שתף קטע נבחר

חשד לטרור איסלאמי בלונדון: ראשו של חייל נערף

שני בני אדם ערפו ראשו של גבר ליד מתקן צבאי בלונדון, ולפי דיווחים מדובר בחייל: "זו מתקפת טרור, התוקפים צעקו אללהו אכבר. הם אמרו 'גם נשים באדמות שלנו נאלצות לראות דברים כאלה', ועודדו עוברי אורח לצלם". קמרון מכנס ישיבת חירום

חשד לפיגוע טרור בבריטניה: חייל בריטי נרצח הערב (יום ד') בתקיפה מחרידה ליד מתקן אימונים צבאי בלונדון, ולפי הדיווחים ראשו נערף. ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, שנמצא בצרפת ויקדים בעקבות האירוע את שובו לבריטניה להלילה, הורה לכנס ישיבת חירום של שרים בממשלה בעקבות האירוע, והודיע כי יש ראיות חזקות המצביעות על כך שמדובר בפיגוע טרור. כבר כשעה אחרי התקיפה דווח ב"סקיי ניוז" שהייתה זו כנראה "מתקפת טרור איסלאמית על רקע פוליטי". ב-BBC דווח כי שני התוקפים שביצעו את ההתקפה צעקו "אללהו אכבר". ynet העביר שידור חי מזירת האירוע בלונדון.

 

בערוץ טלוויזיה בריטי שודר סרטון וידאו שבו נראה כנראה אחד התוקפים כשידיו מגואלות בדם, מסביר ש"זה מה שהנשים שלנו צריכות לראות באדמותינו" וש"החייל הבריטי הזה קיבל עונש עין תחת עין, שן תחת שן".

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי דיווחים, מיד עם הגיעם לזירת התקיפה בשכונת וולוויץ' בלונדון ירו שוטרים בשני התוקפים ופצעו אותם. השניים פונו לבית החולים, ומצבו של אחד מהם קשה. במהלך ההתקפה שביצעו השניים נעשה כנראה שימוש בכמה כלי נשק, ולפי העיתון "דיילי טלגרף", עד ראייה סיפר כי שני התוקפים היו שחורים או אנשים ממוצא מזרח-תיכוני: "הם צעקו. היו להם שלושה סכינים, כולל מאצ'טה, וגם סכין קצבים ורובה ישן. נראה היה שהם מעודדים אנשים לצלם תמונות וחיכו שם עד שהמשטרה הגיעה, כאילו הם רצו לנהל עם השוטרים קרב". גם עד ראייה אחר סיפר שהתוקפים "התפללו כאילו מדובר בקורבן" ו"עודדו אנשים לצלם את המחזה בווידאו".

 

זירת הרצח בלונדון, הערב. קמרון מקדים חזרתו מצרפת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זירת הרצח בלונדון, הערב. קמרון מקדים חזרתו מצרפת(צילום: AFP)

 

הסרטון ששודר בבריטניה, ידיים מגואלות בדם: "זה עונש עין תחת עין" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסרטון ששודר בבריטניה, ידיים מגואלות בדם: "זה עונש עין תחת עין"(צילום: רויטרס)

 

כוחות הביטחון בבירת בריטניה. מצ'טה וסכין קצבים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
כוחות הביטחון בבירת בריטניה. מצ'טה וסכין קצבים(צילום: EPA)

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

מאוחר יותר שודר בערוץ ITV News סרטון שבו נראה אדם שידיו מגואלות בדם, כנראה אחד התוקפים, אוחז בסכין ומצ'טה. לפי "דיילי טלגרף", הוא נשמע אומר במבטא לונדוני: "אני מצטער שנשים נאלצו לראות את זה, אבל באדמות שלנו הנשים שלנו צריכות לראות את אותו הדבר. לעולם לא תהיו בטוחים. תפילו את הממשלה שלכם, לא אכפת לה מכם". לפי הדיווח, לאחר מכן הוא הולך מהמקום בחזרה להיכן שנמצאת הגופה. בחלקים אחרים של הווידאו, שלפי "דיילי טלגרף" היו קשים מדי לשידור, הוא אומר לכאורה: "החייל הבריטי הזה קיבל עונש עין תחת עין, שן תחת שן".

 

ראש ממשלת בריטניה קמרון כינה את הרצח "מחריד באמת" והוסיף כי ביקש מהשרה לביטחון פנים תרזה מיי לכנס ישיבה דחופה של ועדת החירום הממשלתית לענייני ביטחון. מדובר בוועדה העוסקת אך ורק באירועים שיש להם השלכה על הביטחון הלאומי, ומכך ניתן ללמוד על חומרת האירוע. האבטחה באזור תוגברה מיד לאחר התקרית, ומסוקים חגו בשמיים.

 

אנשי זיהוי פלילי באזור התקיפה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אנשי זיהוי פלילי באזור התקיפה(צילום: רויטרס)

 

השרה לביטחון פנים: "התקפה מחליאה וברברית" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השרה לביטחון פנים: "התקפה מחליאה וברברית"(צילום: רויטרס)

 

קצינים בסקוטלנד יארד הגיעו למקום האירוע בשכונת וולוויץ' בשעת אחר הצהריים לפי השעון המקומי. המקום נמצא במרחק של כמה בניינים בלבד ממתקן אימונים של צבא בריטניה. שירותי החירום מסרו כי אדם אחד נמצא מת בזירה וכי שני בני אדם הובהלו לבית החולים, כשמצבו

של אחד מהם קשה. הכוונה היא כנראה כאמור לשני התוקפים. ערוצי הטלוויזיה הבריטיים הקרינו תמונות שבהן נראו סימני דם על הרצפה, רחובות סגורים וחוקרי זירת פשע מסמנים את הזירה.

 

דיוויד דיקסון, מורה בבית ספר יסודי סמוך לזירת הרצח, אמר כי שוטרים סיפרו לו שמדובר באירוע חמור. הוא אמר כי ראה גופה מוטלת על הקרקע. בשיחה עם רשת BBC אמר כי לאחר מכן וידא שהילדים נמצאים בתוך בית הספר, וניתנה הוראה לסגור את שערי המוסד. לאחר מכן, לדבריו, שמע יריות נורות. השרה לביטחון פנים בבריטניה, תרזה מיי, פרסמה הצהרה שבה אמרה כי מדובר ב"התקפה מחליאה וברברית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחד התוקפים, מיד אחרי הרצח
צילום: רויטרס
זירת הפיגוע בלונדון
מומלצים