:34 ל-14:02: כל הדרמה לעיני המצלמות

נחשף התיעוד המצולם של אירוע הדמים בסניף בנק הפועלים בבאר שבע. המשטרה התירה הערב (ד') לפרסום סרטונים מתוך מצלמות האבטחה בסניף ומחוצה לו, ובהם תיעוד הרוצח איתמר אלון עומד בכניסה באקדח שלוף, השוטרים הפורצים פנימה, פינוי הנפגעים וחילוץ בת הערובה מרים כהן לאחר התאבדותו של אלון. מדובר בתיעוד מתוך שלוש מצלמות שאף אחת מהן לא כיסתה את האזור שבו התרחש האירוע עצמו - כלומר מרכז הסניף והשירותים. אבל גם המצלמה הצופה מתוך הסניף אל דלת הכניסה, וגם זאת שמתעדת את הכנות השוטרים מחוץ לבנק, מעבירות את תחושות האימה, הזוועה והדרמה. מדובר בתמונות קשות, ולכן חלק מהסרטון טושטש. צפו בתיעוד האירועים:

 

 

הטבח בבנק - כתבות נוספות ב-ynet:

 

ביום שני הגיע אלון לסניף בפעם הראשונה כבר בבוקר. הוא עזב אחרי שהתווכח עם מנהל הסניף אבנר כהן ועם עובדים נוספים, לאחר שהבין שאין באפשרותו למשוך כסף על רקע חוב של 6,000 שקל. בסביבות 11:30 הוא חזר לסניף, הפעם חמוש באקדחו האישי. פחות משעה וחצי אחר כך החל האירוע הרצחני. 

 

יומן אירועים: תיאור השתלשלות יום הדמים

11:34. אלון נראה נכנס לבנק בפעם השנייה באותו יום.

 

12:50. אלון משוחח עם אחד מעובדי הבנק במתחם האחורי של הסניף.

 

12:59. אלון מתועד בכניסה לסניף ובידו אקדח הגלוק שלו. הוא כבר לאחר ההתקפה הקטלנית שהותירה ארבעה הרוגים ופצוע אחד קשה. הוא נראה יורה ירייה נוספת וממשיך להסתובב בבנק בקור רוח.

 

 

13:00. ניתן להבחין בדמותו של אלון מתצפת על המתרחש.

 

13:02. צוות בילוש שהיה באזור מגיע בריצה לזירת האירוע בנשק שלוף. דלת הזכוכית של הבנק פתוחה, ומסביב אזרחים שמזהירים את השוטרים. חלקם צועקים שמדובר במחבלים. חברי צוות הבילוש יוצאים מנקודת הנחה שהם מגיעים לשוד מזוין שהסתבך ואחד הבלשים נראה מדווח בקשר למוקד.

 

13:03. הרוצח יורה כדור לעבר אחד הבלשים שמנסה להיכנס לסניף, והוא מיד תופס מחסה. השוטרים מתחילים להיערך מחוץ לפתח הבנק.

 

 

13:08. במקום נמצא מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה תומר בדש, לבוש מדים כחולים. בנקודה הזו תמונת המצב טרם ברורה. ישנם דיווחים סותרים: שוד, פיגוע ואירוע עם בני ערובה. נצ"מ בדש מנסה לפתוח במו"מ ובמקביל להבין את תמונת המצב המלאה. הוא קורא ליורה ומזהה פצועי ירי בפנים. ניתן לשמוע קולות מבפנים, חרחורים ואנשים גונחים.

 

13:11. נצ"מ בדש מסתכן: הוא נכנס לסניף עם כוח שמחפה עליו כשמימינו לוחם מג"ב ובלש מהתחנה. המחזה שנגלה בפניהם קשה: למרגלותיהם שרועה גופתו של אחד ההרוגים. מסביב שלוליות של דם, אנשים ירויים, קולות פצועים. במצלמה נראה בדש כורע בפינה, כאשר שוטרים נוספים נכנסים פנימה. בנקודה הזו טרם ברור להם מול כמה אנשים הם מתמודדים ואם מדובר בשוד, בפיגוע חבלני או באירוע על רקע אחר.

 

13:12. השוטרים מוציאים את אחת הגופות ונכנסים שוב פנימה.

 

13:13. בכניסה לבנק ניתן להבחין ברופא המשטרתי, רפ"ק ד"ר יבגני סלובדקין, המעניק טיפול רפואי לנפגעים. מותו של הפצוע שבו טיפל נקבע לאחר מכן. גופה נוספת, זו של ענת אבן חיים, מוצאת על כיסא.

 

 

13:14. במהלך מבצע חילוץ הפצועים והגופות שומע מפקד התחנה קול של אישה, מיכל בן שטרית, הקוראת לעזרה. הוא קורא לעברה "משטרה, את לבד? תירגעי,

אנחנו בדרך". לאחר שהיא עונה לו כי היא לבד הם מחלצים אותה.

 

13:16. חילוץ הפצוע עומר וואליד, שנפגע באורח קשה מאוד (ועדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה). הרופא המשטרתי מטפל בו יחד עם פרמדיק והוא מפונה אזוק עם ליווי משטרתי.

 

13:17. השוטרים ממשיכים בסריקות. באחת המצלמות נראה מפקד התחנה נכנס יחד עם שוטרים לחלק האחורי של הבנק על מנת לאבטח את האזור. תוך כדי מטפלים באחד הפצועים שמאוחר יותר נקבע מותו.

 

13:18. השוטרים מבינים שאלון מתבצר בתוך הבנק עם בת ערובה. במהלך האירוע יורה אחד השוטרים לעבר דלת חדר השירותים שבו התבצר הרוצח. הכדור פגע בקיר סמוך לדלת (לאחר מכן יסביר גורם במשטרה ש"פליטת הכדור לא הייתה קשורה או השפיעה על התוצאה. הירי הראשון של השוטרים עצר את האירוע. אחד הבלשים ירה לעבר היורה בתחילת האירוע, לפני שלקח בת ערובה, אז נדחק איתה לעבר השירותים, דבר שאפשר לשוטרים לפנות את הפצועים"). צוות המו"מ מגיע ומנסה ליצור עמו דיאלוג, אבל מדובר במו"מ חד צדדי. אלון לא הגיב.

 

14:02. איתמר אלון מתאבד. בת הערובה משוחררת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים